RSS Feed  Bak

Blog YukseLL

Adsense mi? Sedo mu?

Değerlendir
Türk webmasterlara iyi paralar kazanıran bu iki sistemden hangisi daha iyi? Kuşkusuz günde 2000 ‘in üzerinde tekil hite sahip webmaster arkadaşlar Adsense cevabını verecektir. Peki ya daha az hit sahibi olanlar?

Adsense’den kazanmak için öncelikle bir websitesi(blog) sahibi olup, sitenize(blogunuza) içerik eklemelisiniz. Çünkü Adsense, web sitenizin(blogunuzun) içeriğine göre reklam yayını yapar. Eğer içeriğe uygun reklam bulunmazsa, para kazandırmayan genel hizmet reklamları sayfanızda boy gösterir. Banlanmadan 100$ limitine ulaştığınızda ödemeniz onaylanır ve ay sonundan, en geç 30 gün içinde paranız EFT (Google Adsense Çeki) olarak hesabınıza yatar.

Sedo ’da durum daha farklı. Sedo ’dan para kazanmak için size gereken tek şey jenerik domain (.com, .net, .org, .info...) dediğimiz türde bir domain. Sedo ’ya üye olup, domaini Sedo ’ya yönlendirdikten 24 saat sonra domaininiz kabul edilir (daha önce Sedo ’dan banlanmadıysa). Daha sonra yapmanız gereken tekşey beklemek. Sedo ziyaretçilere reklamlardan oluşan sayfaları gösterir ve tıklamalardan elde ettiği geliri sizinle paylaşır. Ödemeleri 2 şekilde yapar. 20 Euro limitini aştığınızda PayPal; 50 Euro limitini aştığınızda ise EFT(Türkiye’ ye de ödeme yapıyor) ile paranızı tahsil edebilirsiniz.
Her ne kadar Sedo, tıklamalara Adsense gibi yüksek rakamlar ödemiyor olsa da; gerek ödeme limitinin düşük, gerek zahmetsiz olması nedeniyle, tembel internet kullanıcılarının favorisidir :)
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Web Tasarım

Yorum