Mayo seçmenin incelikleri

Mayo seçmenin incelikleri

Yaz geldi... Şimdi şu mayo ve bikini meselesi can sıkıcı olabilir. İnanıyorum ki çok az kadın, yaz yaklaşırken ve mayo seçmesi lazımken mutluluktan uçar. Mayo deneme meselesi genelde sıkıntı verir çünkü kilolar özellikle kendine göre -başkasına göre olmasa da- hiç yeterince verilmemiştir. (Buna toplumun, kozmetik sektörünün ve Barbie bebeklerin kadının üzerindeki "ince kal" baskısı diyebiliriz aslında.) Üstelik daha hiç güneş görmemiş bembeyaz vücutla ayna karşısına geçmek de pek cesaret verici değildir.
Ama madem yapacaksınız, bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim. Vücut şeklimizi tanıyarak yapacağımız seçimler kadar, bu mayo veya bikinilerin hangi ortamlarda giyileceği de önemlidir çünkü... Mesela kumsal için çizgili veya çiçekli üçgen kesim bir bikiniyi tercih edin. Eğer üye olduğunuz bir spor kulübünün havuzuna gidiyorsanız belki de tek parça ve astarlı bir mayoyla daha klasik bir şıklık sergileyebilirsiniz. Davetli olduğunuz bir havuz başı partisinde akşamüstü elinizde bir kokteyl ile salınacaksanız, belki de Keiko'nun asla yanmak için üretilmemiş olan asimetrik mayosundan edinebilirsiniz. Ya da yüzme sizin için bir güneş görme vesilesi değil de bir sporsa ve su kenarında bol hareket edenlerdenseniz, daha teknik bir materyale sahip olan Ralph Lauren'in fermuarlı mayosu ideal bence.

Ancak gelelim mayo kesimi seçimine. Bazı kesimlerin vücudu olduğundan farklı gösterdiği doğrudur ve bu kanıtlanmıştır. Ben mektepte gördüm.

Mesela geniş kalçalardan şikayetçiyseniz, dikkati vücudun üst bölgesine çekmek gerekir. Mesela üst kısmı alttan daha canlı, daha desenli olabilir. Yukarıda kullanacağınız aksesuvar da dikkati kalçalardan uzaklaştırır.

Eğer göbeğinizi saklamak istiyorsanız, daha elastik kumaşı olan, daha çok tek parça mayoları tercih edin ve balenli mayolar kullanın. Göbeğin ortasından geçen ikinci renk de daha ince gösterir.

Erkeksi bir vücudunuz olduğunu düşünüyorsanız, içi dolgulu ve balenli bikini üstleri ile yanları ipli altları tercih edin. Eğer göğüsleriniz vücudunuza göre daha büyükse, enine çizgili askısız veya boyundan bağlı modelleri tercih edin de, omuzlarınız olduğundan geniş dursun ve dikkati çeksin.

Yok fıstık gibiyseniz ya da en önemlisi, kendinizi öyle hissediyorsanız ve kendinizle barışıksanız, o zaman lütfen keyfinize bakın ve bunları hiç dert etmeden canınız hangisini isterse onu alın... Ve sizi böyle mutlu doğuran annenize teşekkürü borç bilin!

Bu sezon kalın çizgili bikinilerin yanı sıra Hawaii desenleri de çok moda. Uzun zamandır teknik sebeplerden dolayı -yanma tekniklerinin sebepleri tabii- unutulan tek parça mayolar da bir o kadar moda. Nefis renklerde sedefli ve janjanlı kumaşlardan yapılan bikiniler de bol bol var. Ancak lütfen siz siz olun, artık şu geçen senelerin modası olan fosforlu, neon renklerden uzak durun!

Sarı ve pembe

Nelson mayoları kendini yenilemiş galiba. Brezilya'dan gelen, karıştır ve eşleştir modası ile yarattığımız farklı renklerde alt ve üst kullanmanın çok hoş bir versiyonu. Sarı ve pembe de yanık tende nefis durmuş.

Plaj şıklığı

Plajlarda ve havuzlarda boy göstermeniz yakın. Hâlâ ne tarz bir mayo veya bikini alacağınıza karar vermediyseniz bu ürünler size bir fikir verebilir

Vücudunuzun her yeri eşit bronzlaşacak

Sunset Mayo'nun yeni koleksiyonundaki Sun Select kumaşlarla hazırlanan mayolar güneş ışığını geçiriyor. Böylece güneşlenme sırasında mayo dışında kalan teninizle, mayo içindeki bölgeleriniz eşit oranda bronzlaşabiliyor. Fiyatları 40 ile 100 milyon lira arasında.

Bu mayo çok süslü

Diesel çiçek desenli rengarenk mayo ve bikinilerle dolu. Mayolarda çiçek desenlerinin yanı sıra bitki baskıları ve işlemeler de bulunuyor. Fiyatları 85 ila 195 milyon lira arasında.

Büyük modeller

Büyük bedendeki kadınların tercih ettiği markalardan biri olan ml'de onlarca çeşit mayo var. 42 bedenden 56 bedene kadar mayo bulabileceğiniz ml mağazaları Profilo ve Capitol alışveriş merkezlerinde. Fiyatları 150 milyon liradan başlayıp 200 milyon liraya kadar çıkıyor.

Genç kızlar için yeşil ve kavuniçi

Genç kızlar için özel olarak üretilen Stella mayolarda bu yıl fosforlu yeşil, mavi, pembe ve kavuniçi renkleri görülüyor. Göğüsleri büyük gösteren ya da büyük göğüsleri toplayan modellerin de bulunduğu koleksiyondaki mayoların fiyatı 40 ile 190 milyon lira arasında değişiyor.

Üçgen kesimli modeller ön planda

Kom Mayo'nun 2004 koleksiyonunda pembe renkli ve üçgen kesimli modeller baskın. Pembe-kahve ve pembe-siyah kombinasyonların bulunduğu koleksiyondaki straplez üstleri yaz gecelerinde de giyebileceksiniz. Fiyatlar 49 ila 99 milyon lira.

Renkli ve desenli bir yaz

Escada'da bu yaz renkli ve desenli bikinileri göreceğiz. Yandan bağlamalı, düşük bel bikini altları da öne çıkıyor. Kalın likralı kumaşlardan yapılmış mayo ve bikinileri koleksiyondaki terlikler, havlular ve şapkalar tamamlıyor.

800 ayrı model

Zeki Triko'nun 800 modelden oluşan yeni koleksiyonunda düşük bel bikiniler, mono-kiniler, straplez üstler göze çarpıyor. Ayrıca bu mayo ve bikinileri transparan ve baskılı elbiseler, pareo pantolonlar ve etekler tamamlıyor. Fiyatlar 65 ile 149 milyon lira arasında.

Kilolular ve küçük göğüslüler için özel

Mayo sektörünün yeni markalarından Kumsal, 300 parçalık bir koleksiyonla sezonu karşılıyor. Bu koleksiyonda kilolular için drapeli mayolar, küçük göğüslüler için silikonlu bikiniler bulunuyor. Modelleri arasında haki, yeşil ve bej gibi renklerin yanında fosforlu pembe gibi canlı renklilere ve çiçek desenlilere de rastlanıyor. Fiyatları 20 ile 80 milyon lira arasında.

Mavi ve yeşilin tüm tonları kullanılıyor

Estemar'ın bu yaz dört ana teması var. City grubunda zıt renkler bir arada. Ritmo Latino'da sarılar, fuşyalar, pembeler; Deep Blue'da mavi ve yeşilin tüm tonları kullanılıyor. Orta yaş üstü için Animal Skin grubunda yılan ve leopar desenli mayolar var. Fiyatlar 90 milyon liradan başlıyor.

400 parçalık koleksiyon

Pembe ve mavi tonlarının kullanıldığı Sunsurf kadın koleksiyonunda tek ve iki parçalı modelleri etek, elbise gibi plaj kıyafetleri tamamlıyor. Birbirinden farklı 400 parçadan oluşan ve fiyatları 15 ila 50 milyon lira arasında değişen Sunsurf koleksiyonunda erkek, çocuk ve büyük beden kadınlar için de seçenekler var.
 
Bi bakmaya fırsatım olmadı mayo için kendime bu modelleri öğrendiğim iyi oldu,en kısa zamanda gezip bakıcam.
Sağolun güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık:)
 
Bakın bence sunset'in tüm vücudu eşit bronzlaştıran mayoları çok hoş olur.
hadi bakalım herkes sahillere
 
Üst