Protez dişini yuttu, hastanede öldü

Van'da, su içerken protez dişlerinden 3'ünü yutan Salih Çakan, tedavi altına alındığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Gevaş ilçesine bağlı Gündoğan köyünde yaşayan Salih Çakan (47), su içtiği sırada önceden kırıldığını fark etmediği protez dişlerinden 3 tanesini yuttu. Yakınları tarafından Van Devlet Hastanesine kaldırılan Çakan, burada yapılan tedavinin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Tedavi altına alınan Çakan, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Çakan'ın kardeşi Orhan Çakan, ağabeyinin yaklaşık 2 saat boyunca endoskopi ünitesinde kaldığını, daha sonra aniden yoğun bakım ünitesine alındığını söyledi. Ağabeyinin uygulanan narkozun etkisiyle öldüğünü iddia eden Orhan Çakan, hiçbir tahlil ve tetkik yapılmadan hastaya narkoz verilmesinin yanlış olduğunu öne sürdü.

Orhan Çakan, ağabeyinin hastaneye yürüyerek geldiğini belirterek, "Bununla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. İlgili savcının otopsi işlemi devam ediyor" diye konuştu. Gündoğan köyü muhtarı Kerem Öztünç ise gazetecilere yaptığı açıklamada, yakınlarının izni olmadan hastanın narkoz altına alındığını ve bu nedenle öldüğünü ileri sürerek, "Ölüm nedeninin tam olarak anlaşılması için cenazeyi Adli Tıp Kurumuna göndereceğiz" dedi.

YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi yetkilileri ise hastaya müdahale edilirken kalp krizi geçirdiğini ve bu nedenle Salih Çakan'ın yoğun bakım ünitesine alındığını bildirdiler.

ANKA
 
Üst