RSS Feed  Bak

ISI_mail

ISI'nin Blog acilis

Değerlendir
Haydi hayirlisiyla burada günlük yazmaya baslayalim.

Günlük yazmaya lise yillarinda heveslenmis ve arada bir duygularimi sari defterlere yazmistim. Ama günlük yazmak bir disiplin isi. Her gün yazarak basladigim günlük, bir iki hafta sonra haftaliklara, daha sonra ayda bir ugranilan defterlere en sonunda da yillik mektuplara dönüstü.
Belli bir süre sonra her nedense yeniden günlük defterleri alindi, yeniden denemeler, yazilar, siirler.
Son yillarda artik günlük yazma disiplinimin olmadigini kabullenerek, orada burada yazdiklarimi yilliklarda topladim. 2002, 2003 dosyada 2004 ve 2005 bilgisayarda, son rötusunu bekliyor. 2006 ve 2007 ise internetin forumlarinda, bloglarinda toparlanacak daha.
Iste böyle bir insanla karsi karsiyasiniz.
Yazi disiplini olmayan ancak okumayi ve yazmayi seven biriyim.
Bu resimde gördügünüz ilkokul 5 sinif ögrencisi, hayatindaki kopukluklar gibi bir türlü tam olarak bir seyi sonuna kadar götürememis, ayrilmayi, birakmayi kurtulus olarak görmüs biri. O resim cekildiginde, ayriligin özgürlügünü apartman aralarindaki arsalarda patates gömerek cikartiyor.
Ayrilimak beni hic üzmemistir, cünkü ayriligin buruklugunu daha cocukluk yasimda asmak zorunda kalmisim. Isin garibi ayriligin, ayrilabilmenin ne denli özgürlük olabilecegini o yaslarda fark etmeden benimsemisim.

Bu günlükler havaya atilan kuslama parcalari gibi dagilip gidecek. Belki biri bu günlüklerde bir satiri, bir sözcügü hatirlayacak, belki de internet otobaninda kaybolup gidecek. Bosluga yazmak en özgür ifade yöntemi degil mi! Adsiz, beklentisiz. Bir gün gelecek bu günlükleri bu sayfalarda birakarak gidecegim.

Bugün ilk adimda gidecegimi bilerek burada kalmak beni huzursuz ediyor. Yaratici bir huzursuzluk, yabanci birinin huzursuzlugu. Buraya baglanmayacagim. Burada yabanci kalacagim. Yabanciligin huzursuzlugu ile özgürlügü arasinda bir yerde.

O zaman bu yazi ile acilisi yapiyoruz. Bir bardak rakiyla islatiyoruz ve yarasin diyoruz...


ISI
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
Katogorisiz

Yorum