RSS Feed  Bak

ISI_mail

2009 dan 2014'e

Değerlendir
Bugün de geldi gecti. Mart ayinin herhangi bir günü. Gelisigüzel bir gün. Krizin ayak sesleri disarda. Sanki bir sisin icindeyiz. Kimse önünü göremiyor.

Bankalar tek tek düsse. Fabrikalar batsa... Insanlar issiz kalsalar. Ben isimi yitirsem. ... ekmek getiremezsem... ekmek kavgasi sokaga düsse...

Kaos...

Belki de dünyanin temizlenebilmesi icin böyle bir kriz gerekli.... sorun kurbanlarin kim olacaginda. Bankadakin borsa pazarlamacisi kurban edilmeyecektir... Ilk düsenler en gücsüzler olacak...

Kaos...

Domino taslari tek tek düsüyor... tek bu günden bakacak olursak pek birsey olmuyor gibi. Ama 5 yil sonra baktigimizda belki de sunlari yazacagiz:

2009 da kriz daha baslamamisti. Türkiye'deki yerel secimlerden sonra AKP Dünya Bankasi ile yaptigi antlasma nedeniyle giderlerini kismak zorunda kaldi. Turizimdeki beklenen atilim gerceklesmeyince halk baskaldirdi. Issizlik dizboyu. Erdogan Dünya Bankasina rest cekti ve halka para, mal ve esya dagitti. Isci aliminda AKPlilere öncelik sagladigi icin protesto gösterileri artiyor. Kürtler irak kürtleriyle birlesmek icin gösteri yapiyorlar. Güneydoguda katliam... Türk parasi pul olmak üzere. Büyük devalasyonun sonunda mal bulunmaz oldu. Avrupa Birligi kapilarini kapatti.

Kaos...

Türk Ordusu Yönetime el koydu. Baykal sonunda basbakan oldu... Erdogan Amerikaya iltica etti.

(Karamsar tabloyu baykal sayesinde birazcik olsun kurtardik...)

Bu yaziyi 2014'de yeniden okuyacagim
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Katogorisiz

Yorum