80'li Yılların Kayıp Yıldızları

80'li yıllarda isimlerini göklere yazdıran yıldızlar, şimdi ne yapıyor dersiniz? Sabun köpüğü misali var olup bir anda ortadan kaybolan şöhretlerin bazıları sessiz sedasız kendi kabuklarına çekildi. Bazıları ise bilerek ve isteyerek o şaşalı günleri geride bıraktı. Marie Claire dergisi; o kayıp yıldızlarımızın izini buldu. İşte onlardan birkaçı....

Kim Wilde
Değişimin böylesi!
'You Just Keep Me Hanging On' ve 'Kids in America' adlı şarkılarını, bir zamanlar bangır bangır dinlediğimiz Kim Wilde... O artık bir bahçıvan! Bahçıvanlığının yanı sıra, peyzaj mimarlığı ve dekoratörlük yaptığını da hemen belirtelim. Her üç konuda da son derece profesyonelce çalıştığını, hatta bahçeler üzerine televizyon programları hazırladığını, çiçek festivallerine onur konuğu olarak katıldığını da belirtmemizde fayda var. Artık maddeleri yeniden işleyerek kullanabilir hale getirdiği özel dizaynlarıyla da hayranlık topluyor. Wilde, Londra'nın gizli kalmış, en değişik parklarını konu aldığı dört kısa mesajlı filme de imza atmış.

Richard Chamberlain
Televizyon dizilerinin esas adamıydı...
Hepimiz Richard Chamberlain'i, 1980 yapımı TV dizisi Shogun'daki o unutulmaz tiplemesiyle tanıdık ve soluksuz izledik. Ardından 1983 yapımı bir başka televizyon dizisi daha geldi: Gazap Kuşları... Bu kez bir rahip rolündeydi. Fakat sıradan bir rahip değildi! Eleştirmenlere göre; ne sinema ne de televizyon tarihinde hiç kimse, hiçbir şekilde bir rahibi o denli dokunaklı, o denli erotik ve o denli paradoksal bir anlatımla canlandıramamıştı... Kadınlar o rahibe delicesine aşık oldular. Ya şimdi? 80'li yıllardaki televizyon dizilerinin o unutulmaz, karizmatik oyuncusu şimdi ne yapıyor? Öncelikle 1995 yılında Bulgaristan'da çekilen Kayıp Yıllar adlı dizide rol aldığını hemen belirtelim. Peki dizinin ne gibi bir önemi var? Gazap Kuşları'nın devamı niteliğini taşıyor. Ve kadın hayranlarını üzecek bir haber! Zira 2003 yılında yayınladığı 'Shattered Love' adlı otobiyografisinde, eşcinsel olduğunu açıkladı. Bugün 69 yaşında olan Chamberlain, Hawaii'de yeni satın aldığı evinde emekliliğinin tadını çıkarıyor.

Nena
Kendini çocuklara adadı
1982 yılında, 99 Luftballons şarkısıyla bir numara olan Nena Kerner... Kendi adını taşıyan grubun 1987 yılında dağılmasının ardından neler yaptı? Grup üyelerinden Rolf Brendel'dan tam dört çocuğu oldu. Şimdi çizgi film müzikleri hazırlıyor.

Phoebe Cates
Güzel kadılar arasındaydı
Bir zamanlar New York'un en meşhur gece kulüplerinden Studio 54'te dans ederken ünlü yönetmen Stuart Gilliard tarafından keşfedildi ve Paradise'da oynaması teklif edildi. 1984 yılında; 'Dünyanın En Güzel On Kadını' arasında gösterilmişti. Aktör Kevin Klein'la evlen Cates, zamanının büyük bir kısmını, çocuğuyla Manhattan'daki lüks çatı katlarıyla New York dışındaki kır evlerinin arasında gidip gelerek geçiriyor.

Gazebo
Chopin'i Chopin'i onunla sevdik!
Gazebo'nun gerçek adı Paul Mazzolini'ydi. 1981'de ilk albümü Gazebo'daki ilk hit parça 'I Like Chopin', pop müzik tarihinin en unutulmaz şarkıları arasında yer aldı. Gazebo, Lunatic Park Şirketi'nin de sahibi. Şimdi yaşamını prodüktör, aranjör ve şarkı sözü yazarı olarak sürdürüyor.

Rob Lowe
80'li yılların Brad Pitt'iydi...
Demi Moore ile başrollerini paylaştığı About Last Night, özgür aşklara yelken açmamız için en büyük nedenlerimizden biri halini almıştı. Jn Parr'ın yönettiği St. Elmo's Fire'da ise artık bir idole dönüşmüştü. Ta ki, 1988 yılında, henüz rüştünü ispat etmemiş bir genç kızla cinsel ilişkiye girdiği ve aşk gecesini filme aldığı keşfedilene kadar. Ardından uyuşturucu ve alkol bağımlılığı geldi. Balon sönmüştü... Peki bu sancılı dönem için neler yaptı? 1983 yılından beri tanıdığı, makyöz Sherly Berkoff ile 1991 yılında evlendi. 1993 yılında Edward Matthew, 1995 yılında ise Jn Owen adını verdikleri iki erkek çocukları dünyaya geldi. Kısacası; alkol, uyuşturucu ve seks bağımlılığından kurtularak, 90'lı yıllarda ağırbaşlı ve sevgi dolu bir babaya dönüştü. Lowe şu sıralar parasızlıktan Las Vegas'daki CBS Stüdyoları'na turistik geziler düzenliyor.

Grace Jones
Androjen kraliçe...
Aslen Jamaikalı bir dansçı olan Grace Jones, bir zamanlar Paris moda çevrelerinin Josephine Baker'ı ya da Saarjite Baartman'ı gibiydi... Dişi ya da erkek mi asla ayırt edemeyeceğimiz, neredeyse geometrik vücut yapısıyla hayallerimizin çok ötesinde geziniyordu. 1980 yılında, bir Pretenders cover'ı olan Private Life adlı şarkısı, liste başı olduğunda buna aykırı görünümüyle bir fenomene dönüşmüştü. 1984 yılında Arnold Schawerzenegger ile çevirdiği filmlerle, 80'lerin en kitsch rol modeli halini almıştı. Şimdi Paris'te bir dans okulu açan Jones, New York'ta 'aykırı' bir bar da işletiyor.

Samantha Fox
Üçüncü sayfa güzeliydi...
The Sun için üstsüz poz verdiğinde henüz 16 yaşındaydı. Fox, bunu artıya çevirmeye yemin etmişti ki, öyle de oldu. Naughty Girls, Touch Me, Perhaps gibi hit şarkıları ile listelerin gediklisiydi artık. Ancak, 80'li yılların sonunda ortadan kayboldu. Menajeri Myra Stratton ile yaptığı lezbiyen evlilik büyük bir skandala neden oldu. Şimdi Bulgaristan'da bir kumarhane işletiyor. Angel With An Attitude albümü ise piyasada.

Nick Kamen
Madonna'nın prensiydi...
1980 yılında, Levi's 501 reklamı için poz verdiğinde yer yerinden oynamıştı. Madonna, Nick Kamen için stüdyoya kapanarak Stephan Bray'in de desteğiyle unutulmaz bir albüm hazırladı. Şimdi Londra'da Madonna'ya yakın bir semtte, Notting Hill Gate'de oturuyormuş ve neo-brit ressamlardan biri halini almış.

Renee Toft Simonsen
Aşkıyla tanıdık
Efsanevi top-model'i Duran Duran grubunun baş gitaristi Jn Taylor ile yaşadığı aşkla tanıdık. 1988 yılından sonra izini kaybettik. 1993'te kızı Ulrikke dünyaya geldi. 1995'te ise oğlu Jens- Kristian... 1998 yılında Thomas Helmig'den Hugo adında bir oğlu oldu. Şimdi; romanı "Karlas Kabale" bir best seller ve o bir yazar!

Talisa Soto
Melez top-model
Brezilyalı modeller, moda dünyasını istila edişlerini biraz da Talisa Soto'ya borçlular. Talisa, 1997 yılında Costas Mandlor ile evlendi ancak bu evlilik 2000 yılına kadar devam edebildi. Bu arada New York'ta ikinci el ve vintage butikler açarak iş kadınlığına soyundu. Talisa Soto, 2002 yılında San Francisco'da Benjamin Bratt'le evlendi.
 
Son düzenleme:
Üst