İnsan vücudu kaç para ediyor

İnsan vücudunun kullanılabilir parçalarının ayrı ayrı satılması halinde toplam değerinin 45 milyon doları bulacağı hesaplandı.

Wired Magazine adlı dergi tarafından yapılan araştırmaya göre insan vücudundaki sıvılar, dokular ve mikrop öldürmeye yarayan antikorlar büyük para ediyor. Ancak bunları satmak mümkün değil, zira bu vücut parçaları olmadan insanlar yaşayamıyor.

Dergi tarafından parasal açıdan yapılan değerlendirme, insan vücudundaki her bir parçanın satılabilecek durumda çıkarılması esasına dayanıyor. Dergi, organ ve vücut parçalarının fiyatlarının ABD de geçerli olan fiyatlar esas alınarak hesaplandığını, üçüncü dünya ülkelerinde uygulanan karaborsa fiyatların göz önüne alınmadığını kaydetti.

Araştırma, en hayati organların parasal açıdan en pahalı organlar olmadığı gerçeğini de ortaya koydu. Örneğin insan vücudunun en pahalı unsuru kemik iliği. Kemik iliğinin gramı 23 bin, kilosu ise 23 milyon dolar.

Her hücrede bulunan DNA lar ise gramı 1.3 milyon dolardan işlem görüyor. Vücuttan alınabildiği takdirde antikorlar da 7.3 milyon dolar ediyor. Buna karşılık bir akciğer 116 bin 400, böbrek 91 bin 400, kalp ise 57 bin dolara alınabiliyor.
ve bu yüzden zaten organ mafyalari iyi is yapiyor
 
Siz ciğerin değerini yazmamışsınız ama, zaten bu karanlık organ mafyası işlerini yapanlarda "CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ" insan müsvettesi güruhtan oluşuyor.

İnsan denen varlık gerçek kıymetini ilim, iman ve ahlak ve de tamamlayıcı sağlıkla buluyor. Herkese sağlıklı yaşam dilerim.
 
Üst