CloudFlare Nedir,CloudFlare Teknolojisi,CloudFlare

Cloudflare, farklı ülkelerdeki serverlar üzerinden websitelerini önbellekleme (proxy) hizmeti sağlamaktadır. Ücretsiz (açık kaynaklı) bir servistir.Cloudflare websitelerini havuz ortamı sistemiyle korumaktadır, bu sisteme dahil olan siteler tehlikelerden birlik halinde korunurlar.Mesela Cloudflare host havuz ortamındaki herhangi bir siteye zarar vermek isteyen kişi etiketlenir ve tüm havuzdaki siteler tarafından da engellenir. Aynı şekilde ddos yapanlar da havuzdan herhangi bir siteye saldırdığında havuz tarafından etiketlenir ve havuzdaki siteler tarafından engellenirler. Cloudflare webfirewall özelliği ile xss ve sql injection saldırıları içinde çözümler sağlamaktadır.

Cloudflare’nin sunduğu önbellek (cache) hizmeti, sitedeki dosyaları önbelleğe alıp siteye istek yapan ip numarasına en yakın veri merkezinden dosyaları sunmaktadır. Bu hizmet siteye tüm dünya üzerindeki erişimi hızlandırmaktadır. Bu hız avantajının yanında önbelleklenmiş öğelerin Cloudflare’den sunulmuş olması büyük bant tasarrufu sağlamaktadır. Cloudflare önbellek (cache) özelliği sayesinde site kapalı dahi olsa belirli bir süre site önbellekten yayın yapacaktır, site hiçbir zaman offline olmayacaktır.

Bu seo açısından sitenizin botlar tarafından daha çabuk ve daha düzgün indekslenmesini sağlar. Cloudflare sistemi sayesinde ddoscular saldırı yapacak bot bulmakta zorlanacaklardır, spamcılar spam yapacak site ve email bulmakta sıkıntı yaşayacaklardır. Lamerler artık siteleri korkutamayacak ve web ortamı daha sakin bir hal alacaktır. Bu hizmet size daha az bant harcamasıyla daha hızlı bir site kazandıracaktır.Cloudflare kullanımı çok az bir tecrübe istemektedir. Siteniz varsa yapmanız gereken şey dns ayarlarını Cloudflare’ye yönlendirmektir. ediyor.Web hosting sektöründe üçüncü yılını dolduran Webnoz.com 2000 den fazla web sitesini barındırmakta,onların hosting hizmetini vermektedir.

Güçlü ve güvenilir teknik alt yapısını,tam donanımlı teknik ekibi ile birleştrerek web hosting müşterilerine haftanın 7 günü 24 saat teknik destek ve satış hizmeti sunmaktadır.Türkiyede çok az hosting firmasının sunduğu birden fazla datacenter da sunucularını barındıran webnoz müşterilerine web hosting hizmetlerini izmir yada istanbul konumlu datacentarlardan birinde seçme alternetifi sunmaktadır.2 ayrı lokasyon hizmeti sayesinde telekom kaynaklı anlık kesintilerde webnoz’dan hizmet alan web hosting müşterileri minumum etkilenmekte ve böylece webnoz hosting sunucu uptime oranları %100 e yakın bir orana sahip olmaktadır.
kaynak