Zemzem Mucizesi

Zemzem Hakkinda Bilinmeyenler​

1-)Avrupa`da labaratuarlarda yapilan arastirmaya gore Zemzem suyu diger sulara gore cok daha az kukurt tasimaktadir.
2-) Yine ayni arastirmaya gore diger sulara gore cok daha besleyicidir ve cok daha fazla mineral barindirmaktadir.
3-) Kaynagi henuz bulunamamistir. Nereden geldigi su anki teknolojiye gore bile bilinemiyor.
Yakinlarinda hicbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklikta.Bu sartlarda suyunu denizden veya baska bir uyudan almasi imkansiz.
Nasil oluyor da yillardir suyu bitmiyor,bunu kimse bilmiyor.
4-) Açligini gidermek için içen kisinin açligini, susuzlugunu gidermek için içenin susuzlugunu giderir.
5-) Sadece 1,5 metre derinligindeki ufacik bir kuyudan cikan su,hac mevsimi boyunca milyonlarca hacinin tum su ihtiyacini gostermemektedir.
6-) Dunya Saglik Orgutu (WHO)`nun raporlarina gore Dunya`daki en icilebilir ve saglikli sulardan biri.
7-) Amerika`da yapilan test sonuclarina gore Dunya`da icinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan TEK su zemzem suyu.

Ayrıca zemzem hiçbir zaman belden aşağı inmez ve idrar yoluyla atılmaz yani sadece ter ile vücuttan atılır bunların hepsi bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır

Zemzem Mucizesi

Zemzem suyu, binlerce yıldan beri çöl sıcaklarında kurumadan ve yosun tutmadan bugüne nasıl geldi? Her yıl milyonlarca hacının içtiği bu suyu diğer sulardan farklı kılan şey nedir?
Dünyanın her yerinden Hacc ve Umre için Mekke'ye giden milyonlarca mü'min, memleketlerine Zemzem suyundan götürmekte ve yakınlarına ikram etmektedir. İslâm dinine göre mukkaddes olarak kabul edilen Zemzem suyu, birçok sahih hadiste işaret edildiği gibi şifadır. Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: "Yeryüzündeki en hayırlı su, Zemzem suyudur. O açlığı giderir ve hastalıklara şifadır." (İbn Mâce, Müsned ve Taberi) Bütün rivayetlerden anlaşıldığı gibi, Zemzem suyu, açlığını gidermek için içen kişinin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir ve şifa niyetiyle içene de şifa sunar. ABD'de her türlü içecek ve meyvenin yurt içine getirilmesi yasak olduğu halde, zemzem bu yasaktan istisna tutulmuştur. Zemzem suyu defâlarca temizlendi, kuyusu tamir gördü ve çeşitli devlet adamları tarafından idare edildi. Zemzem kuyusundan çıkan eşyalar ise Mekke'de müzede sergilenmektedir. Geçmişten bugüne Zemzem suyu hakkında çeşitli övücü şiirler ve medhiyeler söylendi, yazıldı.

Kuyu yıllardır insanları besliyor

Zemzem Arapça bir kelime olup "alçak sesle konuşmak" demektir. Aslında atların çıkardığı alçak sese zemzem denir. Herhangi bir şeyi muhafaza etmek için de kullanılır. Zemzem kuyusu, Mescid-i Harâm içinde Kâbe'nin Hacer-i Esved taşının bulunduğu köşesinden on dört buçuk metre uzakta, yer altında bir odada bulunuyor. Zemzem suyu 3 ayrı kaynaktan beslenmektedir, 3'ü birleşince Zemzem olmaktadır. Sadece 173 cm. derinliğindeki bir kuyuda bulunan Zemzem suyuna dışarıdan herhangi bir kaçak giriş v.s yoktur. Binlerce yıldan beri çöl sıcaklarında kavrulan insanlara su sağlayan bu kuyu hiçbir zaman kurumamıştır. Genelde kuyu sularında yosun vb. parazitler ortaya çıkar. Bu ise suyun tadının bozulmasına ve kokuşmaya sebep olur. Oysa zemzem suyunda bu tür biyolojik hadiseler yaşanmaz. Dahası, şehirlerin içme suları klorlanır ama, zemzem suyu herhangi bir kimyasal işlemden geçirilmez.

'Arabistan su bakımından da zengin'

Suudi Arabistan'da Zemzem suyunu inceleyen ve tedkik eden "Zemzem Araştırmaları ve Geliştirmeleri Enstitüsü" var. Bu enstitü'nün halihazırda başında Türkiyeli Prof. Dr. Zekai Şen bulunuyor. Zekai Şen'in Suudi Arabistan'daki görevi sadece Zemzem ile sınırlı değil. Aynı zamanda Arabistan'ın stratejik yeraltı sularının da sorumlu başdanışmanı. Stratejik Yeraltı Suları Enstitüsü bir ülkenin ne kadar tatlı suyu olduğunu, bu suyun ne kadar kişiye, ne zamana kadar yeteceğini araştırıyor. Suudi Arabistan'da bölgenin çöl olması nedeni ile yeraltı sularına özel bir önem gösteriliyor. Ama Arap yarımadasının altı sadece petrolle dolu değil. Bölgenin tüm yeraltı sularını inceleyen Zekai Şen, Suudi Arabistan'ın altının değerli mineralli sularla dolu olduğunu belirtiyor. "Allah, Arap yarımadasına öyle bir yeraltı suyu vermiş ki ondan minerali ve tuzlu suyu çekip karıştırdığınız zaman çok güzel bir su ortaya çıkıyor." Prof. Dr. Şen, Arap yarımadasının gelecekte su sıkıntısı çekmeyeceğini vurguluyor.

DÜNYADAKİ EN SAĞLIKLI SULARDAN BİRİ

Yıllardır Zemzem suyu üzerinde Batılı ve Müslüman bilimadamlarının yaptıkları araştırmalar sonucu ulaşılan neticelerden başlıcaları şunlar

Avrupa'da labaratuarlarda yapılan araştırmaya göre Zemzem suyu diğer sulara göre çok daha az kükürt taşımaktadır.

Yine aynı araştırmaya göre diğer sulara göre çok daha besleyicidir ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.

Kaynağı henüz bulunamamıştır. Nereden geldiği şu anki teknolojiye göre bile bilinemiyor. Yakınlarında hiçbir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklıkta. Bu şartlarda suyunu denizden veya başka bir kuyudan alması imkansız. Nasıl oluyor da yıllardır suyu bitmiyor, bunu kimse bilmiyor.

Açlığını gidermek için içen kişinin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir.

Sadece 1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkan su, hac mevsimi boyunca milyonlarca hacının tum su ihtiyacını karşılamaktadır ve hiçbir zaman ne azalma ne de kuruma göstermemektedir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)'nun raporlarına göre Dünya'daki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri.

Amerika'da yapılan test sonuçlarına göre Dünya'da içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan tek su zemzem suyu. Yani zemzem mikrobik hastalıklara karşı etkili olan florürleri barındırıyor.

Bir başka özelliği ise kalsiyum ve magnezyum tuzlarının oranının yüksekliği idi. Bu ise yorgun insanların yüzlerine sürdükleri zaman neden ferahladıklarını izah ediyordu.

Bir başka araştırmada Zemzem suyunun mayalama özelliğinin de bulunduğu ortaya çıktı. Alman kimyacılar, Zemzem'in normal bir su ile karıştırıldığında baskın gelip bütününü Zemzem özelliğine çevirdiğini belirtiyorlar.
TURAN KIŞLAKÇI
 

redyellow

gerçekten inanılmaz bir su zemzem olayı, tam çölün ortasında müthiş bollukta akan bir ırmak adeta, kabede tavaf yaptıktan sonra içmek ayrı bir zevk...
 
Cuma günü 5 miyon müslüman cuma namazı kılmış. Başlığa göre bukadar insanı doyurduğuna göre müzicevi birşey olsa gerek.
 
Üst