Evlilik Yıldönümü (hikaye)

Sabah eşini , kapıdan işine uğurlarken hatırlayacak mı? diye düşündü.Bugün evliliklerinin 14. yıl dönümüydü.Büyük bir ihtimalle hatırlamayacak diye aklından geçirdi.Yüzünde gülümsemeyle olsun,onu bu şekilde kabul etmişti. Eşi belirli günlere hiç bir zaman önem vermemişti, aklına estiğinde eşine çicek özellikle de papatya getirirdi.Ama bugün hatırlamasını istiyordu işte.

Oğlunu da okula geçirdikten sonra,akşam için özel bir şeyler hazırlamak amacıyla mutfağa gitti. Hemen halletmesi gerekiyordu,eşi için beğendiği hediyeyi alacak oradan da kuaföre gidecekti. Yemeği nasılsa hallederim diyerek giyinip dışarı çıktı. Eşi için beğendiği gömleği aldı. Kuaföre de saçlarına fön çektirdikten sonra saatine baktığında vaktin bayağı geç olduğunu fark etti .Eşinin gelmesine 1 saat kadar bir süre kalmıştı.

Evine gelip, hemen mutfağa koştu. Ne yapacağını planladığından mutfaktaki işi fazla uzun sürmemişti.Hemen odasına çıktı. Üzerine özel bir şeyler giymeliydi. Karar vermek ne kadarda zordu. Hazırlanması bayağı vaktini almıştı. Henüz eşi ve oğlu gelmemişti. Gecikti her ikisi de diyerek.Oturma odasına geçti.TV’ yi açtı, şu kadın programları da artık canını sıkmaya başlamıştı. Birden mutfaktan yanmakta olan yemeğin kokusu gelmeye başladı, koşarak mutfağa gittiğinde artık çok geçti, yenilebilecek gibi değildi. Tam da gününde diye geçirdi içinden. O sırada kapı çaldı. Oğlu gelmişti.

- Annee yine yemeği mi yaktın.? Evet dedi, gülümseyerek.Yeni bir şeyler hazırlamak için tekrar mutfağa geçti.Eşi bayağı gecikmişti,inşallah bir arkadaşına takılmaz diye düşündü.

Kapı tekrar çaldığında oğlu açtı,kapıyı.Dışarıda gülme sesleri geliyordu.Baba,oğul beni çekiştiriyorlar, dedi.Eşi ve oğlu mutfak kapısını açtıklarında umursamaz göründü, heyecanını belli etmedi.

-Geçmiş olsun canım, istenmeyen iş kazası oldu galiba,

-Haydi hazırlan dışarıda bir şeyler yeriz,dedi.

-Evet. Ceketinin iç cebinden kırmızı bir gül çıkardı.Seni çok seviyorum,unuttuğumu zannettin değil mi diyerek,eşinin boynuna sarıldı.

- Bende seni çok seviyorum. diyebildi.

Hep birlikte evden çıktılar.Üçünün de ortak zevki sahilde balık ekmek yemekti.

Balıklar hazırlanırken,oğlu ile eşinin şakalaşmalarına baktı,evet mutluyum,çok mutluyum diye düşündü.Bizim için her gün evlilik yıldönümü,sevgililer günüydü.
 
Üst