• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

DÜZ LİSE İLE ANADOLU, FEN LİSELERİ ARASINDAKİ FARK?

NEDİR??? BU FARK?

-ANADOLU LİSESİNDEKİ öğretmende aynı üniv.den mezun; DÜZ LİSEDEKİ öğretmende!!!
-KİTAPLAR ise MEB ten geliyo tüm ÖĞRENCİLER aynı kitabı işliyor!!!!
-FARK NE?
FARK sadece öğrenci: GALATASARAY lisesindeki öğrenci puanla girer liseye
ama düz liseye giren öğrenci diploma notu.

HA düz liseden üniv. e girilmezmi girilir.
ama şunu UNUTMAYALIM
ÖSS'DE BAŞARI ORTALAMASI ½30 OKUL(DERSANE) ½70 ÖĞRENCİ İSTEĞİDİR.

İSTERSEN BAŞARIRSIN!!!!!:Super:
 
arkadaşlar tabiki farkeder farketmese o kadar insan OKS ye çalışıp kazanmak için uğraşmaz dimi? genelde hep şöyle söylenir 'ne fark varki aynı kitaplar işleniyor ikiside devlet okulu öğretmenler farklı şeylermi öğretiyor' diye...
bence düz lise anadolu fen liseleri arasındaki fark değil öğrenciler arasındaki fark tartışılmalı düz liseye giden öğrenci zeki değil demiyorum ama anadolu ve fen liselerinde çalışkan öğrenciler olur okulda daha iyi anlatan hocalar bulunur daha öss düzeyi sorular sorulur hatta yeri gelir devletin verdiği kitaptan konu işlenmez ben anadolu lisesine gidiyorum ve bu farkı çok iyi biliyorum bence tartışmaya bile gerek yok:partie::partie::
 
(impex için konuşuorum!)lütfen zeki lafını düzeltelim tembel veya çalışkan öğrenci vardır insanların zekalarını sınıf farkıyla ayıramassınız anadoluda olur aptal olur düzde olur çok zeki olur son derece yanlış bi kavram olarak görüyorum!!!

Bence yine de zekki olmayan bir öğrenci ne kadar çalıl,şkan olursa olsun Fen lisesine giremez. Anadolu lisesine belki ama Fen lisesine asla
 
ıkısı arasında kesınlıkle bır kalıte farkı olduhu gorusundeyım fen lısesındekı kadrolar ve egıtmenler bıraz daha secmece kendını ıspatlamıs kısılerden kurulu olduhunu bılıorum:Cachondon:
 
NEDİR??? BU FARK?
-ANADOLU LİSESİNDEKİ öğretmende aynı üniv.den mezun; DÜZ LİSEDEKİ öğretmende!!!
-KİTAPLAR ise MEB ten geliyo tüm ÖĞRENCİLER aynı kitabı işliyor!!!!
-FARK NE?
FARK sadece öğrenci: GALATASARAY lisesindeki öğrenci puanla girer liseye
ama düz liseye giren öğrenci diploma notu.


HA düz liseden üniv. e girilmezmi girilir.
ama şunu UNUTMAYALIM
ÖSS'DE BAŞARI ORTALAMASI ½30 OKUL(DERSANE) ½70 ÖĞRENCİ İSTEĞİDİR.


İSTERSEN BAŞARIRSIN!!!!!:Super:

Düz lisedeki öğretmenle anadoludan emin değilim ama fen lisesindeki öğretmen aynı değil.Aynı fakülteden mezun olsa bile fen lisesinde öğretmen olabilmek için okulun dereceli öğrencilerinden olması lazım.Öğretmen farkı var yani..
Birazda öğrencinin başarısı eklenince üniversite garantileniyor.Ama düz liseden bir öğrenci iyi bir yer kazanmışsa kesinlikle kendi azim ve başarısıdır.

Dediğin gibi : İSTERSEN BAŞARIRSIN!!!!!:Super:
 
Haaa bide özel okullar var tabi onlarnda hepsini aynı gruba sokamayız.Kimisi sadece parayı alıp notu veriyor,kimiside çok iddeali olup çok para alıyor iyi eğitim veriyor...
 

blueice

malesef liselerin hepsi özel okul gibi oldu artık herşey paraya bakıyor şimdiki eğitim hangi okul olursa olsun yetersiz herkes çocuklarına özel ders aldırıyor birde parlak değilse çocuk meslek lisesi daha iyi onun için
 
Düz lisede okuyan öğrencilerle anadolu ve fen lisesi öğrencileri arasında çoooooooook büyük fark var.Örneğin düz lise öğrencileri yani bizler her zmn yerin dibindeyiz ama anadolu ve fen liseliler her zaman en üstte sanki bulunmayan hint kumaşı.Diyorsunuzki kitaplar aynı hayır aynı değil anadolu liselerinin ingilizce kitapları daha farklı iken biz düğz liseliler devletin verdiği kitapları değilde dışardan tavsiye edilen kitapları alıp ders işliyoruz pardon yani ders işlemeye çalışıyoruz hocalarımız gelirse eğer..Herkesin dilinde şu var düz lisede okuyanların öss yi kazanması diğerlerine göre %5 miş.O zaman neden düz liseler var.Kimse okumasın mı.Öğretmenlerde böyle diyerek öğrencileri caydırıyolar ve okumamaya itiyolar neden çünkü bizden daha yüksek daha çalışkanlar var anadolu ve fen liselerinde öğrenim görenler.O zaman düz lisede öğrenim gören bizer okulu bırakalımda anadolu ve fen liseleri daha rahat okusunlar.Bi biz fazlayız ya.Ama kazanan kazanıyo.Ayrım yapmayalım lütfen sen düz lisesin sen fen lisesi sen anadolu lisesin diye.Öğretmen ayrımıda olmasın diper okullarda dersler işenirken biz okullarda hoca bekliyoruz bu çok büyük bi ayrım.Yok fen alanı seçme siz yapamazsınız düz lisesiniz,tm seçme matematik var,sözel seçme bişey yok,yabancı dil seçme çok zor senin önünde kolejliler var kazanma ihtimalin çok düşük.Ya o zaman bizler ne yapalımmm bizim geleceğimiz nasıl olacak çok merak ediyorum türkiyede o kadar üniversite mezunu varki işsiz evde oturuyo burdan tekrar sesleniyorum allah aşkına şu düz liselileri aşağılamayın çünkü bizler de öğrenciyiz geleceğin ışıkları..
 
Ne yani hava mı atıyosun şimdi sen düz lise öğrencilerini aşağılacağına dönde aynaya bak..kendini aşağıla önce..
 
arkadaşlar öncelilkle tebrik ediyorum konuyu böyle ilerlettiğiniz için;çok ayıp olmuş..
evet elbettiki farkları vardır anadolu lisesi fen lisesi ve düz lisesinin.bu farkları öğrenciler oluşturur,öğretmenler yada kaynaklar değil.mallesef Türkiye standartlarında nüfus yoğunluğu ve eğitime ayırdığımız bütçe bu kadar. oks sbs sınavlarında ancak fen ve anadolu lisesine nüfusumuzun yüzde onluk dilimini yerleştirebiliyoruz.bu dilim rekabeti ve başarıyı sürüklüyor.dolayısıyla sınav sistemizde nasıl dilimler oluşuyorsa bu öss dilimine ve iş bulmaya direk yansıyor artık.sistem değişikliği yüzünden çoğu öğrencimizi yetiştiremiyoruz kimi öğretmenlerimiz kendilerini bile zor yetiştiriyor..
bunun yanı sıra düz lise meslek lisesini tercih edip çok başarılı öğrencilerimizi görmekte mümkün;onları tebrik ediyoruz.çünki büyük bir dilim dışarda kalmak zorunda bırakılıyor..
biz en iyisi kavgayı bırakılımda çalışalım elimizden geldiğince arkadaşlar.nerde olursanız olun mutlaka gideceğiniz bir yol başaracağınız kazançlar mutlaka vardır.
 
Üst