RSS Feed  Bak

Blog mora

Google sitenizimi fişledi?

Değerlendir
Yazan: , tarih : 04-11-2007 , 11:05 PM (1073 bakış)
Diyelimki google arama motorlarında web siteniz zararlı içerikli bir web site olarak gösteriliyor.Ve bu durumdan kurtulmak istiyorsunuz .

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey web sitenizin Hangi sebepten fişlendiğinin farkında olmaktır.

Yani Siz sitenizin hangi sebepten dolayı ''zararlı içerik barındırabilecek'' türde bir site konumuna geldiğini bilmeniz gerekmektedir.

Bunun için Yardımcı kaynak olabilecek site : Web Safety Ratings from McAfee SiteAdvisor
Bu siteden sitenizdeki zararlı tüm içerikleri gözlemleyebilirsiniz.

2.ci aşamada yapacağınız şey tüm bu zararlı içerik olabilecek türden her türlü uygulamayı sayfanızadan kaldırmaktır.(Popup olabilir,dosya olabilir vs..)

Daha sonra ise yapacağınız işlem ise şöyledir.

1-http://stopbadware.org/home/review adlı web sayfasına ulaşarak alt kısımdaki boşluğa site adresimizi yazarak butona basıyoruz2-Daha sonra sayfa yenileniyor ve o bölgenin hemen altında bir yazı çıkıyor.O yazıda bulunan Click hereye basıyoruz.3-Daha sonra Karşımıza bir form çıkıyor.O forma ad soyad mail ve web sitemizi giriyoruz.

Alttaki mesaj boşluğuna İngilizce olarak iletmek istediğimiz yazıyı giriyoruz.

Ben örnek bir yazı hazırladım.İsterseniz siz farklı bir şeyde yazabilirsinizHello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.
And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.
We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
Cheers!!
türkçesi(biraz farklılıklar olabilir):Merhabalar ; Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz.Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız.

Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz.Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her türlü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız.

Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek Uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi vede Googledeki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz.

İyi çalışmalar.


Daha sonra Stopbadware sitenizi en kısa sürede inceleyerek sitenizin Fişlemesini uygun görürse kaldıracaktır.

alıntıdır..
Etiketler: Yok Ekle / Düzenle Etiketler
Katogoriler
webmaster

Yorum