şifreli kanalları izlemek isteyenler

şifreli kanalları izleme uygulaması , şifreli kanalları izleme tv , şifreli kanalları internetten izleme 2019 , şifreli kanalları izleme apk , şifreli kanalları digitürk kanallarını bedava izleme programı , hotbird şifreli kanalları izleme , şifreli kanalları açma

Şifreli kanalları izleyebilmek için en basit olarak ..emu sistemine sahip bir cihazınız olmalı..Emu nedir ? teknik tanım yapmayıp şunu söyleyeceğim emu sayesinde bilgisayarımızdan ( veya güncel yazılım yüklü başka makineden ) recever'a bir yazılım atabilir yada kumanda ile şifreleri ( key ) girip bazı kanalları seyredebiliriz..
Bilgisayardan makineye ( recever ) yazılım atmak hem basittir hem zordur..İyice kavrayamayan kişiler recever'ın hafızasına zarar vererek recever ' ı bozabilirlerde..Ama bu konudaki tüm yazıları ve resimli anlatımları iyice sindirip öğrenen kişiler içinse 5 dk.lık bir operasyondur
Yazılımı aktarmak için basit bir kabloya ihtiyaç vardır..RS232 adlı kabloyu makineye bir ucunuda bilgisayar portuna takarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz..
bu yükleme işlemleri için gerekli tüm programlar forumumuzda ve internette bolca var...Öncelikle ne aradığımızı bilmeliyiz..Yeni başlayanlar için tüm terimler anlamsız vede yabancı geliyordur..İlk olarak makine tipine göre bilgi edinmeliyiz..
Mesela next 8000 xcam makinesi olan biri bu makine ile ilgili yazıları okumalı. Karşılaşılan problemleri ve onlara verilen cevapları okumalı ki tecrübe edinmeli.Çünkü acemi kullanıcılar genelde aynı hataları yaparlar..

emu vasıtasıyla şu an hot bırd uydusunda

MULTİVİSİON kanallarını
Spice Platinium
ve Viaccess şifreleme sistemi ile yayın yapan bir çok kanalı izleyebilirler..

peki bu modül cam card vs. nedir gereklimidir ?

bu aparatlar ile emu ile çözülemeyen bir çok kanalı izleyebilirsiniz..Hangi kanallar olduğuna gelince bu aletlerin fiyatları çeşit çeşit olup izleyebildiğiniz kanal sayısı da buna göre değişir..

mesela izlediği yayınları yeterli bulmayıp daha fazla kanal izlemek isteyen hatta porno kanalları izlemek isteyenler için

Zeta cam adı verilen modül fullx kanallarını çözer fiyatı 60 ytl civarıdır..

X Dream modul X PLustv ve INXTC yi ( Hotbird Uydusunda ) kartsız olarak açmaktadır. İrdeto 1&2 - Viaccess1&2 - Seca 1&2 - Nagravision - Conax TpsCrypt - Betacrypt Destekler veya kartsız çözer fiyatı 60 80 ytl arası değişir..

Dragon Modül+Xplus Kart

İrdeto 1&2 - Viaccess1&2 - Seca 1&2 - Nagravision - Conax TpsCrypt - Betacrypt Destekler veya kartsız çözer. 1 senelik xplus tv kartı hediyedir.Çift kart takılabilmektedir.
fiyatı 180 200 ytl civarıdır

SEX VIEW,SEX VIEW PLUS, SEX TV 7/24, DON'T PANIC kanalları için satılan kartlar 115 $ civarıdır...

FREE X TV,FREE X2 TV, XDREAM TV, REDLIGHT, REDLIGHT ULTRA kanalları kartları 6 AYLIK 60$ civarıdır...

yalnız alacağınız makinede emu olmalı vede modül takabilmek için yer olmalı...
 
ellerine saglık arkadasım guzel anlatmıssının ama bu emu filan onların resimlerini koyarak daha ayrıntılı acıklayabilirmisin birde sorularım olacak

ben bir reciver almak istiyorum sifreli kanallarıda izlemek istiyorum
bunun icin alınabilecek en iyi reciver markası hangisidir
birde mesela lig tv gibi bazı kanallar cözülebiliyor dineyo bu dogrumudur

cvaplarsan cok sevinirim
 
İlk önce doğan güneş çok güzel açıklamışsın ellerine sağlık ve lastcapture kardeşim dreambox,kaon tabanlı sunnyler(bn bunu kullanıoruım),Next veya sunny 1030,7010 bu cihazlar işine yarayabilir ayrıca server yüklemeylede digitürkün bazı kanallları(ligtv dahil) izleyebilirsin hemde çok kolay kullanışlı,hızlı,flash çökmelerinde kurtarıbilr cihazlardır.
 
selam
sizlerin zamanını aldığım için çok özür diliyorum
ben çok araştırmalar ve sorgulamadan sonra bir tane tek kart girişli nextwawe 2500 pcı bir uydu anteni aldım.
şu anda benim bilgisayarımda var bu uydudaki listede $ işaretli yani şifreli kanalları izleyemiyorum
ben hem o şifreli kanalları izlemek hemde devamlı şifrelerin kırılma işlemi öğrenmek istiyorum kusura kalmayın belki bu konuyu birdebn fazla dinlemişsinizdir ama
ben bugün üye oldum forum da kullanmayı bilmiyorum
bana cevap yaarsanız sevinirim
 
selam
sizlerin zamanını aldığım için çok özür diliyorum
ben çok araştırmalar ve sorgulamadan sonra bir tane tek kart girişli nextwawe 2500 pcı bir uydu anteni aldım.
şu anda benim bilgisayarımda var bu uydudaki listede $ işaretli yani şifreli kanalları izleyemiyorum
ben hem o şifreli kanalları izlemek hemde devamlı şifrelerin kırılma işlemi öğrenmek istiyorum kusura kalmayın belki bu konuyu birdebn fazla dinlemişsinizdir ama
ben bugün üye oldum forum da kullanmayı bilmiyorum
bana cevap yaarsanız sevinirim
05-10-2007 de sitemize üye olan ertukay arkadaşım öncelikle hoşgeldin diyorum ve cihaz ve uydu yazılımı hakkında sana kısaca bilgi vereyim bazı şifreli kanalları seyrede bilmen için öncelikle cihazının modeline göre yazılım seçeceksin bu bir ikincisi forum uydu bölümünde cihazlarla ilgili yükleme loaderleri var yazılımlarıda buradan alabilirsin bana cihazının h/w bilgisinide yazarsan sana daha ayrıntılı bilgi verebilirim nasıl yükleme yapacağını anlatırım önemli bir şey daha var cihazın arka bölümünde bilgisayarla bağlantı kuracağın rs 232 giriş yeri var burada kullanacağın kablonun herhangibir baştan bir karış lık mesafeden kablo kesilecek 2 nolu uç 3 nolu kabloyla yer değişcek 5 nolu uç normal şase normal kalacak diğer kabloların hepsini bağlantı yerlerinden ayır yalnız birbirine deymesin kablo bağlantısınıda uydu bölümüne eklicem cihaz h/w sini menü den sistem kurma ve cihaz bilgisi.tekrar görüşmek üzere saygılar
 
Merhaba,

Ben de bu uydu işinde yeniyim, yeni taşındığımız sitede hazır çanak bulunduğunu görünce sabırsızlıkla, daldığım ilk dükkandan bir receiver aldım. NEXT YE 2000 FTA Usb li modeli.

Aslında daha evvel yakın bir dostumun evinde, kredi kartı gibi bir takım kartlar ve devreler kullanarak, bazı "normalde açılmayan" yayınları, internetten aldığımız keylerle açmıştık da; fakat sistem bana ait olmadığı için o işlerle ilgili aklımda pek de birşey kalmadı; üzerinden de çok zaman geçti ve şimdi teknoloji nerelere geldi; ne almalı pek bilmiyorum.

Her ne kadar ürünü aldığım yerde satıcı arkadaşa durumu da izah etmiş - internetten şifre falan yükleyip ne kadar çok şifreli kanal açılabilir bişey olursa o kadar istiyorum demiş olsam da :) eve geldiğimde dehşet içinde gördüm ki ürünün kart yuvaları falan kapalı. SAdece USB girişi var. Kendisini aradım, "bu modelde gerekli herşey USB den yüklenir" cevabı aldım lakin üzerinde USB +Kart + Zart +Zurt girişleri olan birçok model olduğunu düşününce aldığım modelin, şifreli kanalları izleme yolunda pek de ahım şahım bir ürün olmadığını düşündüm.

Yine de zaman geçirmeden değiştirme şansım olabilir, o yüzden acilen aldığım bu modelin durumunu, ve değiştirmemi tavsiye ederseniz (olabildiğince şifreli yayın izlemek için) ne özellikler aramam gerektiğini yazabilirseniz sevinirim.

Konuya oldukça yabancı olsam da elektronik ve bilgisayara - bir RS232 kablosu üretebilecek kadar (Hatta üzerinden evin ışıklarını kontrol edebilecek kadar;)) - yakınlığım var. Buna göre önerilerde bulunabilirsiniz.

Son bir konu : Ürünü aldığım yer sanırım sadece NEXT ürünlerini satıyor. :Temeroso:Bu durumda mümkünse NEXT in hangi ürününü aramak lazım?
 
card sharing olan modeli seçmelisin, ama next değil dreambox lar ve onun tarzı bir receiver,, ve adsl hattı dreambox çift yolludur. yasal bir kart alıp paylaşırsan başkaları da seninle paylaşır.
dreambox ve türevi böyledir,
ancak card sharing tek yollu makineler şu an çoğunlukta bu benim dediğim 2 yollu hem başkalarınınkini alırsın hemde seninkini başkaları kullanır, buna kart paylaşımı denir,

oysa ucuz card sahring modellerden alırsan tek yollu olur. ve sadece sana verilen serverdekini izlersin, birçok paktei verir ama host olan şirket sana parayla satmaya çalışır.
bu dediğim makineler linux sistemiyle çalışır ve şifrelemedeki değişiklikleri anında çözer.

ama vermeden almak zordur,

--emu işi şu anda eskisi gibi değil, usb li modellerle key dosyası takılıyor eskiden fun card ile yapılan işlemin aynısı usb ile yapılıyor,

emu artık eski makinelere pek çıkmıyor çünkü şifrelemede işlemcileri zayıfladı, sadece bir kısmını çözebiliyor, önceleri conax next 8000 ler çok iyidi kaon boardlılar 1 dönem daha ileri gitti şimdi card sharing ve usb flaşla key değiştiren modeller revaçta.

emu atma modele göre değişir. rs 232 ye takarsın com portunu loader denen exe dosyasını çalıştırıp emuyu girersin ancak modelin tutmazssa flaş zarar görür.
çok dikkatli olmak gerekir, flaş yuklerken elektrik giderse uydu alıcının flaşı yanabilir.
 
Mesaj için çok teşekkürler. İnsan da hiç birşey bilmeyince işler zor oluyor.

Sorduğum sorular, daha kontak anahtarını takmadan "vitesi bire aldım ama araba gitmiyor, niye gitmiyor?" gibi sorular olabilir, bunun için şimdiden özür dilerim ...

Ben ürünü alelacele kaptım evde duvardaki uydu girişine temas ettirip yayın aradım. Kanalları, ayarları bile bilmeden yani. :) Bulduğum kanalları da nasıl buldum doğrusu bilmiyorum. Blind Search diye bişey vardı, sağolsun. 3-4 farklı uydudan 500 e yakın kanala ulaştım. Onca ayar içinden tutturduğuma da şaştım doğrusu. (TAbi bir çoğu birbirinin aynı- kimisi radyo) Fakat şimdi her bir ayardan da izlenebilir bişeyler çıkınca insan en verimli olanı hangi ayar acaba diyor. Çünkü cihazın bir hafızası da var görüdüğüm kadarıyla ve şimdiden TP hafızası 3000/3000 dolmuş durumda.

Bu TP hafızası falan nedir? Bende dolduğuna göre acaba neleri yapamıyorum merak içindeyim?

Bunun yanında başka nerelerde izlenebilir ne vardır. Sağda solda kanal listeleri var bir takım sayılar falan var onlara bakıyorum fakat değerler hep aynı standartta değil. Çok fazla parametre var. Arama sayfasında ayrı, uydu sayfasında ayrı.

Bir tane de - hani belli ayar girip bir tek kanalı listeme ekleyebilmiş değilim. Sadece Kör arama denen şeyle bütün bulduklarını buldurabildim.

Bu aldığım cihazla (NEXT YE2000 FTA USB) alakalı bir web sitesinden "key" uzantılı bir dosya indirdim. USB aracılığıyla da yükledim. Lakin yanında $ işareti olan hiç bir kanalda bi hareket göremedim.
Bu tür bir cihazla hangi şifreli kanalları açabiliyoruz? Bir tane de normalde açılmayan ama bişey yükleyip açılan bir kanal görsem oradan yolumu bulacağım da böylece kaldım...

Bu USB den yüklenen KEy dosyaları cidden şifreli kanal izlemek için mi yoksa o işi COM portundan falan mı yapıyoruz??? Yukarıda ADMIN arkadaş anlatmış -EMU sistemine sahip bir receiver olmalı falan diye. Bu bendekinin EMU su var mıdır?

Her türlü bilgiye açım.
 
Son düzenleme:
Blind Search kör arama demektir ne tutturursa üst üste yazar, ancak kötü tarafı olmayan tp frekanlarını hafızaya alır işte o zaman tp hafızası dolar daha da üstüne kanal alamaz, bazen aynı kanalı farklı ama tek uydu üstünde aldığı için kanal kopyaları oluşturur.
kör arama blind search hiç transponder koymayıp ilk defa tarama yapacak bir cihaz ,yada elinde transponder listesi hiç olmayan kişiler için tesadüfen transponder tutturmaya yarar. ama makine terbiyeli değildir. yani istediğiniz kanalların dışında istemediğinizi de kayıt eder, boşuna yer kaplar :Cachondon:

sizin cihazınız için de loaderler mevcut, sadece usb den key girmek yetmez, emu yazılım da yüklemeniz gerekir, next in emu yazılımları uyduyla ilgilenen başka sitelerde var. google dan aratırsanız bulursunuz , ama onlara üye olup takip etmeniz gerekir.
 
xxx view kanalı aralık ayının ortasında tamamen kapanmış olup

xxx view i izleyen kartlar tarihe gömülmüştür. SKY gömülü kaon gurubu cihazlar şimdilik çökmüştür, SKY modülü atıl hale gelmiş oluyor.
aslında uydu cihazları ve modüllerle anlaşmaları 2010 yılına kadar geçerli fakat ilk başta modulu yapan firma yayını devretmiş, daha sonra diğer firmaya devretme olmuş, sonraki firma da yatırım yapmadığı için kapanmıştır, modüllerin ne olacağı belli olmamakla birlikte,
ömürleri bazen düşünülenden az bazen de fazladır.
 
Üst