+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 10

Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

BİLİM , TEKNİK , TEKNOLOJİ Kategorisinde ve Ücretsiz Programlar (Freeware ,Shareware ) Forumunda Bulunan Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> PC WORLD-Antivirus Mart 2006 test sonucları KASPERSKY SECURITY SUITE 2006 Gerçekden çok başarılı bir program gelin bir göz atalım: +1.762

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım  PC WORLD-Antivirus Mart 2006 test sonucları

  KASPERSKY SECURITY SUITE 2006

  Gerçekden çok başarılı bir program gelin bir göz atalım:

  +1.762 ZARARLIDA %98 BAŞARI
  +103.012 TRUVA ATI VE 13 GÜNCEL SIZINTI TESTİNDE %100 BAŞARI
  +1.000 ÜZERİNDE SPAM TESTİNDE %23 BAŞARI
  +KULLANILAN RAM MİKTARI 41MB

  İŞTE PROGRAMIN BAŞARISI AMA EKSİSİDE VAR
  -ZARARLI YAZILIM TANIMADA ÇOK BAŞARILI AMA MODÜLLER ENTEGRE OLMUYOR

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  TREND-MICRO Pc-Cillin Internet Security 2006

  GERÇEK ZAMANLI VİRÜS KORUMASI :
  Pc-cillin Internet Security içerisinde çok gelişmiş bir antivirüs yazılımı barındırır. Bu antivirüs yazılımı "System Tray" ’de (Ekranınızın sağ alt kısmında simgesi bulunur.) her zaman çalışarak sisteminize anlık olarak zarar verebilecek tehlikelere karşı bilgisayar sisteminizi korur. İnternetten indirdiğiniz dosyalar, bilgisayarınıza taktığınız harici medyalar (Cd' ler, Distekler, Dvd' ler vs.) ve gelen E-postaları sisteme ulaştıkları anda tarayarak virüsün bilgisayarınıza girişini önler. Sisteme bir virüs girmesi durumunda tüm internet ve yerel ağ bağlantınızı kesebilir ve bu sayede zararlı kodun yayılmasını önler. Bulunan virüs ile ilgili bilgileri ekranda bir pop-up penceresi vasıtası ile gösterir ve virüsün "TrendLabs"’ taki ilgili sayfasına link verir, linke tıkladığınızda ise temizleme aşamalarının neler olduğunu öğreneceğiniz web sayfasını açar.
  Gerçek zamanlı olarak çalışmasına rağmen bu virüs koruması sistem kaynaklarınıza büyük bir ölçüde yük olmaz ve bilgisayar sisteminizde performans açısından fark yaratmaz, bu da Pc-cillin yazılımının diğer tüm güvenlik yazılımlarına karşı olan en büyük avantajlarından birisidir. Gerçek zamanlı casus yazılım ve ağ virüsü korumalarının aktif olabilmesi için mutlaka virüs koruması özelliğinin çalışıyor olması gerekmektedir.

  SPAM VE SAHTECİLİK FİLTRELERİ :
  Pc-cillin Internet Security mesaj kutunuza gelen önemsiz, zamanınızı çalan ve isteminiz dışında gönderilmiş (Spam) e-postaları ve sahte içerikleri engelleyen filtreler içerir. Sürü postalar ve sahte içeriklerle şifrelerinizi ele geçirmeye çalışan kötü niyetli saldırıları (Phishing atak) önleyici bu filtreler isteğiniz doğrultusunda ayarlanabilinir. İstisna listeleri oluşturarak belirlediğiniz web adreslerinin her zaman filtrelenmesini veya filtre kapsamının dışında bırakılmasını sağlayabilirsiniz. Sahtecilik önleme sihirbazını çalıştırarak, çok kolay bir şekilde korunmasını istediğiniz kişisel verilerinizi (Kredi kart numaranız, Online bankacılık şifreleriniz, Özel bilgileriniz vs.) girebilir, gerçek zamanlı casus yazılım taraması ve spam korumasını aktif duruma getirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde kişisel verileriniz koruma altına alınacaktır. Girmiş olduğunuz bu bilgileri şifre altına alarak, bilgisayar sisteminizi başkaları kullanıyor olsa dahi, bu bilgilere ulaşmalarını engelleyebilirsiniz.Güvenliğiniz için bu sihirbazı tamamlamanızı öneriyoruz.

  E-POSTA TARAMASI : T
  rend Micro Pc-cillin sisteminize gelen tüm e-postaları kontrol ederek posta yolu ile zararlı kodların sisteminize bulaşma riskini en aza indirir. Gelen posta (pop3) ve Giden Posta (smtp) kontrolü sayesinde sisteminize posta yolu ile bulaşabilecek ve yayılabilecek virüsleri durdurur. E-posta taraması yapılırken "System Tray" ’de (Ekranınızın sağ alt kısmında) küçük bir bilgilendirme pencereciği çıkartarak sizi yapılan işlemden haberdar eder. Tarama sırasında virüsle karşılaşması durumunda daha önceden ilgili alanda yapılmış ayarlamanıza uygun işlem gerçekleştirilir. Özel bir boyut belirleyerek, o boyutun üzerindeki postaların tarama kapsamı dışında tutulmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede gereğinden fazla büyük dosyalar ile kaybedeceğiniz performansı engellemiş olursunuz.Unutmayın günümüzde virüslerin ve zararlı kodların yayılmalarındaki en önemli enstrüman e-postalardır. Öncelikle sizin e-postalarınız üzerinde kontrol kurmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açmayarak, e-posta yoluyla şifrenizi göndermeyerek basit ama etkin bir güvenlik katkısı gerçekleştirebilirsiniz.

  KİŞİSEL GÜVENLİK DUVARI : Kişisel güvenlik duvarı, bir internet güvenlik yazılımının en önemli koruma öğelerinden birisidir. Bilgisayar sisteminizin dış bağlantılardan gelebilecek zararlı erişimlere karşı korur. Bu bağlantılar internet, lokal ağ veya kablosuz bağlantılar olabilir. Tüm bu erişim yöntemlerinde gerekli gördüğünüz yetkilendirmeyi veya yasaklamayı güvenlik duvarı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaparken
  belirli profiller kullanır, bu sayede farklı ağ ortamlarına girdiğinizde erişiminizin devamlılığını sağlar ve tüm bu profil geçişlerini otomatik olarak yapar.
  Kişisel güvenlik duvarı ayarları ile bazı uygulamaların internet çıkışını engelleyebilir, özel olarak port adı verilen bilgisayar sistemimizin kapılarını açıp/kapatabilirsiniz. Aynı zamanda güvenlik duvarı Hacker' ları ve MYDOOM, BLASTER, SASSER gibi network virüslerini ağınıza girmeden engeller. Tehlike tespit edildiğinde, ağ ile tüm bağlantıyı kapatır ve virüsün yayılmasını engeller.
  Yeni bir tehlike bulunduğunda TREND MICRO’ nun Network virüs acil durum merkezi sizi önceden uyararak virüsün ağınıza girmesini engeller.

  KİŞİSEL VERİ KORUMASI : Pc-cillin Internet Security, kredi kartı numaralarınız, Internet şifreleriniz gibi gizlenmesi gerekli kişisel bilgilerinizi içeriğinde mevcut olan bir modül sayesinde saklayabilir. Bu bilgileri şifre altına koyarak sizin haricinizdeki kişilerin ulaşmamasını sağlayabilir. Bu bilgileri yalnızca şifre onaylandığı zaman gösterir. Buraya girmiş olduğunuz veriler web sayfalarında, e-postalarınızda ya da anlık mesajlaşma yazılımlarında girildiği zaman karşı tarafa gönderilmez ve size bir pop-up penceresi vasıtasıyla engellendiği bildirilir. Güvenli olduğuna inandığınız ve sisteme belirttiğiniz web sitelerine bu bilgiler gönderilebilir, böylece banka şifrenizin sadece banka sayfanıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bu özellik sayesinde, Phising yöntemlerinde olduğu gibi müşterisi olduğunuz bankanın web sitesi görünümündeki fakat aslında farklı bir web adresi olan yanıltıcı ve aldatıcı web sitelerine kişisel verileriniz gönderilmez. Dolayısı ile paranız korunmuş olur.

  KABLOSUZ AĞ DENETLEMESİ :
  Pc-cillin dışında diğer hiçbir bireysel kullanıma yönelik internet güvenliği yazılımında bulunmayan bu özellik, güvenliği tam olarak sağlanamayan kablosuz ağlara girişleri denetler. Kablosuz ağınıza, yetkisiz giriş denemelerini ve bu denemelere ait bilgileri gösterir. Bu sayede gerekli önlemleri alarak yetkisiz kişileri kablosuz ağınızdan giriş yaparak size zarar vermelerini veya bilgilerinizi çalmalarını önleyebilirsiniz.Bu özelliği belirli zaman aralıklarında kablosuz ağınızın denetlenmesini otomatik olarak yapılması için ayarlayabilirsiniz. Bu sayede belirli periyotlarda otomatik olarak ağınız denetlenir ve size bu denetleme sonucunda bilgi verilir. Bilgi ekranında kurulan bağlantılara güvenli veya güvensiz ataması yapabilirsiniz. Otomatik olarak kişisel güvenlik duvarı ayarlamalarınıza gerekli kuralı tanımlayabilirsiniz.Gün geçtikçe hız kazanan ve her noktada kullanılmaya başlanılan kablosuz ağınızın korunması güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. Bu hususta kablosuz ağ sağlayıcı cihazınızı (A.Point, Wireless Adsl Modem vs) mutlaka ehli servis personeli tarafından doğru ayarlanmış olmasına özen gösteriniz.

  CASUS YAZILIM KORUMASI :
  Yeni anti-virüs teknolojisi casus yazılımları, reklam eklentilerini ve diğer istenmeyen programları (cookieler ve şifreleri çalmak için yaratılmış kayıt defteri girdileri, çevrimiçi hareketliliği izleyen programlar) bulur ve temizler. Casus yazılımlar her zaman zarar verici olmasalar da sisteme bulaştıkları zaman virüsler ve hacker' ların sızması için gerekli olan güvenlik açıklarını da beraberlerinde getirirler. Bu tip programlar sistem performansının düşmesine neden olur ve bilgisayarınızın verimli olarak çalışmasını engeller. Filtreleme motoru derin bir casus yazılım veri tabanına sahiptir. Bu veritabanı sizin en son tehlikelerden korunmanız için sürekli olarak güncellenir. Gerçek zamanlı tarama ile casus yazılım yüklenmeden durdurur, elle tarama ile sistemde bulunan casus yazılımları temizler. Gerçek zamanlı olarak taranmasını istediğiniz casus yazılım kategorilerini seçebilir ve bu ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Bu sayede bilgisayar sisteminizin çalıştığı her an casus yazılımlar için koruma altında olursunuz.

  WEB-POSTA TARAMASI :
  Pc-cillin Internet Security, Internet tarayıcınız ile ulaştığınız ve "Web-Posta" olarak tanımlanan e-postalarınızı da kontrol altında tutar. (Yahoo/Hotmail/Gmail vs). Bu e-postaları bilgisayar sisteminize yüklemeseniz dahi tarayıcınızdan virüs ve zararlı kod bulaşması mümkündür. Şayet Web-Posta kullanıyor iseniz bu olasılığı göz önüne alarak, Web-Posta korumasını aktif hale getiriniz. Ayrıca bilgisayarınıza indireceğiniz ek dosyalar da virüs içerebilir. Bu aşamada Pc-cillin mail içeriklerinizi kontrol ederek zararlı kodlardan sisteminizi korur.

  SİSTEM GERİ YÜKLEME : Pc-cillin Internet Security ile beraber gelen bu yeni özellik güncelleme veya çeşitli hatalardan dolayı çalışma verimini yitiren programı bir önceki çalışan ayarları ve güncelleme durumuyla yeniden yüklemenizi sağlar.
  Bunun için güncelleme kartında bulunan geri alma özelliğindeki “bir hata olduğunda çalışan son ayarları yükle” seçeneği aktif olmalıdır.

  AĞ VİRÜSÜ KORUMASI :
  Ağ üzerinde bulunan virüsleri gerçek zamanlı olarak tarar ve virüs bulunduğunda pop-up yoluyla size virüsün adı ve bulunduğu yer gibi bilgilerini gösterir. Bu özelliğin aktif olması için özel ağ korumasının çalışıyor olması gerekmektedir. Aktifleştirmek için gerçek zamanlı virüs koruması modülünden “gerçek zamanlı ağ virüsü korumasını aktifleştir” seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir.
  Daha fazla bilgi için (bkz: Gerçek Zamanlı Virüs Koruması)

  KARANTİNA YÖNTEMİ :
  Pc-cillin Internet Security gelişmiş bir karantina uygulamasına sahiptir. Virüs veya zararlı içeriğe sahip dosyaların virüs kodu henüz belirlenmemiş bile olsa Pc-cillin bu dosyaların virüslü olabileceğini anlar ve onları diğer dosyalarınıza zarar vermemesi için karantinaya alır. Karantina alanında size bu dosyaları listeler. İstediğiniz takdirde bu dosyaları karantinadan çıkarabilirsiniz.
  Yeni çıkan virüs desen dosyasında karantinadaki bir veya daha fazla dosyanın temizlenme durumu söz konusu ise temizleme işlemi yapabilirsiniz. Karantina uygulaması sizin tarafınızdan aktif ve pasif hale getirilebilir. Kesinlikle virüs olan ve tespit edilen fakat çalıştığı için silinemeyen dosyalar da karantina altına alınırlar, eğer ihtiyacınız yoksa bu dosyaları silebilirsiniz.Belirli bir klasör veya yazılımı karantina yönetimi altından karantina altına elle de alabilirsiniz.YAYGIN

  VİRÜS ÖNLEMİ :
  "Outbreak Warning" yardımı ile Pc-cillin Internet Security yeni çıkan virüsler hakkında hemen bilgi vererek bu virüslere karşı "TRENDLABS" ’ın yayınladığı güncellemeleri yapmanız gerektiğini hatırlatır. Böylece virüs genel internet ağına yayılmadan önce önleminizi alarak güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olur.TARAMA:Bilgisayarınızı virüslere karşı istediğiniz zaman tarayabilirsiniz, bunu "manual scan" altından elle yapabileceğiniz gibi belirli dönemlerde sistemin otomatik olarak taranmasını sağlamak amacıyla "scheduled scan" altına zamanlar ayarlayabilirsiniz, böylece bilgisayarınızın başında olmadığınız dönemlere taramayı denk getirerek sisteminizin güvenliğini sağlayıp, iş gücünden kazanabilirsiniz.Elle tarama yaptığınızda önerimiz tüm dosyaları ve dosya türlerini tarattırmanız yönündedir, ancak isterseniz belirttiğiniz dosyaları da tarayabilir ya da "turbo scan" durumunda hızlı tarama yapabilirsiniz, tarama sonucunda bulunan virüslerin durumunu sonuç sayfasından görebilirsiniz.Bunun dışında gerçek zamanlı tarama zaten sisteminizi aktif olarak taramaya devam etmektedir.

  GÜVENLİK AÇIĞI DENETLEMESİ :
  Bu özellik bilgisayar sisteminizin çalışmasını sağlayan işletim sistemi olarak adlandırılan Microsoft Windows yazılımını, Office yazılımı ve kullandığınız web tarayıcı ile ilgili güvenlik açıklarını denetleyerek bunları nasıl kapatacağınızı belirten sitelere bağlantı linki verir. Bu sayede sisteminize herhangi bir "Microsoft Windows" güvenlik açığı sebebi ile virüs bulaşmasını ve hacker' ların sisteminize izinsiz girişini engellemenize yardımcı olur.

  ÖZEL AĞ KORUMASI :
  Bu özellik kolayca yapılandırma yapmanızı, güncellemenizi ve PC-cillin Internet Security yazılımını tüm özellikleri ile ağınızdaki bir bilgisayarda kullanmanızı sağlar.Diğer bilgisayarlar için uzaktan tarama ve güncelleme yapabilirsiniz. Şifre korumalı PC-cillin Internet Security ile ayrıca güvenlik ayarlarınızın başkaları tarafından değiştirilmesini veya pasifleştirilmesini engelleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için ağdaki tüm bilgisayarların program sürümü ve konsol şifresi aynı olmalıdır. Desteklenen bilgisayarlarda tarama, güncelleme, güvenlik açıklarını denetleme ve özellikleri görüntüleme işlemlerini uzaktan yapabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için “Özel ağı yönet” seçeneği aktif olmalıdır.

  ŞİFRE KORUMASI :
  Pc-cillin Internet Security yaptığınız tüm değişiklikleri, web site filtreleme, özel ağ koruması ve kişisel verilerinizi özel bir şifre ile korur. Bu şifre sayesinde kısıtlı erişimin koruma altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde yetkisiz kişiler tarafından belirtmiş olduğunuz özel filtrelemeler değiştirilemez veya silinemez.Özel ağ koruması özelliğinin çalışabilmesi için ağ üzerindeki bütün pc-cillin yazılımları aynı şifreyi kullanmak zorundadır. Bu şifrenin kaybolması durumunda teknik destek ile irtibata geçebilirsiniz

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  Panda Titanium 2006 Antivirus + Antispyware

  Yeni Panda Titanium Antivirus 2006 her çeşit virüs,worm ve Trojan (Truva Atı) saldırısına karşı bilgisayarınızı korur.Rahat olmanızı garanti etmek için,geleneksel antivirüs ürünlerinden geçebilen bilinmeyen virüsleri bulup bloke etme yetisine sahip olan TruPrevent Tenolojileri ile birleşir.Hackerlara karşı firewall teknolojisi ile birlikte anti-spyware ve anti-dialer yazılımlarını da içerir

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  Panda Platinum Internet Security 2006

  Panda Platinum 2006 Internet Security ile internette daha güvenli olcaksınız.Bu güvenlik programı, virüslere, spylara, hackerlara, spamlara ve diğer internetteki tehditlere karşı tam güvenlik sağlar.Virüsleri otomatik olarak bulur ve siler.Güvenlik duvarı sayesinde hackerlara ve davetsiz misafirlere karşı bilgisayarda güvenlik sağlar.Kişisel bilgilerinizi güvenlik altında tutar.Önemsiz postalardaki spam ların bilgisayara girmesini engeller.Her gün otomatik olarak veri tabanını günceller

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  Anti Spyware 2006 v2.9

  Pc'nizi spylara karşı korumanız için kullanabileceğiniz Anti Spyware 2006 pc'nizi gerçek zamanlı koruma ile güvenlik altına alır ve pcnize web sayfalarından bulaşmaya çalışan spyları bularak engeller. Manuel olarak da tarama imkanı sunan program online güncelleme ile yeni spy ları tanımlayarak kendini sürekli güncelleyerek etkin bir koruma sağlamaktadır.Tavsiye ettiğim bir programadır

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  Norton Internet Security 2006

  EVİNİZDEKİ BİLGİSAYARINIZ İÇİN EN İYİ İNTERNET KORUMASI...

  Virüslere ve hackerlara karşı en güvenli koruma ve web sitesi sınırlama özelliği.Norton Antivirus 2006 uygulamasını içeren Internet Security sayesinde bilgisayarınızı bilinen ve bilinmeyen tüm virüslere karşı koruyabileceksiniz.

  HACKERLARA KARŞI KORUMA : Şifre çözücüler bilgisayarınızdan dosyalarınızı çalabilir ve onlara zarar verebilirler. Norton Internet Security 2006 sayesinde kimse internetten gelecek her türlü saldırı bloke edilecek ve kimse bilgisayarınıza zarar veremeyecek.

  - İnternette alışveriş yaparken kredi kartınızı gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz.

  - Web sitesi sınırlaması yaparak çocuğunuzun internet erişimini kontrol edebilirsiniz

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  McAfee VirusScan Professional Edition 7.03

  Çok etkili bir antivirüs programı. Yeni versiyona firewall da eklenmiş. Zaten piyasada Norton ile Mcafee çekişiyor.McAfee VirüsScan 2006 10.0
  Virüs ve Casus yazılımlara (Spyware) karşı kanıtlanmış güvenlik
  Hem Dünya’da hem ülkemizde bilgisayar virüsü, zararlı kod, spam e-posta gibi tehditler giderek artmakta ve daha karmaşık yöntemlerle zarar vermektedirler. Bilişim suçlarının (finansal bilgilere erişilmesi, gizli bilgilerin çalınması, bilgisayarların çalışmaz hale getirilmesi gibi) sayısında ciddi artışlar olmaktadır ve bu suçların örgütsel niteliği olduğu tespit edilmiştir. Bilinen virüs sayısı 100.000’i geçmiştir ve günümüzde Internet üzerindeki mesaj trafiğinin %70’i spam mesajlardan oluşmaktadır.Özellikler.Kurumsal pazarın en beğenilen yazılımı McAfee Virus Scan’ın ev kullanıcıları ve ufak ofisler için dizayn edilmiş bu versiyonu bilgisayarınızı virüs ve zararlı kodlara karşı güvenle korur. Internete bağlandığınız anda Virus Scan otomatik olarak e-postalarınızı, ekli dosyaları, internetten indirilen dosyaları, hızlı mesajlaşma programlarından gönderilen veya paylaşılan dosyaları virüslere karşı tarar. Otomatik Spyware/Adware’ın Tespiti ve Ortadan Kaldırılması. Bu yazılımlardan bazıları kimlik bilgileriniz çalan casus yazılımlar, istenmeyen reklam yazılımları ve telefon hattınızı haberiniz olmadan kullanan yazılımlarıdır.
  Otomatik günlik güncelleme
  Aynı anda çok sayıda kullanıcıya kendini gönderen solucan, virüs ve truva atlarına karşı koruma sağlar.
  E-postaları, hızlı mesajlaşma programlarını ve Internet indirimlerini kontrol ederek farklı risk noktalarını güvence altına alır.
  Virus Scan Windows® gözatıcısı ile entegre olarak dosyalarınız etkin ve kolay şekilde taranmasını sağlar.
  Zararlı veya şüpheli dosyalar ve kodlar hemen tespit edilir ve temizlenir. Temizlenemeyen türden olanlar silinir veya karantinaya alınır.
  WormStopper™ özelliği ile kendini hızla yayan solucanlar durdurulur.
  ScriptStopper™ özelliği ile yeni türden, metin bazlı virüslere karşı koruma sağlar.
  Virus Scan Dünya genelindeki virüs aktivitelerini bir harita aracılığı ile size sunarak mevcut ve yeni tehlikelerden haberder olmanızı sağlar.
  McAfee’nin güncelleme dosyalarını saat farklerinden etkilenmeksizin Dünya’nın farklı bölgelerinde çalışan AVERT™ çalışanları yazmaktadır. AVERT™ güvenlik sektörünün en öncü ve saygın araştırma birimlerindendir.
  Internete bağlandığınız anda Virus Scan kendini otomatik olarak günceller.
  McAfee kullancıları teknik talepleri için 7x24 online “chat” imkanı elde ederler

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  F-Prot Antivirüs 3.16

  MütHiş ve kaliteli bir antiviürs programı olan F-Prot antivirüs programı öyle kaliteliki yaklaşık 175000 adet virüsü tanıma kapasitesi yanında ayrıca virüsleri tanıdığı gibi silme özelliğinede sahip. Ayrıca internetten güncellenme özelliğide var.

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  Bit Defender Free Edition 8

  Mükemmel Bir Antivirüs Programı Antivirüs programı Olmayanlar İçin Tavsiye edilir.

  ÖZELLİKLERİ :

  - GÜNCELLEME ÖZELLİĞİ VAR
  - TARİH VE SAAT SEÇİP AYARLADIKTAN SONRA O TARİHTE BİLGİSAYARINIZI TARAR.
  - DİSKET SÜRÜCÜSÜ VE YERELDİSKLERİ VE CDLERİ AYRI AYRI TARAYA BİLİR

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 10. #10
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.605
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  24
  Rep Gücü
  137441

  Cevap: Anti-Virüs Programlarını Tanıyalım

  ZoneAlarm Pro 6.1.737.00

  Dünyaca kendini duyurmuş ve gerçekten mütiş bir anti virüs programı olan ZoneAlarım'ın pro versiyonu. Ayrıca güvenerek bilgisayarınızda bulundurup virüs ve trojenlerden kurtulabilirsiniz. Bir çok özelliği olan bu program gelen virüsü hemen seziyor ve size haber veriyor. Size virüsün ya da trojenin geldiğini haber verdiği gibi ayrıca size virüsün IP adresini de veriyor. Ayrıca kullanım çok kolay olan bu program da size virüs geldiği zamen akamini otomotik olarak devereye giriyor ve size iki seçenek veriyor.

  1. Allow seçeneği : Bu seçeneğe tıkladığınızda programın-uygulamanın çalışmasına izin verir ancak

  2. Deny seçeneği : programın/uygulamanın çalışmasını engeller. Ayrıca bunlarla da bitmiyor, korsan programlara, hackercilere ve e-mailinizi ve pop-up reklem pencerelerinede karşı sizi koruyor, e-maillinize gelen virüs ve trojenleri bulup sizi uyarıyor.

  Programın sadece 2 kötü yanı var :

  1. Programın Windows 95 sizteminde çalışmaması ve
  2. Programın kullanım kısıtlaması olması. Eğer bu süre kısıtlamasından kurtulmak istiyorsanız programın tam sürümünü almanız gerekmektedir ve programın tam sürümü 49.95 $'dır

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

Benzer Konular

 1. Anti-kapitalist olmadan anti-emperyalist olunabilir mi?
  SOSYALİST Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 28-01-2011, 08:07 PM
 2. Yorum: 3
  Son mesaj: 29-10-2009, 08:39 PM
 3. 10 Ücretsiz Anti Virüs programı
  YukseLL Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-04-2009, 09:40 PM
 4. AVG Anti-Virüs Professional Edition 7.5
  Bay X Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 09-11-2008, 03:07 PM
 5. AVG Anti-Virüs Free Edition 7.5
  Bay X Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 30-05-2007, 05:14 PM
Yukarı Çık