aydınlatmanızı kendiniz tasarlayın

Odanız için çok şık, çok basit, ama bir o kadar özel bir aydınlatma yapmak istiyorsanız, Japon fenerleri üzerine yaptığımız uygulama tam size göre. Beğendiğiniz renkte 3 Japon feneri satın alarak işe başlamanız yeterli.

Malzemeler: Japon feneri, 3 renk kurdele, krepon kağıdı, makas, yapıştırıcı.

* Arzu ettiğiniz büyüklükte bir daireyi kartondan keserek şablon hazırlayın. Şablonu; birkaç kat üst üste serilmiş krepon kağıdı üzerine koyarak kesin.

* Bu sayede renkgarenk daireler hazırlayın.

* Japon fenerinin içine kalıp oluşturan tel aksamı takın ve kağıdı gerdirerek topları oluşturun. Hazırladığınız minik daireleri yapıştırıcı kullanarak fenerin üzerine sabitleyin. Üç feneri de tamamladıktan sonra aydınlatmanızı kullanabilirsiniz.

Öneri 1:
Krepon kağıdından hazırladığınız dairelerin bir kaçını üst üste yapıştırarak daha canlı renklerde daireler oluşturabilirsiniz.

Öneri 2:
Fenerleri kurdele yardımıyla elektrik kablosuna bağlarsanız daha dekoratif görünürler.

aydınlatmanızı kendiniz tasarlayın!

Eski abajurunuzun ayak kısmını saklayın ve artık yünlerden onun için yepyeni bir şapka tasarlayın.

Malzemeler: Yün, cam şişe, şeffaflaşan yapıştırıcı, dantel ya da kurdele, boncuk, boncuk yapıştırıcı, makas, eldiven, streç film ve folyo, makas, kalın tel.

* Abajurunuzun şapka genişliğine uygun çapta bir cam şişe bulun. Şişenin üzerine, bir kaç kat mutfak folyosu dolayın. Yapıştırıcınızı genişçe bir kabın içerisine dökün. Az miktarda sulandırın. Kullanacağınız yünü sulandırılmış tutkal içine batırın. Yün iyice tutkalı emdikten sonra, şişenin etrafına dolayın. Arzu ederseniz yün katları arasına sıcak silikon ve silikon tabancası yardımıyla boncuklar yapıştırın. Başlık tamamıyla serleşip kuruyana kadar 2 ya da 3 gün bekleyin. Başlığı cam şişeden çıkartın.

* Başlığın alt kısmına çift kat naylon iplikle boncuk sarkıtlar yapın.

* Başlığın alt ve üst kısmına dantel, fisto ya da kurdeleyi yapıştırın. Kalın bir teli bükerek abajur ampulüne oturacak bölümü hazırlayın. Telin orta bölümünü bükerek bir daire oluşturun. Telin iki ucunu başlığın kenarlarına iterek geçirip sabitleyin.
 
yukarıda anlatılan harika birşey,,

istanbulda oturanlar varsa JAPON FENERİ , yada çin feneri kendi ufak dükanımdan size temin edebilirim, elden teslim olur

eşim uzakdoğulu olduğu için buraya gidip gelen öğrencilerden farklı modeller temin ediyorum. istanbul dışından isteyen olursa kargo ile yollarım ama daha önce hiç paketlemedim,ama 3-5 tane istenirse bir şekilde yollarım ,yırtılcağını sanmıyorum, katlanıyor _bir kağıt kadar inceliyor katlanınca. daire boyutuna göre bir karton ayarlarız,çok merak olursa.

model bakmak isterseniz

boyama veya renklendirme yapacaksanız-- saf beyaz model de getirtmiştim,,dükanda var

aslında niyetim Beyaz safın üstüne, Türk bayrağı veyahut islamii bir yazı yazmaktı, ama zamanım olmadı.

ölçüleri yuvarlakların 40cm epey iyi bir ışık dağıtıyor ekonımik philips ampul kullananlara şiddetle öneririm, o ampuller çok ekonomik harika ama malesef göze biraz zararlı ışığı dağıtamıyorlar,korkunç bir parlaklık yayıyor bu fenerleri üstüne geçirerek harika bir homojenize-ışık dağılımı elde ediliyor, sarkan bir ampulden 5-6ytl gibi basit bir fiyatla
avizeye dönüşüyor tavsiye ettiğim ampul 23-27 wattlık tasarruflu philipsler( ucuz marka tasarruflu ampuller 1-2 ytlye de var aynı işi kesinlikle görmüyor)

avize devri bitmez ama modernlik- derseniz mükemmel ve ucuz ,Balon hissi verdiği için ,çocukluktan kalma içgüdüsel balon mıncıklama hissi veriyor, :Cachondon:
dekoratif ve homojenize(ışık dağılımı iyi)

nasıl takacağınızı da:
aşağıdaki videoda var: çok kolay

ilgilenen pm den ulaşabilir.
(biraz reklam gibi oldu ama -madem konuda anlatılmış yapmak isteyenler olabilir diye düşündüm, malzemeleri nereden bulacak bu insanlar)
tesekkürler

senolmutlu+
 
japon feneri bir miktar daha elime geçti isteyen olursa kargo ile de yolayabilirim,

tek bir japon feneri için =2.5 ytl kargo ücreti alıyorlar istanbul içi,
şehirlerarası=3-5 ytl yi geçmez sanırım isteyen olursa , evinin dekorunu değiştirmek düşüncesi olanlara tavsiye ederim, her zaman elime geçmiyor,

tane fiyatları 6 ytl (çok ucuz) , başka yerlerden daha pahalıya almayın

bilginize
 
slm bn adanadayım bu üçgen olanlar ve altıgen olandan yollayabilirmisin bana üçgenden 2 tane sarı altıgende 1 tane turuncu ok se adres yazarım
 
Üst