Azrail'n Güzelliği (sakın uzun demeyin mutlaka okuyun lütfen

Azrail'n Güzelliği​

Onk. Dr. Haluk Nurbaki'den gerçek bir hatıra-> Ben, 40 yıllık bir kanser uzmanı olarak maddeyi aşan sayısız olayla > karşılaştım ve bunları, o olaya şahit olanlarla birlikte belgeleyerek özel > bir arşiv yaptım. Bunlardan 1976 yılında yaşanmış bir olayı size nakletmek > istiyorum.> Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu > hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek > istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı bulamamıştı. > Serap'ı özel bir ilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. Ve kısa bir süre > sonra da iyileştiğini gördüm. Ancak Serap'ın da bütün diğer kanserliler gibi > ilk 5 yıllık süreyi çok dikkatli geçirmesi gerekiyordu.

Bir iş kadını olan > Serap, 4 yıl kadar sonra 1 ihale için İzmir'e gitmek istedi. Kışaylarında > olduğumuz için uçakla gitmesi şartıyla kabul ettim.
Maalesef bilet > bulamamış ve benden habersiz bindiği otobüsün kaza geçirmesi üzerine 6 saat > kadar mahsur kalmış. Dönüşünden kısa 1 süre sonra kanser, kemik ve > akciğerine yayıldı. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle yürüyemez > hale gelirken, hastalığın akciğerdeki tezahürü sebebiyle de devamlı olarak > oksijen cihazı kullanıyor ve söylediği her kelimeden sonra ağzını o cihaza > yapıştırarak nefes almak zorunda kalıyordu. Evine gittiğim gün, yine > güçlükle konuşarak:> > -''Doktor bey,'' dedi. ''Ben size...dargınım.'' ''Niçin?" diye sordum.> -"Siz...dindar bir insanmışsınız. Niçin bana da, ALLAH 'ı, ölümü, ahireti > anlatmıyorsunuz?"> > Dini inançlarının çok zayıf olduğunu bildiğim için bu teklifi karşısında > oldukça şaşırdım. O'nu üzmemeye çalışarak:> --"Doktora ulaşmak kolaydır'' dedim. ''Parayı bastırdın mı istediğine tedavi > olursun.

Ancak iman tedavisi için gönülden istek duymalısın..."> > Konuşmaya mecali olmadığından "Ben o isteği duyuyorum" manasında başını > salladı. Artık ümitsiz bir tıbbi tedavinin yanı sıra, ebedi hayatın ve > saadetin reçetesi olan iman derslerimiz başlamış ve dersler "hızlandırılmalı > öğretime"
dönmüştü. Anlattığım iman hakikatlarını bütün ruhuyla meczediyor > ve arada bir soru soruyordu.Vefatına bir hafta kala:> -"Doktor bey,'' dedi. ''Ben ölürken ne söylemeliyim?"> -"Senin durumun çok özel" dedim. ''Kelime-i Şehadet sana uzun gelir. O anı > farkedince ''Muhammed'' (s.a.v) sana yeter."> > O, haliyle tebessüm ederek yine başını salladı. Çok ıstırabı olduğu için > Serap'a sürekli morfin yapıyor ve O'nu uyutmaya çalışıyorduk.
Ben, bir iş > seyahati sebebiyle bir müddet ziyaretine gidemedim. Dönüşümde annesi telefon > ederek:> -"Serap, bir haftadır morfin yaptırmıyor." dedi.

"Sabahlara kadar inliyor ve > çok ıstırap çekiyor. Hemen eve gittim ve iğne yaptırmamasının sebebini > sordum. Aldığım cevabı hala unutamıyor ve hatırladıkça ürperiyorum. "Ya > morfinin tesiriyle ölüme uykuda yakalanır ve son nefeste "Muhammed" > diyemezsem?.> > İşte Serap, böyle bir hanımdı. Bu arada benden istihareye yatmamı ve eğer > bir kaç gün daha ömrü varsa , son günü uyanık kalacak şekilde morfin > yaptırılmasını rica etti. Ben hiç adetim olmadığı halde cuma gününe > rastlayan o gece istihareye yattım ve Serap'ın acizliği hürmetine sandığım > salı gününe kadar yaşayacağına dair işaret sezdim.> > Ertesi gün O'na:> -"Hiç korkma!" dedim. "İğneyi vurdurabilirsin.> > Ve Serap bir veda niteliği taşıyan bu görüşmemizde son sorusunu da sordu:> -"Doktor bey...Azrail bana nasıl görünecek?"> "Kızım,"

dedim. "O bir melek değil mi? Hiç merak etme, sana yakışıklı bir > prens gibi gelecektir."> > Salı günü Serap'ın ağırlaştığı haberini alınca hemen eve gittim.Ancak > vefatına yetişememiştim. Ailesi tam manasıyla perişandı.

Sadece kendisine > uzun müddet bakan dindar bir hanım akrabası ayaktaydı ve beni görünce yanıma > gelerek:> -"Doktor bey, biliyor musunuz, bu evde biraz önce bir mucize yaşandı!" dedi > ve devam etti:> -Serap, bir saat kadar önce oksijen cihazını attı ve "yataktan kalkması > imkansız" denmesine rağmen kalkarak abdest aldı, iki rekat namaz kıldı.Bütün > ev halkı hayretten donup kaldık. Ve kelime-i Şehadet getirerek vefat etmeden > biraz önce de:> -Doktor bey'e söyleyin, dedi. Azrail, O'nun söylediğinden de güzelmiş!...> >
 
arkadaşlar ilk önce ben de uzun dedim ama sonra anladım ki kaçırılmaması gereken,ibret dolu ve bir o kadar da mükemmel bir anektod
 
Arkadaşlar siz nasıl hissettiniz bilemeyeceğim ama bana ölüm o kadar çekici geldi ki..
Bu şekilde ölmek istedim okuduğum an...
Bu güzel konu için teşekkürler ozi
 

efelenen

Aktif Üye
çok güzel bir yazı,sağol bizlerle paylaştığın için.ayrıca son nefesimizi verirken şeytanında bizleri yoldan çıkartmaya uğraşağını,hiç tanımadığımız,çok güzel bir insan formunda bizlere sokulacağını,imanı zayıf olanlara su verme bahanesiyle kandıracağını biliyor musunuz?
 
Üst