RSS Feed  Bak

Blog mora

Winrar

Değerlendir
Yazan: , tarih : 10-07-2008 , 03:15 PM (1782 bakış)
WinRar Yüklemek İçin Tıklayınız!Winrar Nedir?
En iyi sıkıştırma programlarından biri.Hatta en iyisi diyebiliriz.Artık Winrar Türkçe olarak da destek veriyor. Birçok sıkıştırma formatını tanıyor. (CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO) Çok kolay disketlere bölme işlemi ve kendi kendini açabilir EXE dosya yapma işlemi yapabiliyor. Ayrıca RAR formatı ZIP'ten daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlıyor.Herhangi bir dosyaya veya klasöre sağ tıkladığımızda menülerde Arşive ekle.. Arşive ekle dosya.rar gibi başlıklar karşımıza gelir.
Arşive Ekle: Bu seçenek gelişmiş sıkıştırma dediğimiz seçenekleri bize sunar. Onu daha ayrıntılı bir biçimde aşağıda göreceğiz.

Arşive Ekle dosya.rar :Bu seçenek ile seçtiğimiz dosyayı direkt sıkıştırabiliriz.
Sıkıştır ve eposta gönder: Dosyayı Gelişmiş modda sıkıştırır daha sonra mail göndericinizin gönderim ekranını açarak kendisini attachment kısmına ekler.
Sıkıştır dosya.rar ve eposta gönder : Dosyayı direkt sıkıştırır daha sonra mail göndericinizin gönderim ekranını açarak kendisini attachment kısmına ekler.

Gelişmiş Modda Sıkıştırma nasıl yapılır?

1 Dosyamızın isminiz istediğimiz gibi değiştirebiliriz.
2 - Hangi biçimde sıkıştırma yapmak istiyorsak o sıkıştırma formatını seçiyoruz.
3 Sıkıştırma kalitesini buradan seçiyoruz.
4 - Burayı dosyayı bölmek için kullanıyoruz. Mesela diskete atacaksınız dosyanız diskete sığmıyor. O zaman 1440000 veya 1300000 şeklindeki bir değer ile disketler şeklinde dosyayı bölebilirsiniz.
5 - Bu dosyamızı exe.yapar.Dosyaya çift çift tıklayınca kendini direkt extrack edecektir.
6 - Bu şifre değildir. Arşive ileride bir dosya eklenmesini veya bir dosya çıkartılmasını önlemek için kullanırız.

Gelişmiş Bölüm


Parolayı Ayarla: Bizim için belki önemli olan kısım. Eğer dosyamızı sıkıştırdıktan sonra bizden başkasının açmasını istemiyorsak şifreleme bölümünü kullanırız.

Sıkıştırılmış Dosyaların AçılmasıDosyaları çıkart: Sizden nereye çıkartmak istediğinizi soran bir onay penceresinde yer belirtmenizi ister.
Buraya Çıkart: Dosyaları Olduğu yere çıkartır yani sıkışmış dosya ile aynı klasör içerisine çıkartır.
Klasöre Çıkart : Sıkışmış olan Dosyayı Kendi ismindeki bir klasör içinde çıkartır.Dosyalarınız sıkıştırılır veya çıkarılırken karşınıza böyle bi pencere gelecektir.
Arkaplan: İşlemi arka planda sürdürür pencereyi saatin yanına tray olarak atar.
İptal: İşlemi İptal eder.
Duraklat: İşlemi duraklatır.

alıntıdır...
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Bilgisayar

Yorum