Opel Tüm Modeller

Opel Tarihçe

Opel otomobil üretimine 1899 yılında yılda 11 araç üreterek başladı. 2002 yılında Batı ve Orta Avrupa’daki altı ülkede üretilen dokuz üretim ve montaj tesisinde yaklaşık olarak 1,6 milyon Opel ve Vauxhall otomobili, ticari aracı ve bileşen seti üretildi. Avrupa dışındaki, içerisinde Opel teknolojisini kullanan araçların da bulunduğu, Opel markası taşıyan ürünler dünya çapındaki 13 tesiste üretilmektedir.

Opel/Vauxhall ürünleri beş kıtada yer alan 170 kadar ülkede farklı markalar altında satılmaktadır.

Opel, üretimine başladığı 1862 yılından beri teknolojinin toplumun bütün bölümleri tarafından parasal açıdan ulaşılabilmesi ve onlar için mevcut hale getirilmesi için uğraşmaktadır. Bu bakış kökeninde bir dikiş makinesi üreticisi olduğu dönemden beri daima aynı kalmış, daha sonra bisiklet üreticisi olduğu dönemde devam etmiş ve günümüzde bütün otomobil ürünlerinin gelişmesinin kalbinde varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Opel dört temel prensip üzerinde oturan güçlü bir marka profiline sahiptir. Bu prensipler;
  • Ürün çeşitliliği ve iç esneklik
  • Sürüş dinamiği
  • Çağdaş, benzersiz tasarımı
  • Çağdaş infotainment sistemi

Garanti

Yeni aracınız (2003 model yılı ve sonrası) Opel standartlarına uygun olarak,
malzeme veya işçilik veya montaj hatalarına karşın, teslim tarihinden itibaren iki yıl süreyle ve sınırsız kilometre, General Motors Türkiye Limited Şirketi'nin garantisi altındadır.

Alacağınız yeni aracınızın karoserisi, paslanarak delinmeye karşı on iki (12) yıl (Speedster 10 yıl, Movano 6 yıl) süreyle garanti altında olacaktır.

YENİ ASTRA SEDAN KASIM AYINDA SATIŞA SUNULACAK
Opel Astra Sedan 1.6 115 hp ve 1.3 CDTi 90 hp (6 ileri vites) motor seçenekleri ile sunuluyor.

Astra Sedan’ın 1.6 115 HP’lik modellerinde Easytronic şanzıman seçeneği ile birlikte standart olarak ESP Plus, Yokuşta Kalkış Desteği ve Spor Sürüş modu ile sunuluyor.

Opel VECTRA

Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL)
Kavşaklara yaklaştığınızda, farın içindeki ek bir reflektör araç hızına ve direksiyonun dönüş açısına bağlı olarak aydınlatır. Reflektör, otomobilin 30 metre kadar solunu ve sağını aydınlatmakta ve sürücünün daha köşeyi dönmeden yayaları ve diğer araçları görmesini sağlamaktadır.

Organizer Paketi
Vectra Caravan modellerinde standart olarak sunulan Organizer Paketi, FlexOrganizer® sisteminde bulunan yan raylara kolayca takılabilmektedir. (resme bakınız) Ağlar ve kancalardan oluşan paket, büyük yüklerinizi güvenle taşımanızı sağlar.

Elektronik kumandalı bagaj kapağı
Yük alanına maksimum erişimi sağlamak üzere tasarlanan Caravan’ın bagaj kapağı uzaktan kumanda ile açılma özelliğine sahiptir . Açma ve kapama işlemi uzaktan kumanda ile istenildiğinde durdurulabilmektedir.

Blokaj sistemleri
Güvenli yolcu kabini, ön hava yastıkları, yan hava yastıkları ve ön -arka perde hava yastıkları ile tamamlanmaktadır. Aktif gergili ön emniyet kemerleri ve kuvvet kısıtlayıcıları ile aktif koltuk kafalıkları da standarttır

OPEL MERİVA

DIŞ GÖRÜNÜŞ
Opel'in İspanya'da bulunan Saragosa Tesisleri'nde üretilen Meriva, Corsa platformu üzerinden geliştirilen gövde yapısıyla ilginç bir görünüme sahip. Yüksek gövde yapısıyla ilk bakışta farkedilen Meriva, yeni nesil Opel modellerinde artık sıkça görmeye başladığımız sert çizgilere sahip ön yüzüyle sportif yönünü ortaya koyuyor.
Vectra modellerinde görmeye alıştığımız yeni far tasarımı, Meriva'da daha küçük tutulmasına rağmen, aynı çizgilere sadık kalınmış. Izgaranın ortasından geçen kromaj çubuk ve tam ortadaki Opel amblemi, aşağı doğru uzun tutulan ön tampon ve sis farlarıyla birleşerek sportif görünüme katkıda bulunuyor.
Arkaya doğru akıcı bir tasarıma sahip olan Meriva'nın karartılmış arka camı ve arka yan camları kalite hissini arttırıyor.

İç mekan
İç mekanda da yine aynı platformu paylaştığı Corsa'dan alınan bölümleriyle dikkat çeken Meriva, aydınlık ve geniş iç hacmiyle sınıfında öne çıkıyor. Aracın derinlik ve yükseklik ayarlı ergonomik koltukları konforlu yolculuk imkanı sunarken, katlanabilir ön yolcu koltuğu ile ayarlanabilir ve yerleri değiştirilebilir arka koltuklarıyla çok yönlü kullanıma olanak sağlıyor.
Elektrikli cam açma- kapama düğmeleri yine standart olarak sürücü kapısının kolçağına yerleştirilirken, elektrikli dış dikiz aynalarının kumanda butonu ise ayna hizasında kapı içinde yer alıyor.

Sportif bir tasarıma sahip olan gösterge panelinde ortada iç içe geçmiş iki daire şeklinde devir saati ve hız göstergesi dikkat çekerken, bu iki göstergenin iki yanında küçük daire şeklinde yakıt ve ısı göstergeleri yer alıyor. Ayrıca gösterge panelinin iki yanında yay şeklinde aşağı doğru uzayan bölümde aracın genel durumuyla ilgili arıza sembolleri sıralanıyor.
Aracın yükseklik ve derinlik ayarlı hıza duyarlı elektro-servo direksiyonunun üzerinden müzik sistemine de kumanda edebiliyorsunuz.
Orta konsolun en üzerinde yol bilgisayarının dijital ekranı yer alırken, bu ekranın altında geniş havalandırma ızgaraları ve bu ızgaraların ortasında dörtlü sinyal lambası kumanda düğmesi bulunuyor.
Daha altta ise yeni nesil Vectra modellerinden tanıdığımız tasarımıyla müzik ve klima sistemleri sıralanıyor. En altta ise küllük ve çakmak yuvası bulunuyor.
Yüksek gövde yapısının sağladığı boyutlar iç mekanda ferah ve geniş bir ortam sağlarken, Zafira'daki Flex 7 koltuk sistemi, Meriva'da geliştirilerek, FlexSpace adı verilen çok yönlü bir sisteme dönüşmüş.
Bu sistem sayesinde Meriva'nın iç mekanı, kotluklar çıkartılmadan, kaydırılarak farklı kullanım alanları için yeniden düzenlenebiliyor. Beş koltuklu standart kullanımda 350 litre olan bagaj hacmi, arka koltuklar tamamen katlandığında 560 litreye kadar genişletilebiliyor.

Motor ve Performans
Opel tarafından 1.6 litre 87 hp, 1.6 litre 100 hp ve 1.8 litre 125 hp benzinli, 1.7 litre 75 hp turbo dizel olmak üzere dört farklı motor versiyonuyla üretilen Meriva, ülkemizde sadece 1.6 litre 100 hp ile 1.8 litre 125 hp motor versiyonlarıyla satışa sunuluyor.
Opel Meriva 1.6 Cosmo modelinin 1598 cc hacmindeki motoru 6000 d/d'de 100 hp güç üretiyor ve 3600 d/d'de 150 Nm tork sağlıyor. Saatte en fazla 175 kilometre hıza ulaşabilen Meriva 1.6 lt, sıfırdan 100 km/sa sürate 12 saniyede çıkabiliyor. 100 kilometrede ortalama 7 litre yakıt tüketen Meriva 1.6 lt., alk devirlerde cansız kalmasına rağmen, devir yükseldikçe gerçek gücünü göstermeye başlıyor.
Opel Meriva 1.6 Cosmo. arka bölümde kullanılan bağımsız süspansiyon sistemi iyi bir yol tutuşu sağlıyor.
Aracın hıza duyarlı direksiyon sistemi hız arttıkça ağırlaşarak sürüş güvenliğini arttırırken, yarı sert süspansiyon sistemi de yüksek gövde yapısına sahip Meriva'nın yol tutuştaki başarısını arttırıyor.
Süspansiyon sistemi yoldaki küçük engebelerin hissedilmesini engellerken, başarılı ses yalıtımı da konforlu yolculuk imkanı sunuyor.
Aracın oldukça geniş tutulan A sütunu ve kelebek camını destekleyen diğer sütunlar, virajlarda karşıdan gelen aracın görülmesini engellemesi açısından, tek dezavantaj olarak öne çıkıyor.

Güvenlik
Güvenliği büyük önem verilen Meriva'nın Cosmo donanım paketinde sürücü ve yolcu havayastığı, hıza duyarlı e.hdrolik direksiyon, FlexSpace hareketli koltuk sistemi, radyo-teyp, elektrikli ön camlar, klima, polen filtresi, bagajda 12voltluk priz, immobilizer ve uzaktan kumandalı merkezi kilit, ABS fren sistemi, direksiyondan kumandalı radyo-CD çalar, elektrikli arka camlar, Twin Audio müzik sistemi, elektrik kumandalı ve ısıtmalı aynalar, ön ve arka kol dayanakları, ön yolcu koltuğu altında çekmece, deri kaplı direksiyon, hız sabitleme sistemi, alaşım jantlar ve ön sis farları bulunuyor

OPEL CORSA

Tasarım
Üç kapılı Corsa, kompakt boyutlar (uzunluk / genişlik / yükseklik: 3.99 / 1.71 / 1.49 metre), uzun dingil mesafesi (2511 mm) ve tekerler arası geniş iz mesafesini (1473 / 1458 mm), fark yaratan, sportif oranlara taşıyor.

İç mekan
Geniş görüş açısına sahip sürüş konumu ve daha ferah bir iç mekan; birbiriyle uyumlu renkler, kaliteli malzemeler; parlak, yarı saydam kumanda butonları (donanım seviyesine bağlı olarak), eşyalarınızı koymak, saklamak için akıllı fikirler.

Fren sistemi
Üstün sürüş dinamikleri; tüm modellerde standart olarak sunulan ABS ve fren destek sistemi, opsiyonel olarak sunulan Elektronik Stabilite Programı (ESP), geliştirilmiş Manevra Kontrolü [Enhanced Understeering Control (EUC)], dört tekerlekten frenleme sistemi; Virajda Fren Kontrolü (CBC),; değişken kademeli sportif elektro-hidrolik direksiyonu ile sınıfında bir ilk; alçaltılmış spor şasi ve 17-inçlik jant seçeneği.

Motor
Yeni Corsa’nın motor hacmi 1.0 – 1.4-litre arasında, üç benzinli ve iki common-rail turbo dizel motorlardan oluşan geniş motor yelpazesi, 60Hp ile 90Hp arasında maksimum güç sunuyor. Standart Dizel Partikül Filtresine sahip 125 hp gücündeki yeni 1.7 CDTI dizel motor da seçenklere yakında eklenecek. Tüm benzinli motorlar, Opel’in yakıt tasarrufu sağlayan TWINPORT teknolojisine sahip. Diğer yandan küçük otomobil segmentinde birçok modelde sunulmayan bir özellik olan dizel partikül filtresi (DPF) yeni Corsa’nın 1.3 litre CDTi dizel motorları için opsiyonel olarak sunulacak.

teknoloji
Yeni Corsa’da bu sınıf için yenilikler taşıyan teknolojik özellikler sunuluyor. Sürüşe Duyarlı Halojen Farlar yeni infotainment sistemleri, CD veya DVD-ROM’lu navigasyon sistemleri, MP3’lü radyo/CD-çalar, ses kontrollü ve Bluetooth bağlantılı cep telefonu bu yeni özelliklerden bazıları.

Opsiyonlar
Corsa’yı kişiye özel yapmak için birçok opsiyonlar sunulmakta Sürücünün kendi tercihlerinden elektronik-kumandalı kişiye özel ayarlara kadar... Örneğin, elektronik iklim kontrollü klima veya bilgi-eğlence sistemleri için otomatik olarak seçilebilir ön-ayarlar, elektrikli ısıtma sistemli direksiyon simidi, panoramik sunroof.

OPEL SİGNUM

Donanım
ESP®Plus
Gelişmiş bir Elektronik Stabilite Kontrol Programı, tekerlek hızını izlemekte ve üç tekerleğe varabilen fren müdahalesiyle kontrolü sağlamaktadır. Savrulma sensörü, ani yön değişikliklerinin neden olduğu araç hareketlerini saptamaktadır.

Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL)
Kavşaklara yaklaştığınızda, farın içindeki ek bir reflektör araç hızına ve direksiyonun dönüş açısına bağlı olarak aydınlatır. Reflektör, otomobilin 30 metre kadar solunu ve sağını aydınlatmakta ve sürücünün daha köşeyi dönmeden yayaları ve diğer araçları görmesini sağlamaktadır.

Güvenlik Sistemleri
Güvenli yolcu kabini, ön hava yastıkları, yan hava yastıkları ve ön -arka perde hava yastıkları ile tamamlanmaktadır. Aktif gergili ön emniyet kemerleri ve kuvvet kısıtlayıcıları ile aktif koltuk kafalıkları da standarttır.

Katlanabilir Pedal Sistemi
Opel’in patentli sistemi, önden alınan ciddi darbelerde debriyaj ve fren pedallarının bağlantıları serbest kalır. Ayak bölmesinde yaralanma riski bu sayede azalır.

teknik özellik
Motor Hacmi: 1910 cc
Silindir Sayisi: 4
Motor Gücü: 150 hp
Motor Torku: 315 nm
Maksimum Hiz: 205 km/s
Agirlik: 1563 kg
0-100 km/s Hizlanma: 10.6 sn
Yakit Tuketimi Sehir Ici: 9.7 lt.
Yakit Tuketimi Sehir Disi: 5.6 lt

OPEL ZAFİRA

Flex7® koltuk sistemi, üç sıra şeklinde 7 koltuk, sayısız oturma ve yük kombinasyonları sunmaktadır. Bağımsız ikinci sıra koltuklar yük ve erişim esnekliği için kolaylıkla katlanmaktadır. Katlanmalarının yanı sıra, hacmi optimize etmek amacıyla ileriye ve geriye doğru kaymaktadırlar. Geniş bir yükleme alanı için, sadece ikinci sıradaki koltukları katlayıp ön koltuklara doğru kaydırınız. Üçüncü sıra koltuklar da katlanmakta ve tabana gizlenebilmektedir. Uzun yükler için ön yolcu koltuğu öne doğru katlanabilmektedir.

Donanım
Merkezi Kilit Sistemi
Katlanabilme özelliğine sahip anahtar, aynı zamanda uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemini kontrol etmektedir.

Akıllı Anahtar
Sistem, sürücüyü tanıyarak aracın kilitlenmesini veya kilidin açılmasını sağlar. Dahili sürücü tanıma ünitesi, aracın gösterge paneli üzerinde bu ünitenin sahibini tanımak için önceden programlanmış ek bir kontrole sahiptir.

Park SensörüPark esnasında ve dar alan manevralarında sesli bir uyarı vererek sürücüye kolaylık sağlar.

Elektrikli camlar/aynalar
Elektrikli ön ve arka camlar tek bir dokunuşla otomatik olarak açılır ve kapanır. Sensörler, kapanmaya karşı direnç algıladığında (örneğin bir çocuk eli veya parmağı) camın hareketini durdurur ve çocuk kilidi devreye girerek olası bir kazayı engeller. Yan aynalar, daha iyi sürüş güvenliği ve rahatlığı için, ısıtmalı ve elektrik kontrollüdür.

Elektronik Hız Sabitleyici (Cruise Control)
Uzun yolculukları ve otoban sürüşlerini her zamankinden rahat hale getirmektedir. Elektronik Hız Sabitleyici sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra yakıtın daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Sistem, istenildiği zaman devreden çıkartılabilir.

Elektronik İklim Kontrollü Klima
Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC), patentli bir kontrol sistemiyle çalışır. Bu sistem, araç içindeki ısı gelişmelerini önceden hesaplayan sabit ve rahat bir iklimleme ünitesidir. ECC, opsiyonel bir Hava Kalite Sensörünü de sunmaktadır. Dış hava kalitesi düştüğünde, dumanın aracın içine girmesini önlemek için, sistem otomatik olarak hava sirkülasyonuna geçmektedir.
 
Üst