Gelinlik Seçimi & doğru ve yanlış olanlar

Hepimiz, imkânımız olsa bedenimizde değişiklik yapmayı isterdik . Gelinler, istedikleri modelleri giyemedikleri zaman hiç şüphesiz çok üzülürler. Önemli olan; bedeninizin kimliğini bilmeniz , kendinize uygun gelinliği seçmeniz ve sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecek bir gelinliğe karar vermenizdir.

Narin Yapılı​

Doğru olanı: Kılıf modeli veya "A" şeklindeki gelinlikler, size uygun olur. Bu modeller, sizin üzerinizde rahatsızlık vermeyecek bir şekilde duracaktır. Boyun çizgisi ile başlayan gelinlikler, narin beden yapınızla uyum sağlayacaktır.

Yanlış olanı: Kabarık, hacimli gelinliklerden uzak durun. Bu modeller, sizi kaplamış gibi gözükür.

Kemikli​

Doğru olanı: Kabarık gelinlikler, sizi bir balerin gibi gösterecektir. Bu model, tüm siluetinize uygun olacaktır. Kılıf modelleri de size uygundur.

Yanlış olanı: Eğer köprücük kemiğinizin göze çarptığından şikayetçiyseniz; omuz üstü ince kumaşlardan sakının. Göğüs bölgeniz düz ve dışarı doğru ise; sert kumaşlardan sakının.

Kilolu​

Doğru olanı: Şeritsiz kabarık gelinlikler, bedeninizin kilolu alt kısımlarını saklayacaktır. Üst bedeniniz, boyun modelleri ile beraber alt bedeninizle uyum sağlayacaktır.

Yanlış olanı: "V" modelinden sakının. Bu model, sizin üzerinizde olumsuz yönde göze çarpar.

Geniş Beden​

Doğru olanı: Omuzlarınızı gösterecek modeller, sizin için uygun. Uzun kollu gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Dar korseli gelinlikler, bedeninizin güçlü yapısını ortaya çıkaracaktır.

Yanlış Olanı: Omuzlarınızı saklamanızı önermiyoruz. Bu ters etki yaratabilir. Eğer omuzlarınızı kapatan bir model seçerseniz; olduğunuzdan geniş gözükürsünüz.

Büyük Göğüslü​

Doğru olanı: Üst bedeni çok fazla olmayacak şekilde dar ve yukarı doğru kesime sahip gelinlik modelini tercih etmeniz, yerinde olacaktır. Kısa kesimli yine üstü dar bir gelinlik modeli , dikkatleri üzerinize çekecektir.

Yanlış olanı: Dikkatli olup çok açık bir gelinlik modelini seçmeyin. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız gelinliğinizin çok dar olmamasına dikkat edin.

Uzun Boylu​

Doğru olanı: Uzun boylu iseniz; her gelinlik modeli sizin için uygun olacaktır. "A" şeklinden, kabarık modellere kadar...Omzu açık modeller , sizin için uygundur.
Yanlış olanı: Uzun kollu modellerden uzak durun. Yukarı kesime sahip gelinlikler, sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir.

Toplu​

Doğru olanı: Kraliyet ve kabarık modeller, size uygundur.

Yanlış olanı: Kılıf modelleri ve düşük bedenli modeller, sizi çok toplu gösterir.

Düşük Belli​

Doğru olanı: Prenses silueti, bedeninize tam oturur. Uzun etekli modelleri de tercih edebilirsiniz.
Yanlış olanı: Kılıf modelleri size olmaz. Bedeninizi saran bu model ile dikkatleri üzerinize çekmiş olacaksınız.
 
Üst