DVB, yada Digital Video Broadcast, dijital TV de standart olma yolunda ilerliyor. Şuan da üç çeşidi var, bunlar: DVD-C (C-Kablolu TV), DVB-S (S- Uydu) and DVB-T (T- Karasal yayın). DVB-S muhtemelen en yaygın olanıdır, çünkü evinize gelen bir kabloya gerek duymaz, DVB-T deki gibi terrestrial yayın antenlerine ihtiyaç duymaz. Almanya ve İngiltere gibi ülkeler DVB-T ile daha yeni tanıştı, diğer ülkelerde analog yayınlarını DVB-T ye değiştirmeyi planlıyorlar. DVB diğer ülkelerde daha çok uydu TV olarak biliniyor. Japonya ve ABD gibi ülkelerde dijital TV kablolu tv yayınlarında HDTV (ATSC) olarak uygulanmakta.

Şuanda kullanılan çoğu televizyonda sadece analog anten girişi bulunmaktadır, bu yüzden DVB yayınlarını almak için reciever denilen aletlere ihtiyacınız var. Uydu anteninden gelen kablo reciever aracılığıyla televizyona bağlanır. Alternatif olarak DVB-S kartı satın alıp bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Bu kartlarda görüntü ve ses için analog çıkışlar vardır bunları kullanarak bilgisayarı televizyona bağlayabilirsiniz. Bilgisayar tabanlı çözümün avantajı yayınlara hemen erişebilmenizdir. DVB dijital olduğundan beri ses ve görüntü için aynı sıkıştırma tekniklerini kullanıyor (Ses için MP2 ve AC3, görüntü için MPEG-2) ve nerdeyse DVD ile aynı çözünürlükte, bu yüzden yayınlanan şeyler (Film, klip, dizi vs..) ile ilgili bir şeyler yapmak çok kolay. Dijital yayınları recieverdan almakta yada kaydetmek (eğer recieverinizin sabit diski varsa) daha sonra bilgisayar aktarmak mümkün. Belli ki recieverinizin analog çıkışından kayıt yapabilirsiniz, fakat bunun zevki ne ki ? Eğer dijitalse dijital olarak kalmalı. Bizce böyle, hadi işe koyulalım. Şimdi, bilgisayar tabanlı yolu kullanıp kayıt yapacağız.

Alet çantamızda bulunması gerekler ;

Bir DVB oynatıcı ve kaydedici program
PVAStrumento veya ProjectX
MPEG2Schnitt (MPEG2Cut)
Gordian Knot rippack 0.33.1
Gordian Knot Codec Pack 1.8

Aşama 1 - 4: Kaydetmek, Demuxlamak ve Kesmek

Bu adımları başka sayfaya koyduk çünkü bu adımlar diğer çevirme işlemlerinde de aynı (DVD olsun , DivX yada SVCD) bu yüzden hepsini bir sayfaya koymayı uygun gördük.

Aşama 5: DVD2AVI projesi oluşturmak.

Görüntüyü Gordian Knot'a import etmek için DVD2AVI'yi kullanarak bir project dosyası oluşturacaksınız.

Aşama 6: Gordian Knot

Eğer dosyalarınız .mp2 biçimindeyse onları .mpa olarak değiştirin. Diğer işlemler Gordian Knot anlatımlarında tarif edildiği gibi, Robot4rip anlatımları hariç. Robot4rip bir DVD'yi kaydedip Gordian Knot için hazırlayabilir, bizim kullandığımız kaynak DVB olduğu için Robot4Rip kullanışlı olmaz. Şunu unutmayın eğer kaydettiğiniz dosya DVD çözünürlüğünden daha düşükse Gordian Knot' ta Input Pixel Aspect Ratio dosyanın çözünürlüğüyle eşleştirmelisiniz yapmazsanız oluşturulan dosyanın çözünürlüğü yanlış olacaktır:


Input Pixel Aspect Ratio'da other'ı seç Select'e bas.


Oradan sizin dosyanızın çözünülürlüğüyle aynı olanı seçip OK basın.

Devam etmek için bir codec, seçin:

alıntıdır