Bakış Açısı

Arjantinli unlu golfcu Robert Vincenzo yine bir odul kazanmis, odulunu Alip
kamerlara pozvermis. Ardindan klubune ugramis, esyalarini toplayip
otoparktaki arabasinin yanina dogru yurumus.O sirada yanina bir kadin
yaklasmis. Vincenzo'yu kutladiktan sonra ona kucuk bir bebeginin oldugunu,
bebegin cok hastalandigini ve hastane masraflarini karsilayamadigini onun
her Gun biraz daha olume yaklastigini anlatmis, bir cirpida. Kadinin
anlattiklari Vincenzo'yu cok etkilemis. Hemen cek defterini cikarmis ve turnuvadan kazandigi paranin bir bolumunu yazip imzalamis. Ceki kadina
uzatmis. O sirada kadina
-'umarim bebeginin iyi gunleri icin harcarsin' demis. Ertesi hafta Vincenzo klupte ogle yemegini yerken Golf dernegi'nin bir uyesi yanina yaklasmis ve
-'otoparktaki cocuklar, gecen hafta siz turnuvayi kazandiginiz gun bir kadinin yaniniza yaklastigini ve sizinle konustugunu soylediler' demis.
-'Evet' demis Vincenzo, 'bunun nesi garip?'.
-'Garip degil tabi ki' demis Adam,' ama size bir haberim var o kadin bir sahtekarmis. Sizin gibi zengin kisilere yaklasip hasta bir bebegi oldugunu soyleyip para koparirmis. Korkarim sizden de koparmis. '
Vincenzo saskinlikla
-' yani ölümü beklenen bir bebek yok mu?' demis.
-'Yok' demis Adam.
-'Iste bu hafta duydugum en iyi haber' demis Vincenzo.
Iste buna bakis acisi farki diyoruz. Kimi parasini kaybettigine uzulur AMA kimi de Vincenzo gibi olumu bekleyen bir bebek olmamasina sevinir. Ayni pencereden disari bakan iki kisiden biri sokaktaki camuru, digeri Gokyuzundeki yildizlari gorebilir. Secim bizlere aittir

Son düzenleme:
Bu yazıyı daha önce okumuştum gerçekden çok güzel bir davranış insanlar bilinçli olmalı

Ben daha bugün böyle bir olaya benzer birşey yaşadım.Okulları dolaşırken fakir bir semtin okuluna gittim müdüre hanımın odasında otururken müdüre hanım bir çocuk getirdi, bu çocugun annesi rus babası türk,çat pat türkçe konuşuyor.Belediyenin verdiği yardım paketleri vardır çanta içinde defter,kalem,cetvel... müdüre hanım bahcede görmüş elinde poşetle geliyormuş herneyse getirdi dediki istediğin bir çantayı seç dedi çocuk renklerden hoşuna gideni beğendi eline aldı çocuk çantanın ağır oldugunu içinde birşeylerin daha oldugunu farketti açtı bakdı defterler falan var.Bunları içinden çıkarttı ve geri verdi daha 1.sınıfa giden çocugun söylediği söz:

"Benim buna ihtiacım yok benim var siz ihtiyacı olana verin bana tek çanta yeter "dedi

İşte 1.sınıfa giden çocukdan ders alınacak bir sözdü bu.İnsanlar aç gözlü olmamalı elindekilerle yetinmeyi bilmeli.Belki kendinden daha kötü bir durumda olan birisi vardır.
(geçengün yeşilkart sahiplerinin altındaki arabalar açıklandı hummer jeep,mercedes vs bu nasıl fakirlik siz orada biraz birşeyler kazanacam diye gerçekden muhtaç olanları mahvediyorsunuz)

Son düzenleme:
Gerçekten de hayata bakış açımız bizim tüm hayatımızı etkiliyor sevgili şeytan Bence harika bir örnek bulmuşsun bizlerle paylaşmak için . Yazıyı okuduktan sonra düşündüm de aslında ben de çok yanlış açıdan bakıyor olabilirim pek çok olaya . Belki de beni mutsuz kılan da bu tutumumdur . Tekrar yüreğine sağlık . :Entusiasmado:

bakış açısı

İşte buna bakış açısı farkı diyoruz Kimi parasını kaybettiğine üzülür ama kimi de Vincenzo gibi ölümü bekleyen bir bebek olmamasına sevinir
Aynı pencereden dışarı bakan iki kişiden biri sokaktaki çamuru diğeri
gökyüzündeki yıldızları görebilir
Seçim bizlere aittir

İNCİ

İnsanların gördükleri şeyler her zaman bakış açılarına göre değişkenlik gösterir.