Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

php nuke kurulumu

Web Tasarım ve Google Kategorisi php nuke Forumunda php nuke kurulumu Konusununun içerigi kısaca ->> (İnternet Üzerinde - 7.0 Versiyonu ve CPANEL Temel Alınarak Hazırlanmıştır). Bilgisayara İndirdiğiniz PHP-Nuke-7.0 Klasörünü Açarak İçindeki "html" Klasörünü Olduğu Gibi ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  12

  php nuke kurulumu

  (İnternet Üzerinde - 7.0 Versiyonu ve CPANEL Temel Alınarak Hazırlanmıştır).

  Bilgisayara İndirdiğiniz PHP-Nuke-7.0 Klasörünü Açarak İçindeki "html" Klasörünü Olduğu Gibi (Adını İstediğiniz Şekilde Değiştirebilirsiniz) yada Sadece İçindeki Dosyaları Hostunuza FTP Aracılığıyla Yükleyin. Yükleme İşlemi Bittikten Sonra Bir DataBase Açmanız Gerekmektedir.

  Panelinizden "MySQL Database" [Ekran Görüntüsü] Linkine Tıkladıktan Sonra [Ekran Görüntüsü] Bölümüne DataBase Adınızı Yazın ve Onaylayarak DataBase'inizi Oluşturun. Daha Sonra [Ekran Görüntüsü] Bölümünden DataBase Kullanıcı Adınızı Ve Şifrenizi Belirleyip Onaylayın. Böylece DataBase ve Ona Ait Kullanıcı Adı ile Şifrenizi Oluşturmuş Oldunuz. Şimdi Yapmanız Gereken DataBase'iniz İle Açtığınız Kullanıcı Adını Birbirine Bağlamak. [Ekran Görüntüsü] Bu Bölümdeki "User" Seçeneğini Açtığnız Kullanıcı Adı Olarak, "Db" Seçeneğini de Açmış Olduğunuz DataBase Adı Olarak Belirleyin ("ALL" Seçeneğinin İşaretlenmiş Olmasına Dikkat Edin) ve "Add User to Db" Butonuna Tıklayarak Birleştirme İşlemini Tamamlayın..

  DataBase İşlemlerini Hatasız Tamamladıktan Sonra Bilgisayarınıza Yüklediğiniz PHP-Nuke-7.0 Klasörünün İçindeki "sql" Klasörüne Girdiğinizde "nuke.sql" Dosyasıyla Karşılaşacaksınız. Bu Dosyayı Yükleyebilmeniz İçin Önce Hosting Panelinizden "MySQL Databases" Bölümüne Buradan da "phpMyAdmin" Bölümünden (En Altta) Girmelisiniz.. "PhpMyAdmin" Bölümündeki Sol Menüden, Açmış Olduğunuz DataBase Adını Seçtikten Sonra Karışınıza Çıkan Sayfada [Ekran Görüntüsü] "SQL" [Ekran Görüntüsü] Linkine Tıklayıp, Açılan Sayfada Alt Bölümde Yer Alan "Gözat" [Ekran Görüntüsü] Butonuyla "nuke.sql" Dosyasını Bulup Sayfadaki Hiçbir Seçeneği Değiştirmeden Dosyayı DataBase'inize Yollamanız Gerekmektedir.

  Bu İşlemleri Sorunsuz Tamamladıktan Sonra Son Olarak "html" Klasörü İçinde Yer Alan "config.php" Dosyasını Düzenlemelisiniz. Dosyanın İçinde Yer Alan :


  $dbhost = "localhost"; - Sabit
  $dbuname = "root"; - DataBase Kullanıcı Adınız
  $dbpass = ""; - DataBase Kullanıcı Şifreniz
  $dbname = "nuke"; - DataBase Adınız
  $prefix = "nuke"; - Sabit
  $user_prefix = "nuke"; - Sabit
  $dbtype = "MySQL"; - Sabit
  $sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9"; - PHP Nuke 6.5 ve Üst Sürümlerinde Çıkan Bu Bölümü Güvenliğiniz İçin Kendi Belirlediğiniz Bir Şifreyle Değiştirmeniz Gerekmektedir.

  Tüm Düzenlemeleri Yaptıktan Sonra Dosyaları Yüklediğniz Adrese Girip (Tasarım Aşamasında - /klasoradi) Sitenizin İlk Haline Bakabilir ve Adresin Sonuna /admin.php Ekleyip Admin Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Oluşturduktan Sonra Panele Giriş Yapabilirsiniz..

  PHP-Nuke Türkçe Dil Dosyalarını Buradan İndirebilirsiniz.

  NOT: Database Kullanıcı Adı ve Şifrelerinizi Yazarken "hostname_databaseAdı" ve "hostname_databaseKullanıcıAdı" Şeklinde Yazmanız Gereklidir. Buradaki Hostname Panelinize Girerken Kullandığınız Kullanıcı Adıdır.

 2. #2
  wxv
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Feb 2007
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  11

  Cevap: php nuke kurulumu

  Saolasın Dostum ellerine saglık cok işime yaradı

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesaj
  1
  Rep Gücü
  10

  Cevap: php nuke kurulumu

  saol dostum işime çok yaradı

Benzer Konular

 1. SMF Kurulumu
  YukseLL Tarafından Diger Portallar (CMS) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-04-2008, 09:44 PM
 2. wbb kurulumu
  GuMgUmOk Tarafından Diger Portallar (CMS) Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 10-12-2007, 09:54 PM
 3. php-nuke kurulumu ve diğerleri
  eynesilcom Tarafından php nuke Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-06-2007, 05:26 PM
 4. tv kurulumu
  dostpartner Tarafından Web Tasarım ve Google Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 31-01-2007, 04:23 PM
 5. Php Nuke kurulumu nasıl yapılır?
  Hbatin Tarafından php nuke Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 09-08-2006, 06:19 PM
Yukarı Çık