Microsoft Internet Explorer 7'nin normal halinden memnun kalmayanlar için hazırlanmış bir yönetim eklentisi olan IE7Pro'nun 2.0 versiyonu yayımlandı.

Bu eklenti ile Internet Explorer'ınız artık çok daha kolay ve kullanışlı olacak. Üstelik daha güvenli ve daha kişiselleştirilebilir olacak:


Özellikleri:

Sekmeli Kullanım: Sekme kullanımı geliştirilmiş.
Sekmeye çift tıklayarak sekme kapatma
Adres çubuğundan yeni sekme açma
Sekme geçmişi yönetimini açıp kapatma
Yanlışlıkla kapatılan sayfaları kurtarma
Adres çubuğu altında IE menüsü
Arama kutusunu gizleme
Web sunucuları arasındaki paralel bağlantı sayısını geliştirebilme
Farklı bir program ile sayfa kaynağı görüntüleme
Sürükle Bırak: Süper sürükle bırak özelliği
Super Drag&Drop özelliği aktif olduğu zaman linkleri yeni sekme olarak sürükleyerek açabilme özelliğini kullanabilirsiniz demektir. Ayrıca aratmak istediğiniz kelimeleri tutup arama çubuğuna sürükleyip bıraktığınız zaman arama yapabilirsiniz. Veya resimler tutup çektiğiniz zaman yeni sayfada açabilirsiniz.
Fare Kullanımı: IE7 Pro ile mouse kullanımınız sayesinde çok daha hızlı işlemler yapabileceksiniz.

Kazaları Kurtarabilme: Bu özellik sayesinde yanlışlıkla geçtiğiniz bir önceki sayfaya geri dönebilirsiniz aynı veriler korunmuş şekilde.
İmaj Dosyası Kaydedebilme: Bu özellik ile sayfalardaki herhangi bir resmi kod içine gömülü olmamaları durumunda anında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Resim dosyalarının linklerini alıp çok hızlı bir şekilde JPG, BMP , GIF , PNG veya TIFF formatlarında kaydedebilme özelliği.
Hızlı Proxy Değiştirme: Proxy ayarlarınızı el yordamı ile çok hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

AD Blocker Reklam Engelleyici: Bu özellik sayesinde hiçbir reklam servisi gözünüze gözükmeden sitelerden akıp gider. Ve reklamlardan uzak durmuş olursunuz.
Greasy Monkey Scripti: IE7 Pro scripti ile Firefox eklenti scripti Greasy Monkey'i birlikte kullanabilme özelliği.

Hızlı Metin Kontrolü: Spell Check özelliği ile metin girerken girdiğiniz kelimelerde en ufak bir hata bile olursa bu hataları altı kırmızı çizgili bir şekilde göstererek size hatalarınızı gösterir.


downloads

64-bit'lik işletim sistemlerine uygun Internet Explorer7 Pro 2.3 yüklemek için buraya tıklayın.