RSS Feed  Bak

ISI_mail

Asil sarhosluk bu olsa gerek

Değerlendir
Asil sarhosluk bu olsa gerek

Uzun bir aradan sonra yeniden bu sayfayi acmaya zaman ayirabiliyorum. Dün uzun süredir hazirlandigim üc günlük seminer calismasini bitirdim.
Böyle uzun bir hazirligi gerektiren yogun calismadan sonra, isi yerine getirdikten sonra, cok hos bir duygu olusuyor.

Dün ögleden sonra sehirde sarhos gibi gezindim. Üzerimdeki yük atilmis, kendimi tüy kadar hafif hissederek oradan oraya savruldum. Uyusturucu alanlar da böyle bir duyguyu mu yasiyorlar ne?

Böylesi duygunun en hasini tezimi verdigimde yasamistim. Dün de o günü düsünmeden edemedim. Üc-dört aylik yogun hazirlik calismasindan sonra, tezi teslim etmem gereken en son günde, neredeyse son saatte teslim etmistim. Bürodan ciktiktan sonra hic bir yere ugramadan disari cikmis, bisikletime atlayip -yine sanki sarhos gibi- amacsiz anlamsiz boslukta dolanmistim.

Üniversiteyi gectikten sonra parka varmadan büyük köprünün üzerinde saga sola savrula savrula bisikletimle giderken, suratimdaki gülümseme -herhalde en aptal gülümseme- karsidan gelen bir kizin ilgisini cekmis olmali- uzun uzun bana bakmis ve onun yüzünde kendi serhoslugumu görmüstüm.

Sonra 6 yil neredeyse her gün aceleyle gectigim parkta o yol senin bu yol benim dolanip durmustum.

Dün de öyle bir gündü. Aksam eve döndügümde uzun süre ayni evde yasasak da benim yogunlasmam nedeniyle uzak kaldigim esime sarildim. "bakiyorum isi bitirdin, ucuyorsun yine" dedi. Yemegi yedikten sonra koltuga uzanip amacsiz herhangi bir insan olarak kafami kasiyarak aptal televizyon programlarini izledik. Aptalligin da bir anlami varmis.

Neyse bugün isyerini toparlayip yarin izne cikiyoruz. Yarin yolumuz Bavyera Ormanlarina. Her sene Türkiyeye gitmekten gina geldi. Bir de Bavyera ormanlarindaki yollari arsinlayalim. Denizin eksikligi sanki kara bir bulut gibi simdiden üzerimizde. Son hafta bir haftaligina Türkiyeye gitsek fena da olmaz...

Türkiyesiz olmuyor...
ISI
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Katogorisiz

Yorum