Bacaklarını yaza hazırla

Tüylerden kurtul!​

İpucu: Tüylerini almaya başlamadan önce bacaklarına peeling yaparsan, kıştan kalma batıklarının da yüzeye çıkar ve tıraş işlemi sırasında onlardan da kurtulabilirsin!

Ağdanın acı verici olduğunu düşünüyorsan, jilet kullanmayı deneyebilirsin ama sonucun uzun süreli olmayacağını hatırlatalım. Hafifçe ıslattığın bacaklarına kadınlar için özel olarak tasarlanan tıraş köpüğünü sür.

Tıraş aletini tüylerin çıkış yönünün aksine uygula. Bu işi acele etmeden ve dikkatlice yapmalısın çünkü ke***lerle dolu bir bacak hiç de çekici değildir.

Son olarak bacaklarını sabun ya da duş jeli kullanmadan sadece su ve yumuşak bir süngerle temizle. Böylece tıraştan sonra hassaslaşan cildinin tahriş olmasını engellemiş olacaksın.

Bacaklarını pürüzsüzleştir!​

Sıra tertemiz bacaklarında son rötuşları yapmaya geldi! Yoğun nemlendirici bir vücut kremi ya da bebe yağını tüm bacaklarına masaj yaparak sür ve cildin nemlendiriciyi iyice emene kadar giyinme.

Pedikür yap!​

İpucu: Pediküre başlamadan önce tırnaklarında oje varsa mutlaka çıkar.

Bacakların istediği kadar pürüzsüz olsun, bakımsız ayaklarla bunun hiçbir önemi yok. Bu nedenle pedikürün de en az bacakların kadar mükemmel olmalı!

1-Önce bir kaba ılık su ve biraz şampuan koy. Köpüren suda ayaklarını 5 dakika beklettikten sonra kurula ve topuklarını ve ayağının sertleşen diğer yerlerini ponza taşı ile ov.
2- Yumuşayan tırnaklarını düz bir şekilde kes. (Yuvarlak kesersen, tırnaklarının etine batmasına neden olabilirsin.)
3- Sonra tırnaklarını yine düz bir şekilde törpüle. Hatta eğer tırnakların koyu renk ojelerden dolayı sararmışsa, yüzeyini de törpüleyebilirsin. Böylece sürdüğün oje daha güzel durur.

Bunlara dikkat et!

1- Eğer tırnak etlerin oje sürmeni zorlaştıracak kadar fazlaysa pedikür makasından yararlanmalısın.
2- Tırnak yüzeyini parlatmak için parfümerilerde satılan özel törpüleri dene!
3- Tırnak makasının kaliteli olduğundan emin ol.
4- Tırnak etlerini kesmek zorunda değilsin, onları tahta çubuk yardımıya geri itmeyi dene.

Tırnaklarını renklendir!

1- Kestiğin tırnaklarının mikrop kapmasını engellemek için bir parça pamuğa biraz kolonya dök ve tırnaklarını sil. Ardından ayaklarını yumuşatan bir losyon sür ve kurumasını bekle.
2- Ojeni sürmeden önce tırnaklarını besleyen ve kırılmalarını önleyen bir parlatıcı uygula. Böylece, koyu renk oje süreceksen, tırnağının koyulaşmasını engellemiş olacaksın.
3- Sonra da yazın favori renkleri kırmızı, pembe ve fuşyayla tırnaklarını renklendir.
Eğer tırnak yuvan çok küçükse, “french manicure” her zaman daha iyi sonuç verecektir.
 
Üst