Artık kağıtları değerlendirmenin yolları

Kağıtlarınızı çöpe atmayın
El becerinizi kullanarak evinizdeki artık kağıtları değerlendirmeye ve not kağıtlarınızı bir düzen içinde saklamaya ne dersiniz?

Her şey yerli yerinde
Yemek tariflerinizi yazdığınız kağıtları ya da yemek kitaplarınızı düzenli bir şekilde saklamak istiyorsanız kendi ellerinizle süsleyeceğiniz bir sepet yardımınıza koşacak. Sepeti dekore etmek için renkli fon kartonlarından parçalar kesin ve bu parçaları üst üste yapıştırarak etiketler oluşturun.

Dekoratif yapay kelebekler ya da dilediğiniz bir objeyle etiketleri süsleyin. Delgeçle açacağınız delikten geçireceğiniz kurdele ya da rafyayla etiketleri sepetlerin kenarına bağlayın. Artık yemek tariflerinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Renkli defterler
Evinizdeki, yaptığınız işten artakalmış yapışkanlı folyo ya da duvar kağıtlarını değerlendirmek istiyorsanız, bunlarla not defterlerinizi kaplayabilirsiniz. Kağıtları dilediğiniz boyda kesin ve ortadan ikiye katlayın.

Ardından defterin en üstteki sayfasını bu kağıtla kaplayın. Defterin ortasından geçirdiğiniz kurdeleyi üst kısımda bağlayın. Dilerseniz bu şirin not deflerini sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

Sıra dışı bir notluk
Strafordan yapılan bir balkabağı, biraz tel ve mandalla masaüstünüz için sevimli bir notluk tasarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle mandalları tellerin ucuna takın ve telleri bükerek mandalları sabitleyin. Hazırladığınız minik notlukları kabağın uygun bölümlerine yerleştirin. Artık notlarınız kaybolmayacak.
 
Güzel bir konu daha, dünyamızda en çok üretilen veya kullanılan kaynaklardan en çok israf edilen üç madde veya ürünleri;

1- Su ve mamülleri
2-Ekmek ve mamülleri
3-Kağıt ve mamülleri
 
Üst