Erkekler evlenmeye neden yanaşmaz?

Erkekler ve evlilik... Bu iki kelimeyi yan yana getirmenin ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek öyle değil mi?

Erkek arkadaşınızla evlenmek istiyorsunuz ve onu evlilik yoluna sokmak için birtakım stratejiler uyguluyorsunuz. Bu noktada size hatırlatmak istediğimiz bir şey var: Yapacağınız hiçbir şey onun evliliğe hazır olma sürecini çabuklaştırmayacak. Neden mi? Çünkü erkeklerin de kendilerine has bir biyolojik saatleri var dolayısıyla sadece hazır olduklarında nikah masasının yolunu tutacakları aşikar.

Hangi erkeklerin biyolojik saatleri ‘evliliği’ gösteriyor gelin hep birlikte bir göz atalım…​

Bekar arkadaşlarla her gece barlara gitmek artık çekici gelmiyorsa
2500 erkek üzerinde yapılan bir anketin sonuçlarıyla hazırlanan ‘Why Men Marry Some Women and Not Others’ adlı kitabın yazarı John Malloy artık bekar arkadaşlarıyla o bar senin bu bar benim dolaşmaktan sıkılan erkeklerin evliliğe hazır olduğunu söylüyor. Malloy kitabı için konuştuğu 17-70 yaş arası erkeklerin evliliğe hazır hissettiklerinde bir zamanlar favori mekanları olan yerlere artık takılmak istemediklerini itiraf ettiklerini belirtiyor.

30 yaşında evli bir bilgisayar teknisyeni olan Joe T. konuyla ilgili bakın neler söylüyor: ‘Cuma gecelerimi bekarların takıldığı bir barda içerek ve kızlara asılarak geçirirdim. Fakat bir gün o barda eğlenmediğimi aslında sadece eğleniyormuş gibi yaptığımı fark ettim ve evde takılma fikri daha çekici gelmeye başladı’.

36 yaşındaki yeni evli Rob F. ise şunları söylüyor: ‘Bir gün artık modellerle yatmak istemediğime karar verdim. Çünkü seviştikten sonra sohbet etmek istediğimi fakat hiçbir zaman böyle bir ortam yakalayamadığımı fark ettim’.

Maddi olarak bağımsızlığını kazandıysa
Terapist Dr. Tina Tessina konuyla ilgili şunları söylüyor: ‘Erkeklerin bir biyolojik saatleri var fakat bu saat kadınlarınkinden farklı çalışıyor. Birçok erkek bir aile kurmadan önce yeterli bir maddiyata sahip olmak istiyor. Eğer hala kendi faturalarını öderken zorlanıyorsa o zaman artı bir kişinin faturalarını üstlenmek istemeyecektir’.

27 yaşındaki Julia sevgililerini müzisyenler arasından seçtiğini fakat bu seçimlerinde her zaman yanlış bir şey yaptığını fark ettiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: ‘Hepsi çok seksiydi fakat bir yere çıktığımızda genelde hesabı ben ödemek durumunda kalıyordum. Daha sonra hayatımda bir değişiklik yaptım ve bir muhasebeciyle çıkmaya başladım. Mükemmel bir vücudu yoktu belki ama sevgi dolu bir kalbi ve düzenli bir işi vardı. Onunla şu an evlilik hazırlıkları yapıyoruz’.
 
  • Beğendim
Tepkiler: SMN

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
çünkü bütün yaşamları kısıtlanacak da ondan.çapkınlık yok,eve geç gelme yok,ev geçindirme var,coluk çocuk var.daha niye istesinler.
 
Çünkü evde kadın dırdırı yok,çapkınlık yapamıyacaklar,özgürlükleri kısıtlanıcak vs.vs. işte.
Devam edin böyle güzel:)
 
Üst