TÖRE'YE İKİ MÜEBBET

"Berdel" usulü ve imam nikahıyla evlendirildiği eşinin,"erkek çocuk doğurmadığı" gerekçesiyle uyguladığı baskıya dayanamayarak evi terk eden Gülistan Gümüş'ü, saklandığı sandıkta öldüren akrabalarına rekor ceza verildi.Mahkeme,Gümüş'ün eşi Ömer Taş ve kardeşi Mehmet Şah Taş'ı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı.Diğer 6 sanığa da da toplam 118 yıl hapis cezası verildi.

Hala ısrarla bu cinayetleri görmezden gelenlere duyurulur....
 

efelenen

Aktif Üye
ee noldu şimdi?sen aldın katilleri ki zaten cahiller belli,koydun bir sürü insanın içine,orda konuşsun, gülüşsün,yesin,içsin,kağıt oynasın,tv seyretsin,futboldan muhabbet etsin.ee dışardaki hayattından değişen ne?adamların kadına çocuğa zaten değerleri yok,anası babası ziyarete gelecek ,özlemi de kalmayacak.bir kaç yıl sonra iyi halden ceza indirimi.oohh ne güzel yaa. insanoğlu birşeylerden örnek alsaydı,kur'an da(veya diğer din kitaplarını) yazılanları okuduktan sonra suç oranının düşmesi gerekirdi. aslında yüce mevlam kadın ırkını yok etmeli ki görsünler bakalım ... neyse daha fazla sinirlenmeden yorumu kesiyorum.
 
Son düzenleme:
sanmam ki görmezden gelinmiyor.
Sadece ceza sistemimiz cezalandırmada biraz esnek davranıyor. Ama son 2 senede bile bence büyük bir atılım var cezaların caydırıcılığında
 

efelenen

Aktif Üye
"biraz esnek"mi davranıyor.bence hukuk dili değişsin.türkçe olsun.hakimler,savcılar,avukatların konuştuğunu bizde anlayalım. kime ne ceza veriliyor,neye göre veriliyor bilelim yani.bence esnek değil,yırtılmış bir ceza sistemimiz var.
 
Üst