RSS Feed  Bak

Blog mora

Flash animasyonları kayıt

Değerlendir
Yazan: , tarih : 05-01-2009 , 09:40 PM (1728 bakış)
Flash animasyonları Pc'ye kayıt etme

İzlediğiniz Flash Animasyonları Pc’ye Kayıt Etme (Programsız)
Bu anlatımda İnternet Explorer’da izlediğimiz flash animasyonları bilgisayarımıza kayıt etmeyi göreceğiz.Öncelikle Animasyonu İzleyip Bitmesini Bekleyelim.
Bilgisayarımdan C: sürücüsüne girin (Windows hangi sürücüde kuruluysa o sürücüye girilecek)
Daha sonra eger gizli dosyalarınız gözükmüyor ise Ayarlar>Klasör seçenekleri>Görünüm>Gizli dosya ve klasörleri gösteri işaretleyerek aktif edip “local settings”klasörüne girin.Açılan Local Settings klasöründen “Temporary Internet Files” klasörüne girin. Temporary Internet Files klasöründeyken F3 tuşuna basarak Arama yardımcısını aktif edin.Soldaki arama yardımcısından “Tüm dosya ve klasörleri” seçeneğine tıklayın ve en üstteki kutuya ” *.swf ” (tırnaklar yazılmayacak) yazıp “ARA” tuşuna tıklayın :Sağ tarafta bilgisayarda kayıtlı tüm Flash dosyaları görünecek. Onların içinden eğer seyrettiğiniz animasyonun adını bilmiyorsanız tek tek çift tıklayarak bulabilir istediğiniz bir klasöre alabilirsiniz. Benim seyrettiğim animasyon “Happy Tree Friends” sitesindeydi. Listedeki “htf_icy.swf” dosyasıda seyrettiğim animasyon olduğunu anladım çünkü Sitenin baş harflerini var dosya adında. Sizde bu şekilde animasyonunuzu bulabilirsiniz.


Bir diğer seçenek :

önce internet explorerdan çok daha iyi bir tarayıcı olan firefox kurun. Firefox açık kaynaklı, internet explorerdan çok daha hızlı ve ücretsiz eklentileriyle bir tarayacıdan beklenilenden çok daha fazlasını yapabiliyor.denemek için:

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/

sonra flash animasyonları bilgisayarınıza kaydetmek için aşağıda ki eklentiyi kurun:

videoDownloadhelper
https://addons.mozilla.org/en-US/fi...x/addon/3006
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Katogorisiz

Yorum