İşte Brown'ın veda mektubu

Amerikalı oyun kurucu, Galatasaray'la anlaşınca, 22 Eylül'de kişisel web sitesinde işte bu veda sözlerini yayınladı.​

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre, Dee Brown'un web sitesinde yayınladığı veda sözleri şöyle;
"Benim için çılgın bir hafta geride kaldı. Gelecek sezon Türkiye’de oynuyor olacağım. Başta hayal kırıklığına uğradım, çünkü NBA’de oynamak istiyordum. Ama sadece basketbol oynayarak mutlu olduğumu düşündüm. Bazen gururunuzu yenmek zorundasınızdır ve ben de öyle yaptım. Heyecanlıyım, gururumu kırdım, gerginim, hazırım ve kendime güveniyorum. Tanrı’nın beni bırakmayacağına, bunun sadece yoldaki küçük bir çukur olduğuna inanıyorum. Denizaşırı ülkelerde oynamak, düşündüğüm kadar kötü değildir; ve büyük yetenek, hâlâ NBA takımları tarafından izleniyor olacak."
 
biraz daha fazla bilgi

Galatasaray Cafe Crown, NBA'den Mehmet Okur'un takım arkadaşı Utah Jazzlı Dee Brown'u kadrosuna kattı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, takımın 4. yabancı oyuncusu olan Dee Brown'un 1.85 metre boyunda, 23 yaşında ve oyun kurucu pozisyonunda görev yaptığı bildirildi.

Illinois Koleji mezunu olan ve 2006 yılında Utah Jazz tarafından 2. tur 16. sırada draft edilen oyuncunun, geçtiğimiz sezon ortalama 9 dakika sahada kaldığı ve 1.9 sayı ve 1.7 asist istatistikleriyle oynadığı kaydedildi.

Lise yıllarında iyi bir Amerikan futbolu oyuncusu olan Dee Brown'un, aynı zamanda basketbol takımında da oynadığı ve birçok basketbol yazarı tarafından en iyi 20 lise oyuncusunda biri olarak gösterildiği ifade edildi.

Dee Brown, Illinois Koleji'ndeki ikinci sezonunda 13,3 sayı 4,5 asist ortalamaları ile Utah Jazz'da da takım arkadaşı olduğu Deron Williams'tan sonra takımına en çok katkı yapan isim olduğu kaydedildi.
 
Üst