Mukaddes Kitap mesajlarini insanlara anlatiyorum

Merhaba, Mukaddes Kitap (Tevrat,Zebûr ve Incili kapsayan Kitap) mesajlarini insanlara anlatiyorum​

T.C. vatanda$iyim, kendi ülkemde, inandigim Mukaddes Kitap (Tevrat,Zebûr ve Incili kapsayan Kitap) mesajlarini insanlara anlatiyorum, bu keyfi bir i$, hobi degil bir ZORUNLULUKTUR!

Mukaddes Kitap (M.K.) ayetleri yani Allah (Tanri) bu sorumlulugu verir, bu Kitapta bir "müjde" saklidir ve bu "müjdenin" HERKESE ula$masi gerektigi noktasi hararetle vurgulanir:

*** " ister dinlesinler, ister kaçinsinlar onlara benim sözlerimi söyleyeceksin " (Tevrat - Hez. 2:7)

*** " siz gidin bütün milletlerden insanlari ögrencim olarak yeti$tirin (...), size emrettigim her $eye uymalarini onlara ögretin... " (Incil - Matta 28: 19,20)

*** " (...) bu incil*, milletlerin hepsine $ehadet olmak üzre, 'bütün' dünyada VAZEDiLECEKTiR; ve SON o zaman gelecektir " (Incil - Mat. 24:14)
*Incil=MÜJDE

Bunun gibi daha birçok Tanrisal emir var...

$imdi Allaha inanan, seven ve isteklerini yerine elinden geldigince yerine getirmeye çali$an bir insan olarak yanli$ mi yapiyorum?
Tekrar yaziyorum ben T.C. vatanda$iyim ve ülkemde Allah'in emri geregince vaazediyorum bu misyonerlik mi?
Böyle niteledirildigim için Allah'i dinlemekten vaz mi geçeyim?

Birçok insan bana Emperyalizme hizmet ettigimi söylüyor ve müslüman mahalesinde salyangoz satmamam gerektigi konusunda uyariyorlar(!)

Islâm dininin kökleri nereye dayanir, Türklüge mi?

Kesinlikle HAYIR!
Demek ki $aman olan atalarimiz Arap emperyalizmine yenik dü$üp beyinleri yikanmi$, asimile olmu$lar ve Arap kökenli bir dinin hegemonyasi altina girmi$ler ! (Tala$ Sava$i M.S.751)

-Ba$ka bir konu: T.C.'nin dini Islâm midir? Bu iddanin temeli nereye dayanir? Anayasa bir ülkenin kimlik kartidir ve bu kimlikte "T.C. nin resmî dini Islâm'dir" diye bir tanimlama yoktur aksine:

-TC Anayasasinin:

*24. Maddesi: "HERKES, vicdan, DiNi iNANç ve kanaat HÜRRiYETiNE sahiptir" der.

*26.Maddesi de: "HERKES, dü$ünce ve kanaatlerini SÖZ, yazi, resim veya BA$KA yollarla tek ba$ina veya toplu olarak açiklama ve YAYMA hakkina sahiptir." der.

Önyargili insanlar kendilerini TC Anayasasindan bile üstün görürler ve ho$görüsüzlükleri bu maddelerin korumasi altinda olan insanlara saldirmaya iter!
Bu ülkede FB taraftari diger kulüplerin taraftarlarindan fazlaysa "Türkiye FB taraftaridir" mi diyeceksiniz?

"Türkiye'nin %99 müslümandir!" öyle midir gerçekten?

Kaptan Kusto'nun (Capitaine Cousteau) müslümanliga geçtigi iddiasi ne kadar dogruysa, bu iddia da o kadar dogrudur(!)

Benim kimligimde 10.07.2006 tarihine kadar "Islâm" yaziyordu, neden? Bana sordular mi yazmadan? Hayir!

Bana sorma geregi duyulmadi çünkü TC vatanda$iyim ve ailem "islam"!

Bu sadece bizim ülkeye özgü degil, "dogu$tan etiketleme usulü" neredeyse her ülkede geçerlidir. eger Katolik Italya'da dünyaya gelseydim muamele ayni olurdu, papazin elleri arasinda bilinçsiz bir bebek olarak vaftiz edilirdim ve 'Hiristiyan Katolik' olarak "damgalanirdim", bu tür traji-komik örnekler çogaltilabilir, ne akillica degil mi?

Bu teknik, Tanri'nin iradesiyle kesinlikle bagda$maz!

Böyle bir dayatmadan rahatsiz olan, müslüman olmayan sayisiz insan taniyorum, aslinda otoriteler de bunun farkinda ama gerçeklerle yüzle$mekten kaçiniliyor, çagdi$i bir $ekilde eve kapatiliyoruz "sayiliyoruz" (nüfus sayimi) birçok saçma sapan sorular sorulur ama hiç "Hangi dine mensupsunuz?" sorusu sorulmaz!

Ben 26 ya$ima kadar müslümandim ama artik degilim çünkü ben önyargisizim ve ara$tirmaciyim ve kendi inancimi kendim belirledim!

Babannemin bir gözü kördü digeri de çok zayif görüyordu ama buna ragmen merdivenleri inip di$aridaki çe$meye gider (köy evi) abdest alirdi.

Bir gün kaç yildan beri namaz kildigini sordum? "10 ya$indan beri" dedi, peki "neden kiliyorsun?" diye sordum $a$irdi!

Hayati boyunca bu soruyu kendine sormami$ ve "ne bilem oglum anamlar kil dedi bende kilyom!" diye cevap verdi, i$te bu dünya tatlisi samimi kadin 6"müslüman" çocuk yeti$tirdi!

Bu durumda olan o kadar çok sayida insan var ki, onlara soru sorarsan hep ayni cevabi alirsiniz:

"Bu konularda fazla derinle$miceksin yoksa kafayi yersin!"

Hoşçakalın...

sayın yeshua bu forumda daha cok yeniyim.ve tüm forumları gezerken özellikle dinler konusundaki yazıları tek tek okumaya ve incelemeye calıstım.öncelikle dininiz ,inandığınız şey herneyse saygı duyuyorum.fakat saygı duymanın ötesinde bir gerçek var ki bu gerçek aslında dediğim gibi adı üstünde cidden bir gerçektir.ve bunu derinlemesine değilde biraz arastırarak anlamaya çalısan herkes kavrayacaktır.öncelikle sölemek istediklerimi şöle kısaca özetlemek istiyorum.sunuda belirteyim ki yazınızı ve butarz yazılar yazıp görüşleriniz ve inançlarını insanlara empoze etmek isteyen insanları gördüğümde savunma ve anlatma mekanizmam ister istemez ortaya çıkıyor.siz nasılki tanrının mesajlarını insanlara iletiyorum diyorsanız bende şimdi aynısını yapacağım.
NOT:tüm kitapları tek tek okudugumuda solemek istiyorum öncelikle.ve ayrıca suandaki incilin 4 ayrı incil oldugunu hz.isanın havarilerine ait bir kitap oldugunuda hatırlatmak istiyorum.matta,markos,luka ve yuhanna.

öncelikle;

HRİSTİYANLIK YADA MUSEVİLİK VEYA İNSANLARIN DİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP İMAN ETTİKLERİ MÜSLÜMANLIK DIŞINDA GEÇERLİ BİR DİN YOKTUR.ŞUNDAKİ HRİSTİYANLIK PAVLUSUN DİNİDİR.(HZ.İSA'NIN HAVARİLERİNDEN OLAN PAVLUS) İSA ZAMANINDAKİ HRİSTİYANLIĞA;YANİ İSAYA İNDİRİLEN HRİSTİYANLIĞA (HZ .İSA ZAMANINDA İLK İNEN İNCİLİ )TASDİKLEMEK İÇİN SUAN BİZİM DİNİMİZ OLAN MÜSLÜMANLIK İNMİŞTİR.(DEİŞMEMİŞ OLAN İLK İNDİRİLEN HALİYLE).TEVRAT_İNCİL;KURAN AYNI MESAJLARI İÇERMİŞTİR.HEPSİDE ALLAH'IN KELAMIDIR.FAKAT DEİŞTİRİLMİŞ OLDUKLARINDAN DOLAYI GEÇERLİLİKLERİ MALESEF YOKTUR.VE SUANDA BİZ MÜSLÜMANLARA İNDİRİLEN KURAN_I KERİM İSE GEÇERLİ OLAN MÜSLÜMANLIK DİNİNİN TEK KİTABIDIR.İNCİLİN VE HRİSTİYANLIĞIN REKLAMINI YAPAN;BİR ÇOK MÜSLÜMANI KANDIRIP OLMADIK;GEÇERSİZ VE HZ.İSA ZAMANINDA RAHİPLER TARAFINDAN PARA KARŞILIĞINDA DEİŞTİRİLEREK YADA GİZLENEREK ,PAVLUSUN KENDİ DİNİ HALİNE GETİRDİĞİ SÖZÜM ONA BİLGİLERİ İNSANLARA AKTARARAK BUGÜN BAZI MÜSLÜMANLARIN HRİSTİYANLIĞA GEÇİSİNİ SAĞLAYAN GÜNAHKAR ZİHNİYETLER VE ONLARA İNANIP İMAN EDEN HERKES İÇİN ÇOK ÇEŞİTLİ AZAPLAR OLDUĞU KURANDA APAÇIK DİLE GETİRİLMİŞTİR.DİKKAT ETTİĞİM EN ÖNEMLİ ŞEY İSE İNTERNETTE TÜM SİTELERDE BAZI KİTAPLARDA VE BİRTAKIM YERLERDE TEVRAT VE İNCİLDEN YANYANA BAHSEDİLMESİ .FAKAT KURAN'IN BU 2 KİTAP ARASINDA HİÇ BİR SEKİLDE YER ALMIYOR OLMASI .BUNUN NEDENİNİN SON DİN OLMASI SANIRIM BUNA EN BUYUK ETKEN .MÜSLÜMANLIK SON VE GECERLİ DİN OLDUGUNDAN HRİSTİYANLIKTAN VE MUSEVİLİKTEN HEP AYRI TUTULUYOR.ÖZELLİKLEDE HRİSTİYAN KESİM TARAFINDAN HİÇ BAHSEDİLMİYOR. HERKES SON DİN VE SON KİTAP OLDUGUNU BİLİYOR VE ISRARLA İMAN ETMİYOR.YERYÜZÜNÜN TÜM DÜNYANIN SUANDAKİ GECERLİ OLAN TEK DİNİ MÜSLÜMANLIK VE KİTABI KURAN_I KERİMDİR.KURTULUŞ MÜSLÜMANLIKTADIR.BU HERKESÇE BİLİNMESİ GEREKEN BİR GERÇEKTİR.BUNU BEN DEİL ALLAHU TEALA KURAN_I KERİMDE ZATEN SÖYLÜYOR.ALLAHA İNANIN VE PEYGAMBERİ OLAN MUHAMMED ALEYHİSELAMA İMAN EDİN .ÇÜNKÜ BİZ ÇOK SANSLI BİR MİLLETİZ.HZ.MUHAMMED ALEYHİSSELAMIN ÜMMETİYİZ.NE MUTLU BİZLERE .SİZ BIRAKIN HRİSTİYANLIĞI VE MUSEVİLİĞİDE MÜSLÜMAN OLUP DOĞRU YOLU BULUN.ÇÜNKÜ ONLAR YABİ (MUSEVİLER VE HRİSTİYANLAR) PEYGAMBERLERİNE SAHİP ÇIKMAYARAK ONA İHANET ETTİLER VE ALLAHIN PEYGAMBERİNİN SÖZLERİNE İNANMAYIP O SÖZLERİ DEİŞTİRDİLER.VE ALLAHU TEALADA ONLARIN KİTABININ ÜZERİNE BAŞKA KİTAPLAR YOLLADI.HZ.MUSA'YA YOLLADIĞI TEVRATA İMAN ETMEDİLER.VE HZ.İSA'YA GÖNDERİLEN İNCİLE İMAN ETMEDİLER VE ONU DEİŞTİRİP AMACINDAN SAPTIRDILAR.FAKAT HZ.MUSA VE HZ.İSA'NIN ÜMMETİNDEN SORUMLU TUTULMAYACAĞI KURAN_I KERİMDE APAÇIK HABER VERİLMİŞTİR.ONLAR İHANETLERİNİN VE İMANSIZLIKLARININ CEZASINI ALLAH TARAFINDAN ÇEKECEKLERDİR.YAHUDİLİKTEN SONRA ,HRİSTİYANLIK GELMİŞTİR.HRİSTİYANLIKTAN SONRADA MÜSLÜMANLIK GELMİŞTİR.PEKİ YA MÜSLÜMANLIKTAN SONRA??? AKLINIZI BAŞINIZA ALIN VE BU SORUNUN CEVABINI DÜŞÜNÜN.MÜSLÜMANLIKTAN SONRA HERHANGİ BİR PEYGAMBER YADA KİTAP GELMEMİŞTİR.ÇÜNKÜ HZ.MUHAMMED'İN ÜMMETİ OLARAK ONA İHANET ETMEMİŞ ONA VE ALLAHIN KİTABI KURANA İMAN ETMİŞİZDİR.ONU DEİŞTİRMEMİŞ İLK İNDİRİLDİĞİ ZAMANKİ ORJİNALLİĞİNİ BU ZAMAN KADAR MUHAFAZA ETMİŞİZDİR.SON DİN OLMAMIZIN EN BÜYÜK NEDENİ BUDUR.KURTULUŞ MÜSLÜMANLIKTADIR.

en bastada belirttiğim gibi bende kendi fikirlerimi yazdım.herkes fikirlerini acıkca soleyebilir demissiniz bende bunu yaptım.

not:Bir gün kaç yildan beri namaz kildigini sordum? "10 ya$indan beri" dedi, peki "neden kiliyorsun?" diye sordum $a$irdi!

Hayati boyunca bu soruyu kendine sormami$ ve "ne bilem oglum anamlar kil dedi bende kilyom!" diye cevap verdi, i$te bu dünya tatlisi samimi kadin 6"müslüman" çocuk yeti$tirdi

bu örnekle genelleme yapamassınız.namazı kılan bir cok müslüman neden kıldıgını biliğr.namaz bir ibadet seklidir.insanların diş dünyayla yani bu dünya işleriyle baglantılarının kesilmesi ve iç dünyalarına donerek ;konsantre olup ibadetlerini gerceklestirme seklidir.namaz anında allah ve kul arasında bir bağ krulur.hiç bir sey düşünmeden sadece ibadete yogunlasarak namazı dost dogru kılmak gerekir.namaz kılarken neden namaz kıldıgımı bilerek kılıyorum..buarada 26 yasınıza kadar müslüman oldugunuzu fakat suanda sanırım din deiştirdiğinizi kastetöissiniz.sunuda soliyim ki:bu genelde hristiyan kesimdeki dogustan hristiyan olan insanların cok sık kullandıkları bir yalan.bununla daha oncede cok defa karsılastık.adam dogma büyüme hristiyan fakat kendini tanıtırken ben müslümandım.fakat artık hristiyanım gibi bir tanımlama kullanıyor.buda müslüman insanlarda şu intibayı bırakmak amacıyla yapılıyor:aa bu insanda bizim gibi müslümanmış ama şimdi hristiyan olmus,acaba neden hristiyanlığa gecmişki? gibi merak uyandırmaya yönelik bilerek yapilan oyunlar.dediğim gibi sizin onceden müslüman oldugunuza inanmıyorum.sayet eyer dogruysa gercekten 26 yasına kadar müslüman olarak yasayıp daha sonra din deiştirdiysenizde bunun nedemek olduguna kuran_ı kerimi acıp bir bakın.müslümanlıktan vazgecenlere kuranda nelerle karsılacacakları acıkca belirtilmiştir.en son ve gecerli tek din müslümanlıktır.sayet ole olmasaydı suan müslümanlıktan sonra baska bir din daha inmiş olurdu.bukadar acık ve net anlasılır bir durum bu.aklı mantığı ve inancı olan herkes zaten müslümanlığın tek gercek din oldugunu bilir ve inancının sarsılmasına izin vermez.buarada sizin yazdıklarınızdan ben din deiştirmis yada suanda dinsiz oldugunuzu anlıyorum.her iki haldede cok yazık ediyorsunuz.ateist olanları ise hiç anlamıyorum.eminim cok zor bir anınızda illaki allaha dua ediyorsunuzdur.

türkiyenin dini islammıdır diye bir cümleniz vardı .onada sunu solimki;tüm dünya devletlerinin dini islamdır.her cocuk dogarken müslüman doğar.kuranı apacık ve anlayarak okumanızı tavsiye ederim.akıln yolu birdir.ya aslında soliyecek cok sey var ama neyse bukadar yeter .doğru yolu bulmanız dileğiyle.

Merhaba Melissa Nil,

Yazdığım tüm konulara göz atayım derken, yazdıklarınızla karşılaştım, yazalı 4 yıl olmuş, kusura bakmayın atlamışım! Hala Forumda olduğunuzu düşünerek yanıt vermek istiyorum...

NOT:tüm kitapları tek tek okudugumuda solemek istiyorum öncelikle.ve ayrıca suandaki incilin 4 ayrı incil oldugunu hz.isanın havarilerine ait bir kitap oldugunuda hatırlatmak istiyorum.matta,markos,luka ve yuhanna., yazmışsınız...

Tüm kitapları tek tek okuduğunuza göre mutlaka biliyorsunuzdur ama öncelikle şunu belirtmek isterim ki, İncil başlı başına bir kitap değildir ve sadece 4 ayrı İncilden oluşmaz. İncil bir kitabın SON kısmıdır; Başı Tevrat diye adlandırılan, içeriğinde Zebur adlı kitabı barındıran bir Kitabın SON kısmıdır İncil!

Bu kitabın bütün haline "Mukades Kitap" adı verilir (Kitab-ı Mukaddes), kısaca formül yazmak gerekirse:

Mukaddes Kitap = (Tevrat+Zebur) + İncil

Aslında bu söz konusu Kitap "Biblia" diye adlandırılır ve "Kütüphane" anl***** gelir, çünkü içinde birçok küçük kitap barındırır:
Tevrat + Zebur= 39 kitap
İncil = 27 Kitap olmak üzere 66 küçük kitaptan oluşur.

Mesela Ülkemizde şöyle bir kanı vardır:
"Musa Peygamber Tevrat' ı yazmıştır" halbuki Musa peygamber 39 küçük kitaptan oluşan Tevrat'ın sadece 6 kitabını yazmıştır, 33 ünü ise başka peygamberler! Malesef bir çok şey yanlış biliyoruz ancak "bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp" özlü sözünü hatırlatmak isterim!

Kısacası, İncil diye adlandırılan Kitap sadece Matta, Markos, Luka ve Yuhanna dan oluşmaz!

"HEPSİDE ALLAH'IN KELAMIDIR.FAKAT DEİŞTİRİLMİŞ OLDUKLARINDAN DOLAYI GEÇERLİLİKLERİ MALESEF YOKTUR.", yazmışsınız...

Bu yazılarımı okumanızı tavsiye ederim:

"dediğim gibi sizin onceden müslüman oldugunuza inanmıyorum.", yazmışsınız...

Malesef günümüzde insanlara inanmak, güvenmek çok zor o nedenle sizi anlayabiliyorum ancak şu kadarını söyleyeyim, bu Foruma, Allah'ın hakikatlerini paylaşmak amacıyla giriyorum yani kendimce Kutsal saydığım bir görevi yerine getiriyorum, neden yalan söyleyeyim, Müslüman olmasam neden "Müslümandım diyeyim", bunun kime faydası olur, en önemlisi de Yaratıcımın Yalandan nefret ettiğini bildiğim halde, bunu neden yapayım?!

"buarada sizin yazdıklarınızdan ben din deiştirmis yada suanda dinsiz oldugunuzu anlıyorum.her iki haldede cok yazık ediyorsunuz.

Din değiştirdim: Annem babam, kendilerine yapılanı aynen bana yaptılar, ben doğduktan birkaç gün sonra sonra, henüz bilinçiz bir bebekken Nüfus Cüzdanımın Din hanesine "İslam" yazdırdılar ve ben de o günden sonra bir dine mensup olmuş oldum(!) Ancak yıllar geçti, Bilinçlendim, doğam gereği sorular sormaya başladım ve özellikle yaşadığım acı bir olay Allah kavramını farklılaştırdı ve bambaşka bir sürece girdim ve sonuçta 26 yaşında başka bir inancı, KENDİMİN seçtiği inancı benimsedim yani "Dinsiz değilim"

"tüm dünya devletlerinin dini islamdır.her cocuk dogarken müslüman doğar.kuranı apacık ve anlayarak okumanızı tavsiye ederim.akıln yolu birdir.ya aslında soliyecek cok sey var ama neyse bukadar yeter .doğru yolu bulmanız dileğiyle.", yazmışsınız...

Bunları yazmanızın üstünden 4 yıl geçti, hala aynı fikirde misiniz? yani "Tüm dünya devletlerinin dininin İslam olduğunu ve her çocuğun müslüman doğduğuna gerçekten inanıyor musunuz?

Hoşçakalın...

Merhaba

Bizim formumuzun;
Mukaddes kitabin ne yazdigini bilmeyen
Kilise babalarinin dediklerini bile inkar eden,
Ikizlerimizden -merkur/YESHUA 'dan
sn.YESHUA yine dokturmus.

Once
A-teist ve misyonerlerin meshur
Ezberletilmis/ezberlenmis hikayesi...

Hani
Bes vakit namaza cocukken baslayan
Sonra bilim isiginda reddiye

Veya
Sonra MUJDE'yi duyunca dogruya dondu
Hiristiyan oldu....

Bizler de yedik!

Mujde ne?
Efendim:
Her insan atasi
Adem as'in gunahi yuzunden gunahkar dogar.
Bu gunahtan ne yaparsa yapsin kurtulamaz.

Ancak
Isa as'in adina vaftiz edilirse
Yani suya batirilirsa
Kurtulus GARANTI....

Bu sallamaya iki noktadan bakalim:

I-Isa as oncesi ve sonrasi
Butun Peygamberler Vaftiz olmadan olduler.
Vay hallerine.....????

II-Dogan cocuklar daha bebekken
Yani haberleri secimleri olmadan suya batirilir.
ben doğduktan birkaç gün sonra sonra, henüz bilinçiz bir bebekken
Nüfus Cüzdanımın Din hanesine "İslam" yazdırdılar ve ben de o günden sonra
bir dine mensup olmuş oldum(!) Ancak yıllar geçti, Bilinçlendim,
Yani hiristiyanlik buyuyup
Biliclendiktan sonra secildigi icin dogru imis...

Vaftize bakinca..........

Sn.Bursali'nin sozuyle
" SALLAME "

Sn Yeshua bunun gelecegini bildiginden
Aklinca sunu da yazmis.
"eger Katolik Italya'da dünyaya gelseydim muamele ayni olurdu, papazin elleri arasinda bilinçsiz bir bebek olarak vaftiz edilirdim ve 'Hiristiyan Katolik' olarak "damgalanirdim", bu tür traji-komik örnekler çogaltilabilir, ne akillica degil mi? "
Butun hiristiyanlikla baglantili dinler de VAFTIZ
Hiristiyanligin temelidir.

Ve
Cocukken yapilir.
Bu FARZ'dir.
Kisinin istegine bagli degildir.

Herneyse
Bu misyonerin dininin
Gercegi