Ünlülerin Yaptıkları Trafik Kazaları

Uzay Heparı Sezen Aksu, Zuhal olcay, Levent Yüksel, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılarla birlikte yaptığı çalışmalarla tanınan besteci ve aranjör Uzay Heparı da kaza kurbanı. 20 Mayıs 1994 tarihinde motoru ile giderken park halindeki Demet Akbağ'ın arabasına çarptı ve 11 gün bitkisel hayatta kaldıktan sonra 31 Mayıs 1994 tarihinde öldü.

Ajlan Büyükburç (22 Temmuz 1999 Fethiye) Türk Hafif Müziği'nin ünlü sesi Erol Büyükburç'un pop müzik sanatçısı olan kızı Ajlan Büyükburç, 29 yaşında Fethiye yakınlarında 22 Temmuz 1999'da sabah saatlerinde geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybetmişti. Sürücü ehliyetini kazadan üç gün önce alan Ajlan Büyükburç, Bodrum'dan Kaş'a gitmek üzere Fethiye Eşme yakınlarında kullandığı Mazda marka otomobille viraja hızlı girerek, asfalt yoldan çıkıp stablize yola girince üç takla atıp, yol kenarında duran traktöre çarparak yaşamını yitirmişti.

Kerim Tekin (28 Haziran 1998 Afyon Sandıklı) “Kar Beyazdır Ölüm” adlı şarkısıyla tanınan Türk Pop Müziği'nin sevilen genç seslerinden Kerim Tekin, Afyonkarahizar'ın Sandıklı İlçesi'nde 28 Haziran 1999 yılında geçirdiği trafik kazasında 23 yaşında yaşamını yitirmişti. Sandıklı Termal 98 Festivali'nde meydan konseri verdikten sonra İstanbul'a dönmek içir yola çıkan Tekin zincirleme bir kazanın kurbanı oldu. Süt tankeriyle, karşı yönden gelen kimliği ve plakası belirlenemeyen kömür yüklü kamyonun çarpışmasının ardından kömür yüklü kamyon Tekin'in kullandığı otomobilin üzerine çıkınca, genç popçu olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Pop muzigin neseli yuzu Grup Vitamin'in sefi Gokhan Semiz, 17 Ocak 1998'de Bakirkoy sahilyolunda gecirdigi kazada, arabanin arka koltugundan firlayarak yasamini yitirdi.

Barış Akarsu 29 Haziran 1979’da Zonguldak’ta doğdu. Çocukluğu Amasra’da geçti. Ruhi Su ve Cem Karaca hayranı olan genç sanatçı üç yıl önce düzenlenen Akademi Türkiye yarışmasıyla tanındı. Ocak 2005’te ilk albümünü piyasaya çıkardı. ’Yalancı Yarim’ dizisinde kamera karşısına geçerek oyunculuktaki yeteneğini ile de gönüllerde taht kurdu. İkinci albümünün hazırlıkları için yoğun bir şekilde çalışıyordu.

Doğum gününü kutlamak için gittiği Bodrum'da Torbalı kavşağında 30 Haziran Cuma günü meydana gelen trafik kazasında Yoğun Bakım ünitesine kaldırılıp 5 gün direnebildiği yaşam savaşına yenik düşerek 5 Temmuz Perşembe günü saat 21.00'da aramızdan ayrıldı!
05.07.2007
 
Üst