Bebek fotoğrafı çekme

Siz daha farkına varmadan bir de bakmışsınız bebeğiniz büyümüş okula başlıyor. Fotoğraf çekmeyi bir yaşam alışkanlığına dönüştürün, böylece bu tür güzel anları yakalayabilin. Dostlarınız ve akrabalarınızla paylaşmak isteyeceğiniz; yıllarca bir hazine gibi saklayacağınız fotoğraflar çekmenize yardımcı olabiliriz.

Sık sık fotoğraf çekin

Bebeğinizin gelişimini adım adım takip edin - ilk gülümsemesini, ilk banyosunu, ilk dişini, ilk adımını. Bebekler inanılmayacak kadar çabuk değişir; geçmişe karışıp gitmeden bebeğinizin her anını yakalamaya çalışın. Bebeğinizin yaşamından bir günü fotoğraflayın. Sabah uyandığında gerinmesinden, akşam uyku vakti esnemesine kadar, çocuğunuzun tam bir gününü izleyin. Sonraki yıllarda keyifle anacağınız bir dizi fotoğrafınız olacak.

Duyguları yakalayın

Bir sırıtma, bir esneme, bir ağlama - yalnızca güzel gülücükleri değil tüm duyguları yakalayın. Bebekler rahat ve özgürdür. Fotoğraflarınızda bunu yansıtın.

Yaklaşın

Vizörünüzü çekeceğiniz objeyle doldurun; çok daha etkileyici fotoğraflar yaratın. Önemli olanı vurgulayıp kalanı dışlamak için yaklaşın ya da fotoğraf makinenizin zoom'unu kullanın. Fotoğraf makinenizin en yakın odak mesafesini öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın.

Farklı açılar deneyin

Fotoğraf çekmeye bebeğinizin göz seviyesinden başlayın. Bebeğin birisinin omzunda düzgün durmasını sağlayın. Birkaç afacanı koltuğa sıralaya da bilirsiniz. Ardından, farklı bir şey deneyin - örneğin (sağlam!) bir sandalye üzerine çıkın ve yatağındaki bebeğin fotoğrafını çekin.

Fotoğrafa diğer insanları da katın.

Bebekle birlikte diğer insanları çekin - Abla kardeşini beslerken, Büyükbaba bebek torunuyla dans ederken. İki bebeği birbiriyle tanıştırın; o an aralarında oluşan bağı gözlerinde yakalayın.

Sade bir arka plan kullanın

Tıka basa doldurulmamış bir arka plan dikkati fotoğrafı çekilen obje üzerinde toplar ve daha güzel sonuç verir. Fotoğrafını çektiğiniz objeyi sade ve dikkat çekmeyen bir arka plan üzerine yerleştirin. Bazen kendinizi (ve fotoğraf makinenizi) hafif sağa sola hareket ettirerek görüntüdeki gereksiz fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Doğal ışık kullanın

Bulutlu, kapalı günlerin insan fotoğrafı için en iyi ışığı sağladığını öğrenmek size şaşırtıcı gelebilir. Parlak güneş gözlerin kısılmasına yol açar ve yüzde keskin gölgeler oluşturur. Kapalı günlerde ışık yumuşaktır ve yüzleri daha çekici gösterir. Kapalı mekanlarda, flaşı kapatıp pencereden gelen ışığı kullanarak fotoğrafını çektiğiniz objeye yumuşak, neredeyse ışıldayan bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı tebrik kartlarına dönüştürün.

Doğum haberi vermeden ilk emekleme anısına kadar, keyifli fotoğraflarınızdan aileniz ve dostlarınızla paylaşacağınız tebrik kartları yaratın.
 
Bebek fotoğrafçılığı konusunda ANNE GEDDES inanılmaz bir üstaddır . Biraz gülümsemek isterseniz lütfen bu siteye bir gözatın . Ben bayıldım .
 
Üst