Evlilik Gerekli Mi ?

Evlilik Gerekli Mi ?

Evliliğin amacı, eşleri kısıtlamak değil, adeta bir bütün yapmaktır. Evlilikte iki cins birbirini tamamlar. İki vücut, iki kalp, iki ruh birleşir.

ERKEK, düzenli bir hayat., sıcak bir yuva ve bakım ihtiyacı için, kadınsa, kendini güvende hissetmek ve korunma ihtiyacından dolayı evlenmek ister.

* Evlilik, cinsel davranışlara çeşitli kısıtlamalar getirilir; evliliğin kuralları da bu kısıtlamalardandır. Ancak cinsel ihtiyaçlar evliliğin tek amacı değildir.

* Dünyanın her yerinde, cinsiyete göre bir iş bölümü ve işbirliği vardır. Erkeklere fiziki güçleri nedeniyle daha ağır ve zorlayıcı görevler yüklenirken, kadınlar için çocuk doğurma ve çoğunlukla daha hafif işler düşer.

* Evlilik birçok avantajları beraberinde getirir.

* Kişinin hayatı belli bir düzene oturur.

* Yalnızlık ve sıkıntı hissi, sağlıklı bir beraberlik ortamında kaybolur. Evlilik tek başına yaşamaktan daha güven vericidir.

* Annelik ve babalık hissinin ne demek olduğu anlaşılır.

* Bunalım gibi sorunlar, evlilerde, bekarlara oranla daha az görülür. Çünkü evlilik, kişiye bir taraftan sosyal bağımlılıklar ve sorumluluklar getirirken, diğer taraftan sosyal itibar ve korunma imkanı verir.

* İsraf, kumar, alkol ve benzeri kötü alışkanlıklara düşkünlük, sıkıntı, boşluk hissi, amaçsızlık, zaman kaybı gibi problemler bekarlarda evlilere oranla daha sıktır.
 
Evlilik mutlaka sıhatli, düzenli ve gelecek proğramı olan insanlar için olmazsa, olmazlardandır.

Birliktelik lafı peşin ve içinde geleceğe ve bireylere geçicilik, vazgelilme veya ağır kaçmaz umarım, her an senle olan tüm ilişkimden seni çıkartır tercihimi başkası için kullanırım özgürlüğünün güvenilmez sıcaklığıdır. En çokta kadın bireylerin canı yanar.
 
bence evlilik sorumluluk gerektirio belki ben suan o sorumlulugu alamicagım icin birlikte yasarıs diorum ama cevre de önemli birlikte yasamaya izin vermeyen bir toplum türk toplumu
 
bence evlilik sorumluluk gerektirio belki ben suan o sorumlulugu alamicagım icin birlikte yasarıs diorum ama cevre de önemli birlikte yasamaya izin vermeyen bir toplum türk toplumu[/QUOTE]

Üzgünüm ama türk toplumu'nu sorumlu tutmanıza katılmam, kalan tercihler bireyseldir.
 
bireysel olan herşeyin sorumluluğunu bireyin cekmesi lazım ve bireyin kendini eleştirmesi lazım baskalarının diil ;)
 
Dejenere olmuş toplumlara özenmemizin acısını her alanda çekiyoruz.Çokeşlilik denilen kavramı evliliği gerekli görmeyen zihniyetlerin oluşturduğunu düşünüyorum.
Ha biz modern olcaz ya..
Çağa ayak uydurcaz ya..
Özgürlüğü savunucaz ya...
Gelsin biri gitsin öteki..
 
ben bu düşüncemle yazmadım ki ortam evlenmenize el vermiosa anneler babalar problem çıkartıosa onu yeterince tanımak için onunla yasamak normal ve bence herşey bi imzaya bakmamalı..bi imzamı sevginin ispatı..ve bence bu özentilik de diil babam kücüklügümden bu yana erkek arkadaslarımla hep tanısmak istedi o da mı özenio hayıır kızının takıldıgı arkadaslarını tanımak istio zarar gelir mi gelmez mi die..ve ben halen aynı düsünüorum evlenip boşanmaktansa evlenmeyip birlikte yasamak daha anlamlı..bölece erkek arkadasınıza da güvendiğinizi de hissettiriosunuz bana zarar vercek seyler yapmaz diosunuz ve o bu güvenle hem mutlu oluo ve verdiginiz güvenle güven depoluosunuz..
 
Hadi belli bi mesafe olmak kaydıyla flörte evet..tanımayada evet..gezmek,dolaşmak,eğlenmek,tartışmak,birlikte vakit geçirmek hepsi bi noktaya kadar kabulüm de birlikte yaşamak neden gerekli onu kabul edemiyorum bi türlü.Sevgilisiyle aynı evi paylaşmanın zamanı geldi diye düşünüyosa bi insan imzadan korkmak niye o zaman .Yada imzayı boyunlara vurulan bi zincir ,özgürlüklerin kıstlanması vs die göstermek niye?..
Herkes dilediğini yapmakta serbest aslında ben sadece düşüncemi söylerim o kadar,kimsenin dilediğini yapmasına engel olamam ama bi de şu var ki benim tasfib etmediğim şeylerin kabul görmesi halinde toplumda belki böle bi kitle oluşacak ki oluştu bile .;Akabinde buna alışan halkın en büyük yaptırım gücü olan ahlaki yaptırımlar zedelenecek.Dejenerasyon dediğim şey bu noktada başlarki ahlaki yapısı değişen toplumların kuralları giderek esnekleşen insanların bir kuşak sonraki halleri daha vahim bir tablodur.
Ben sadece bizi biz yapan değerlerin zedelenmesi adına kaygı duyarım .Bireylerin yaptığı herne kadar beni bağlamazsada genele yayılmasına vesile olacağından hoş karşılamam.
 
Son düzenleme:
Bence evlilik insanı çok sayıda kötülükten alıkoyacaktır.
Uzun uzun yazmak ve tartışmaya niyetim yok o nedenle sadece lazımdır diyorum.
 
Üst