Dünyanın En Pahalı Malikanesi

Hala Ranch adlı malikane 135 milyon dolara (175 milyon YTL) satışa sunulduğu açıklandı

ABD'nin Colorado eyaleti Aspen yöresinde 95 dönümlük arazi üzerine inşa edilmiş Hala Ranch adlı malikane 135 milyon dolara satışa sunuldu.

İşte muhteşem malikane...

Amerika`nın Colorado eyaleti Aspen yöresinde 95 dönümlük arazi üzerine inşa edilmiş 15 yatak odalı, 16 banyolu, çocuk parkı, güzellik salonu, yüzme havuzu, tenis kortları, yürüyüş parkurları olan ve Beyaz Saray`dan bile büyük Hala Ranch adlı malikanenin 135 milyon dolara (175 milyon YTL) satışa sunulduğu açıklandı

Malikanenin, geçtiğimiz yıla kadar Suudi Arabistan`ın ABD Büyükelçisi olan, BAE Systems adlı şirketle ilgili 2 milyar dolarlık yolsuzluğa adı karışan Suudi Prens Bandar bin Sultan`a ait olduğu belirtildi. Satışla ilgili emlak firmasından Joshua Saslove, New York Times Gazetesi`ne Hala Ranch isimli mülkü görmek için şimdiye kadar bin kişinin başvurduğunu bunlardan ikisi gazeteci, 11`inin teklifinin kabul edildiğini söyledi.

Yerleşkenin Prens Bandar ve eşi Prenses Haifa tarafından bir zamanlar hippilerin merkezi olan Aspen`de 1991 yılında inşa edildiği bildirildi.
Gazetenin haberinde köşkün odalarının çoğunun penceresinin Rocky Dağları`na baktığı bildirildi.
 
Üst