Greyfurt (Mutlaka Okuyun)

Mutlaka aklinizda bilmeniz gereken bir olaydan bahsedecegim. Bundan Yaklasik 1.5 yıl önce esim çok ciddi bir bas dönmesi yasadi. Aylarca sürdü.
Bas dönmesi o kadar kötüydüki oturdugu yerden yere düsüyor. Tv ile izleyemiyor hicbir seyi okuyamıyor. Tekbasina yuruyemiyordu. Hatta uyukusunda bile yataktan dusebiliyordu. Ruyasinda bile basinin dondugunu söyledi. Bu bas donmeleri sonucunda da surekli kusuyordu. Bir sürü farklı doktor gezmemize ragmen care bulamadilar. Tum doktorlar klasik 1-2 bas donmesi ilaci verdi o kadar. Ama hicbiri care olamadi. Sorun 2-3 ay sonra bas donmesi gecerek tekrar eski haline geldi. Sonra cok arastirdim. Neden boyle olmustu ?.

Sonra bunu bulmayi basardim arkadaslar. (google sagolsun)

Problem GREYFURT idi.

Esim hasta olmadan 1 hafta once cok agir grip olmus ve doktor bir suru ilac yazmisti yaninda da Greyfurt suyu icmisti C vitamini takviyesi diye. Grip gectikten sonra da bu bas donmeleri baslamisti. GREYFURT icilen ilaclarin karacigerde parcalanip atilmasini engelleyen dunya daki tek meyveymis.
Boylece greyfurt ile ilac aliyorsaniz ve ilaca 1 hafta boyunca devam ederseniz tum ilaclar sanki bir kere de yutulmus gibi vucutta duruyormus. Bu ilaclarin turune gore olumler bile olabilmekteymis.

Biz Bas donmesi ile kurtardik. Sizlere de bu uyariyi yazmak istedim. Birkac yerde bununla ilgili mesajlar gormeye basladim ama cogu insan hala bilmiyor.

Lutfen ilac kullanirken GREYFURT yemeyiniz veya suyunu icmeyiniz.
alıntı
 
arkadaşlar aldığım son dakika yalan haberlerine

kiraz yiyenlerde geçic i bir süre körlük oluyormuş

karpuz yiyenlerde aptallık

kavun yiyenlerde o gün işi rast gidmiyormuş

diğer yalan haberlerle yine karşınızda olacağım :)))
 
Üst