'Venüs Boğa burcunda ilerlerken, sevgi konusunda sağlamlık, ciddiyet içinde herşeyi gözden geçirebiliriz.' gerisini mutlaka okuyun, H2 Astroloji Danışmanı İrem Su yazdı...

Venüs Boğa burcunda ilerlerken, sevgi konusunda sağlamlık, ciddiyet içinde herşeyi gözden geçirebiliriz. Venüs bu burçta öylesine güçlüdür ki, artık ihtimaller üzerinde düşünmek yerine, ham gerçeğe bakarız. Yaşadığımız duyguların ne kadarı doğrudur ve ne kadarı gerçek. İşte budur önemli olan. Olanı güzelleştirmek ve uzun süreli kılabilmek adına çaba sarfederiz. Artık görmeyi umduklarımız değil, gördüklerimizdir bizi doyuran, besleyen. Eğer yanlışsa gitmelidir sahte olan, eğer doğruysa her anıyla güzelce yaşanmalıdır. Kimsenin bizi yanıltamayacağı, üzemeyeceği bir dönemdir. Sağlam ve sadık olan aşklar devam edecek, gelir geçer duygular sona erecek ve sonunda bir şarkıda olduğu gibi yine Aşk kazanacaktır.

Bu sürecin sizlere gerçek aşklar, kalıcı değerler, sadakat olgusunu yüreğinizde hissetmenizi sağlayacak aşklar yaşatmasını dilerim.

KOÇ
Sevgili Koçlar, Venüs gezegeninin, 30 Nisan-25 Mayıs arası oldukça güçlü bir konumda olduğu Boğa burcunda seyretmesi kimi zaman içinizde çelişkiler doğurabilir. Bir yandan kendinizi aşk konusunda dizginlemeniz zorken diğer yandan değerlerinize sahip çıkmanızın gerektiğini durumlar karşısında belirli bir yön çizmek zorlaşabilir. Bir Koç için aktivite her zaman önemlidir. Mars etkisi altında deneyimsel olmaktan hoşlanırken Venüsün enerjisi sayesinde yaşadığınız ilişkinin veya ilişkilerin ne denli doğru olduğunu düşünmeniz lazımdır. Gerçek anlamda sağlam ve temeli güçlü olan bir ilişkiniz varsa, karşı cins üzerinde ne kadar etkili olsanız da bu süreçte ayaklarınızı yere sağlam basacak şekilde kararlar vermeye çalışmalı ve risk içeren durumlardan uzak durmalısınız. İç güdüsel arzularınızı gerekli olduğu zaman ve konularda dizginleyebilir ilişkiniz adına emek sarfetmeyi, sadakat hisleri içinde hareket etmeyi başarabilirseniz güzel ve mutlu olan beraberliğinizde sorunlar oluşmayacaktır. Eğer beraberliğinizde hakikaten çözümlenmesi mümkün olmayan durumlar varsa, o zaman bu enerjiler altında gerçekçi bir şekilde kararlar almaya çalışmalı, karşılıklı olarak konuşmalı, aksayan durumlar mercek altına alınmalı ve neler yapılması gerektiği saptanmalıdır. Fakat bunu yaparken sert tavırlar içinde olmak, kendinizi ve fikirlerinizi inatçı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmak yanlış olabilir. Kendi değerinizi sahip olduklarınızla eş görmemeli, karşınızdaki kişinin de kimlik özelliklerine saygı göstermeli, başka arayışlara girmek için, ilişkinizin sorunlarını bahane etmemelisiniz.

Bu seyir esnasında değerli ve güzel her şeye sahip olmak hissiniz yoğunlaşacaktır. Mala ve paraya düşkünlük kimi zamanlarda biriktirmek hissi yarattığından böyle bir durum hissettiğiniz zaman kazanacağınız paranın bir miktarını banka hesabınıza yatırmanızı veya bir şekilde değerlendirmenizi, gereksiz harcamalardan uzak durmanızı öneriyorum. Bu transit ortak bir işe girişmek veya ortaklık yoluyla yapılan bir işin sonucunda para kazanmayı sağladığı gibi, sizin ortak olduğunuz eş veya başka bir kişi aracılığıyla siz emek sarf etmeden gelen parayı gösterebilir. Yani illa sizin kazanımınız olması gerekmiyor. Bir başka olasılık ise, maaşınızın artışıyla gelirinizin yükselmesi olabilir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.


BOĞA
Sevgili Boğalar, Aşk hayatınız, dış dünyadaki imajınız açısından son derece olumlu olacak, fiziksel görünümünüzden tutun da tavırlarınıza kadar dikkat çekmenizi, parlamanızı ve kendinizi mutluluk içinde ifade etmenizi sağlayacak olan yönetici gezegeniniz Venüsün burcunuzdaki seyri, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında etkili olacak ve 3 Mayıs tarihinde Satürn gezegeninin de geri hareketinin bitecek oluşuyla olumlu anlamda yaşamın tadını çıkarmanızı, yeniden hayatınızı yapılanmanızı sağlayacaktır. Şimdi sizler, sorunlu bir beraberlik yaşıyorsanız bu süreçte ilişkiniz adına oturup düşünerek neler yapılması gerektiğini çok daha olumlu olarak düzenleyebilirsiniz. Eğer bunlar halletmesi kolay olan durumlar ise, Venüsün bu seyrinde her şeyi yoluna koyabilir, ilişkinizi düzenleyerek huzurlu bir şekilde yola devam edebilirsiniz. Diyelim ki bu beraberliğin sürmesi imkansız ve sizin değer yargılarınıza göre birarada olmanız mümkün değil. O zaman Venüsün bu etkisi altında yeniye yer açmak için eskiyle olan bağınızın bitirilmesi gerekecek.tir. Çünkü Aşk kapınızı bu süreçte öyle güçlü çalacaktır ki, tercih yapmak sadece size kalacaktır.

İlişkisi olmayanlar için bu dönem gayet olumludur. Hem kendinizi hem de isteklerinizi kafanızın içinde oturtarak, sevgi ve saygı dolu, sadakat hisleriyle örülü ve hayatın keyifli yanlarının lezzetini tadacağınız yeni bir ilişkinin başlaması mümkündür. Çünkü kendinizle gayet barışıksınızdır. Kimlik özelliklerinizle duygularınız birleşmiştir ve gayet sağlıklı bir şekilde olayları tahlil edebilecek durumdasınızdır.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

İKİZLER
Sevgili İkizler, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında Venüs gezegeninin Boğa burcu seyri ilişkiler anlamında gayet önemlidir. Bu dönemin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim. Boğa burcunda yönetici olan Venüs doğal olarak aşk konusunda epey önemli gelişmelerin başlangıç zamanlarıdır. Geçtiği yaşam alanı dolayısıyla siz İkizler için bu süreçte, fiziksel yakınlık ve cinsel yönden güçlü bir ilişki arayışı ön plana çıkabilir. Aşkı hissetmenin yolu partnerinizle olan tutkulu paylaşımlar doğrultusunda renklenir. İlişki kurma biçiminiz genel doğanızın aksine gayet ciddi ve temkinli olacak tarzda düzenlenmelidir. Yani daldan dala atlamak yerine, ilişkinin bir sorumluluk olduğunun bilincinde davranmanız önemlidir. Bu süreç kimi ikizlerde gizli ilişkiler veya gizliliğe dönük beraberlikler açısından önemlidir. Duygularınız sağlamdır fakat yaşadığınız beraberliğin saklı tutulması önemlidir.Partnerinize karşı son derece içten ve sadık bir şekilde hareket etmeniz lazımdır. İçinizdeki barış ve huzur duygusunu hissettirmeniz size güven duyması açısından değerlidir. Şefkatli ve özverili bir tutum içinde olmanız da ayrıca önem arzedecektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli konu ise, duygusal açıdan ne düşünüyor ve hissediyorsanız bunu dürüst bir şekilde paylaşmanızdır. Durumunuz konusunda yanlış bir bilgi vermeniz doğru değildir. Aynı şekilde birlikte olduğunun kişinin de bu yönde dürüst olması önemlidir. iyice araştırmadan tanımadan ve hakkında bilgi sahibi olmadan hiç kimseye güvenmemeli temkinli davranmaya çalışmalısınız.

Bu süreçte, ilişkinizi belirli bir temel duygusu içinde oturtmaya çalışırken bulunduğunuz konum icabı bunu tam anlamıyla gerçekleştirmeniz zor olabilir. Yüreğinizdeki duyguları sağlam ve güvenilir bir insan gibi sunarken, geleceğe yönelik konularda her ikiniz de çekimser kalabilir ve tam anlamıyla ne yapmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Çünkü ortam şartları müsait değildir, ilişkinin daha uzun soluklu olması için uzun bir süre geçmesi gerekir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

YENGEÇ
Sevgili Yengeçler Parasal konularda Venüs Boğa süreci tüm burçlarda olduğu gibi sizin için de farklı bir önem arzediyor. Sizler bu enerjiden nasıl olumlu yararlanabilirsiniz ve karşınıza çıkabilecek olasılıklar neler olabilir, bunu birlikte inceleyelim. Öncelikle sizinle aynı amacı paylaşan kişilerle bir araya gelerek veya gelebilmek için girişimde bulunarak işe başlayabilirsiniz. Bu durumda dostlarınızdan yardım alabilirsiniz veya bilhassa hangi alanda faaliyet göstermek istiyorsanız o alanla ilgili bilgiler toplayabilir, araştırma yapabilir ve bir şekilde o gruplar içinde yer almaya çalışabilirsiniz. Sosyal etkinliklere katılarak çevrenizi genişletebilir, fikirlerinizi ifade etmeye çalışabilir ve güçlü kişilerle tanışma olanağı bulabilirsiniz. Bu sizin atılımda bulunmanız adına etkili olabilir. Venüs boğa burcunda sanatsal faaliyetlerin de göstergesidir. Siz bu açıdan yetenekleri olan bir kişi iseniz, çeşitli organizasyonlarda bu hünerlerinizi gösterebilir ve bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Tanışmalar bu süreçte özel yakınlıklara dönüşebilir ve birlikte olduğunuz kişi vasıtasıyla maddi ve manevi rahatlık elde edebilirsiniz. Eğer evliyseniz bu süreçte eşinizin statüsündeki bir değişiklik ve sosyal çevresinin genişlemesi sonucunda maddi açıdan aradığınız güvenceyi bulabilirsiniz.

Yine bu etki altında, ortak amaçlar için bir araya geldiğiniz insanlar sayesinde yeni bir oluşum için start verebilirsiniz. Bu enerji altında en önemli husus, değişkenlik, aşırı hassasiyet ve kendi kabuğunuza çekilmek yerine girişimci olmak, güzelliklere sahip olmak adına cesur davranmak ve finansal açıdan kazanmak adına kendinizi odaklamaktır. Gerisi muhakkak gelecektir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

ASLAN
Sevgili Aslanlar, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni, hayatın lüks ve konforlu yanlarının tadına varabilmek ve maddi, manevi anlamda sahip olduklarınızla gurur duyabilmek için öncelikle mesleki konularda güvenliğiniz olgusunu tam olarak yerine oturtmanız gerektiğinin işaretidir. Bunu yapabilmek için, öncelikle işinizi ve toplumdaki yerinizi sağlamlaştırmak lazımdır. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi ve bugüne dek olan bilgi birikiminizi üretken bir şekilde ortaya koyabilmeli, para kazanabilmek, isminizi duyurabilmek adına çaba sarfetmelisiniz. Yalnız bu enerjinin etkisi altında cesaretsiz davranmak, yeterli olmadığı halde bulunduğunuz konumu sürdürmeye çalışmak gibi durumlar görülebilir. Oysaki günümüz dünyasında ilişkiler son derece önemlidir ve girişkenlik gelişimin önünü açan son derece değerli bir olgudur. Bir Aslan ise çoğunlukla gururludur, durumunu belli etmez ve hatta bilinmesinden hoşlanmaz. Durum böyle olunca bu süreçte gelişim kimi zaman imkansız hale gelebilir. Yapılması gereken inatçı davranmaktan vazgeçip, değişim cesaretini, yeteneklerinizle, yaratıcılık enerjinizle birleştirerek güzel bir ambalajla sunabilmektir.

Aksi takdirde kendinizi hiç mutlu hissetmeyeceğiniz bir konumda ve kişisel rolde kalmaya mahkum olabilirsiniz. İster iş arayan birisi olun, isterseniz bir işiniz olsun hiç fark etmez, daha fazla büyümek için, muhakkak disiplinli bir şekilde çalışmaya, tanıdığınız insanlarla ilişkilerinizi devreye sokarak farklı bir yenilikle kendinizi ifade etmeye hazır olunuz. Böylece hem yönetme hem de organize edebilme yeteneklerinizi gösterebilir, sıcak ve sevgi dolu yaklaşımlarınızla arzuladığınız alanlarda faaliyette bulunabilirsiniz. Bunun için lütfen kendinizi ifade etmeye çalışınız. Sizi aynı görev ve sorumluluklar içinde sınırlayan mesleki konulardan uzak durunuz, onaylanma ihtiyacı bile duymadan bağımsız ve güven dolu olarak yaşamınızın bundan sonrasını çizmeye hazır olunuz.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

BAŞAK
Sevgili Başaklar, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek Venüs gezegeni, kimliğinizi dış dünyada gösterebilmek ve belirli bir sistem oluşturmak için aktif olmanız gerektiğinin işaretidir. Çünkü Venüs Boğa burcunda oldukça güçlüdür fakat kalıplaşmış değerlerle çalışmaktan yana olduğunuz için, kolay kolay gelişmeye, risk almaya hevesli olmadığınızı ifade edebilir. Halbuki günümüz toplumunda ilerlememin yolu, değişimdir. Değişim içinse yapılması gereken gelişime açık olmak, klasik kurallar içinde hareket etmek yerine, görüş açınızı geniş tutmak, daha büyük bir dünya ile bağlantıya geçerek ilişkiler kurmaya gönüllü olmaktır. İster eğitim hayatınız olsun, ister çevrenizle olan ilişkiniz, tümünde ilerlemeye hazır olmalısınız. Başaklar genel olarak kendini kusursuzlaştırmaktan hoşlanan kişilerdir, kendi yeteneklerini güçlü bir şekilde ifade edebilirler. İşte bu özelliğin bu dönemde bariz bir şekilde önde tutulması, maddi ve manevi değerler elde edebilmeniz, kaliteli ve konforlu bir hayat sürebilmeniz için gerekli olan şartlardan biridir.

Venüs Boğa burcu süreci size, ektiğiniz tohumları yeşertmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı ve uzun süreli bir sistemi kurabilmenizi sağlamada yardımcı olacaktır. Dönemi daha verimli geçirmenin bir başka yolu ise, dağılmanızın önüne geçmesidir. Çünkü Başaklar detaylara aşırı önem verdikleri ve mükemmeli arzu ettikleri için çoğu zaman ayaklarına gelen fırsatı kaçırabilir veya tek bir alana odaklanamadıklarından dağılabilirler. İşte Venüsün Boğa burcu sizin kararlılık göstererek istediğiniz bir alana odaklanmanızda ve o alanda gelişime açık olmanız halinde maddi ve manevi değerler elde etmenize yardımcı bir kuvvet anl***** gelecektir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

TERAZİ
Sevgili Teraziler yönetici gezegeniniz Venüs, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında son derece güçlü olduğu Boğa burcunda seyrini sürdürmeye başlayacak. Bu önemli etki, geçtiği yaşam alanı itibariyle, aşk konusunda paylaşımlara vereceğiniz önemi gösteriyor. Boğa burcu tutkulu bir aşkın cinsellik anlamında yaşanmasında ve ifade edilmesinde son derece önemlidir. Bu öyle bir tutkudur ki, güçlü bir bağlanma ve sadakat olgusunu içinde taşır. Bir Terazi içinse, ilişki kurmak, beğenilmek, karşı cins tarafından el üstünde tutulmak en çok değer verdiği konudur. Bu beğenilme içgüdüsü nedeniyle tek bir kişiyle uzun soluklu bir ilişki yaşaması oldukça zordur. Çünkü diğer tarafta bir başka insan onu beğeniyorsa, ve seviyorsa hayır demeyi tam anlamıyla bilmediğinden iki kişi arasında seçim kararı vermekte zorlanır. Her iki kişiyi de önemli özellikleri ve güzellikleri bakımından adil bir biçimde inceler, ona göre bu güzelliklerden vazgeçmek çok zordur. İşte bu durum sağlıklı bir bareberlik yaşamasına engeldir. İçinde pişmanlıklar hisseder fakat egosu gereği asıl doğru kişiyi saptadığı halde diğerinden vazgeçmeyi beceremez.

Venüs Boğa burcu süreci ise kararlılık zamanlarıdır. Yaşam sizden bir olguyu seçmeniz adına baskı uygular. Hani hissettiğiniz pişmanlık vardı ya, bu dönemde kalıcı, sağlam ve güvenilir olanı seçmeniz açısından büyük bir destektir. Size düşense, kendinizi belirli bir çerçeve içinde hareket edecek tarzda düzenlemektir. Bu tarihler arasında ilişkinizin cinsel boyutu oldukça ön plandadır. Bu hazzı size yaşatan kişi önemlidir. Doğal olarak net bir şekilde düşündüğünüzde bu paylaşımı en fazla hissettiğiniz insan kalıcı olacak demektir. Ayrıca maddi ve manevi değerlerin paylaşılması açısından da önemlidir. Size bu konforu yaşatabilecek, hayatınızı güvence altına alabilmenizi sağlayacak kişi odak noktanız haline gelebilir. Bu durumda memnuniyet hissi veren, sizi kuvvetlendiren, haz duygusu yaşatan ve sadık bir kişiyi seçmeniz mümkün olacaktır. u kararı verirken içinizde asla kuruntu ve kuşku barındırmamaya, acaba doğru mu yaptım diye sorgulamalardan bulunmamaya çalışmanız yerinde olur.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

AKREP
Sevgili Akrepler, Mayıs ayı Aşk hayatınız açısından en önemli enerjilerden birisi Venüs gezegeninin 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasındaki seyridir. Bu dönemde olabilecek tüm yansımaları birlikte inceleyelim. Partner evinizden geçecek olan Venüsün son derece anlamlı olduğunu söyleyebilirim. Bu enerji birlikte olduğunuz kişinin, hem ilişkinizle alakalı hem de sizin hakkınızda kafasının içinde oluşturduğu düşüncelerin size yansıtılma zamanıdır. Bu yansıtmada onun ilişkiye bakış açısı ile sizin istekleriniz arasında bir karşıtlık söz konusu olabilir. Fakat bu karşıtlıkta tutkulu ve sahiplenici bakış açınızı daha olgun ve ılımlı halde tutabilir, karşınızdaki kişi üzerinde güç ve hakimiyet şeklinde uygulamaya kalkmazsanız, partnerinizin ilişkinizin kalıcı hale gelmesi adına sizinle olumlu bir dönem yaşamaya gönüllü olduğunu anlayabilirsiniz. Venüs boğa burcunda ve ilişkiler evinde son derece güçlü bir enerji olduğundan terazinin iki kefesinin de iyi ayarlanması gerekecektir. İşte o zaman eşit hak ve adil bir biçimde düşünmek ve ayarlamalar yapmak kolaylaşacaktır. Bu tarihler arasında, onun daha ağır ve temkinli davranması mümkündür. Sevginizin fiziksel yönü ön planda olabilir. size karşı güçlü bir şekilde bağlanmak ve sadakat dolu davranmak ihtiyacındadır. Kendi inandığı değerleri de içine alarak düşünmekten yanadır. İlişkisini sağlamlaştırmak ve kalıcı hale getirmek konusunda çaba sarfedebilir.

Doğal olarak bu kadar emek verince bırakması da zordur. Fakat tekrar söylüyorum, bu dönemde sizin tavırlarınız son derece önemli. Sakın ola ki, size doğru bu yönelmenin, onun üzerinde hakimiyet kurmanız anl***** geldiğini düşünmeyin. Yani beni istiyor, seviyor o zaman her dediğimi kabul eder veya her nazımı çeker gibi. Boğa burcundaki Venüsle, partneriniz kendi ilkeleri, fikirleri ve inancı konusunda inatçıdır. Yani siz bu yönelişi fırsat bilerek tuhaf davranışlarda bulunmaya, her zamankinden daha farklı davranmaya kalkarsanız bilin ki bu süreç tam tersi bir durumun da yaratılmasına sebep olabilir. Özellikle bu süreç ciddi ilişkisi olanlar ile evli kişileri daha fazla etkisi altına alacaktır.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

YAY
Sevgili Yaylar, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni siz Yaylar için duygularınız açısından yaşanabilecek belirsizliklerin göstergesi olabilir. Siz özgür düşünceli ve keşiften yana olan insanlarsınız. İyi niyetli tavırlarınıza rağmen iş seçime gelince nedense tam anlamıyla karar vermek oldukça zordur. Bu enerjinin aşk anlamından ziyade sizin gündelik iş hayatınızla alakalı konulardaki çalışma ve verimlilik gücünüzün yeniden gözden geçirilmesi ve belirli bir düzen için hareket edilmesi anlamı taşıyacağını söylemek mümkündür. Hayatın gerçekleri genel olarak insana sorumluluk ve ciddiyet içinde davranması adına bazı zamanlar oldukça fazla baskı uygulayabilir. Venüs Boğa zamanları da aynı böyle bir etkinin yoğun olarak hissedildiği fakat baskı yerine kısa süreli bu dönem için, payınıza düşenleri yerine getirmek adına sorumluluk alacağınız bir dönem anlamı taşıyabilir. Kalıcı değerler elde edebilmek için tekelci ve sahiplenici davranmalı, prensiplerinizden ödün vermeden, kendi sınırlarınızı çizerek görevlerinizi yerine getirmelisiniz. Çevrenizdeki insanlarla ve birlikte çalıştığınız kişilerle gayet uyumlu, barış yanlısı bir şekilde ilişkide bulunmanız gerekebilir. İşinizin maddi ve manevi açıdan sizi tatmin edebilmesi için herşeyden önce sahiplenme olgunuzu güçlendirmek ve sorumluluklarınızın bilincinde olmak en doğru harekettir.

İşte siz bu süreçte kısa süreliğine bile olsa bu bütün bunları ayarlamak veya bu yönde hareket etmek adına deneyimler yaşayabilirsiniz. Bir yay için bütün bunlar ne kadar zor olsa da, hayatın bir ders olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Bu dönemin ilginç bir etkisi de iş yerinde yaşanacak kısa süreli bir aşkın göstergesi olabilir. Eğer doğum haritanızda bu yönde bir enerji etkinliği varsa, bu durum açığa çıkarak sizin için yeni bir deneyim anlamı taşıyabilir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

OĞLAK
Sevgili Oğlaklar Venüs gezegeninin oldukça güçlü ışıklarıyla sizi aydınlatacağı 30 Nisan-25 Mayıs arası süreci sahip olduğunuz maddi ve manevi değerlerinizi kafanızın içinde, oldukça mantıklı bir gözle süzgeçten geçireceğiniz zamandır. İlişki açısından temkinli oluşunuzun altında yatan en önemli neden sağlam, güçlü ve güvenilir bir aşka duyduğunuz özlemdir. Bir oğlak için ilişkide sadakat, güvenlik, doğruluk, dürüstlük ve şeffaflık son derece önemlidir. Çünkü o bunların hepsini size sunabilecek dürüst bir kişidir. Kimilerine göre mesafeli olarak görülen Oğlak aslında sevgi konusunda son derece duyarlı olmasına rağmen bunu dışarıya aksettirmek istemez. Çünkü yanılmaktan korkar. O yaşadığı ilişkide doğum haritasında ters bir görünüm olmadığı sürece kimseyi arkadan vurmaz. Herşeyi belli, net ve açıktır. Aynı şekilde davranılmasını ister ve bulamadığında kendi yalnızlığına geri dönerek hayatını devam ettirebilecek kadar güçlüdür. Bu dönem işte bütün bunların en olumlu şekilde sağlanması ve yaşamınızda köklü hale getirilmesi adına size verilecek büyük bir destek ve güç zamanıdır.

Bu süreçte Venüs burcunuzla olumlu bir görünüm yaptığından, cazibeniz artabilir ve karşı cins tarafından takdir görebilir ve saygınlık uyandırabilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin size karşı ilgisi, sevgisini artar, sadakat dolu davranabilir ve sizi daha fazla mutlu edebilmek adına kendine çekidüzen verebilir. Kimileriniz bu süreçte yeni bir aşkın soluğunu yakından duyabilir ve aradığı güven duygusunu karşısındaki insanda bulabilir, kimileriniz ise ilişkisindeki tüm pürüzlerin kaybolduğa tanık olur ve mutlanır. Her ne olursa olsun bu süreç bir Oğlak için çiçek açtığı bir dönemdir.Tutkularınız artar, beş duyunuzun tümü emrinize amadedir ve yaşamın keyifli en zevkli yanlarının tadına varmanızı sağlayan herşey size altın bir tepside sunulabilir. Fakat bu enerji bir Oğlağı asla şımartmayacak, o yine nerde nasıl davranması gerektiğinin bilinci içinde mütevazi bir şekilde bu dönemi yaşayacaktır.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

KOVA
Sevgili Kovalar, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında etkili olacak Venüsün Boğa burcu süreci, içinizdeki sevgi, sadakat duygularınızı içsel anlamda gayet mantıklı bir ruh hali içinde gözden geçirerek gerekli dengelerin yerine oturtulması için çaba sarfedeceğiniz bir dönem anlamı taşıyabilir. Bir yandan özgürlüğünüz, yaşamayı istedikleriniz ve bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler, diğer yandan evinizin, aileniz, mahrem tüm duygularınızın kalesi olan yüreğiniz de dahil olmak üzere herşeyi gözden geçirerek dengeye kavuşturmaya çalışabilirsiniz. Çünkü kendinizi pek güvende hissetmediğiniz için öyle düşünmeli ve öyle kararlar almalısınız ki, bundan sonrasında yanılgı yaşamanız, tedirgin olmanız mümkün olmasın. Tabi ki kendi içinde zorlu bir süreçmiş gibi gözükebilir. Özgür ruhlu birinin kendini duygusal anlamda sabitlemesi, durağanlaşması ve herşeye temkinli bir şekilde yanaşması zamanıdır bu.

İlişki kurma biçiminizden tutun da, paylaşım, uyum, huzur, güven ve mutluluk kriterlerinize kadar herşeye gerçekçi bir bakış açısıyla bakmanız, tarafsız olmanız ve sizi asıl mutlu eden duygunun ne olduğunu belirlemeniz gerekecektir. Bir kova özgür bir kelebek gibidir. O kendi yurdunu, kendi yüreğini ve kendi hayatını bildiğince yaşamaktan hoşlanır. Ama bu süreçte o bildiği yolların ne kadarını uygulayabildiğini, kendini ne kadar ifade edebildiğini ve aslında özgür olup olmadığını bile sorgulaması gerekecektir. kısaca Uranüsün bu özel insanı, Venüs idaresindeki Boğa sürecinde, altın bir kafes içinde bir kuş misali dışarıyı seyredebilir. Evet bazı şeyler son derece güzeldir, hoştur, hatta dışarıdan bakıldığında bazı insanlar ona imrenebilir, ama öyle bir durum vardır ki, aslında istediği böylesi yaşamak değildir. Peki nedir? İşte bunun cevabı yalnızca sizdedir. Ama bir gerçek var ki ne kadar mantıklı iseniz alacağınız sonuç o kadar güzeldir.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.

BALIK
Sevgili Balıklar aşk ve ilişkilerin astrolojik temsilcisi Venüs, 30 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında son derece güçlü olduğu Boğa burcunda seyrine başlayacaktır. Bu kısa dönemin sizler için anlamı, uyum, paylaşım, sevgi alış verişi konularında yakın çevrenizle olan bağlantınızın gayet olumlu bir hale gelmesi anlamı taşıyabilir. Ayrıca aşk adına düşünürken ve karar verirken, sevgi, saygı ve güven üçlüsü içinde hareket edeceğinizin göstergesidir. Bu dönemde yanılmanız, birileri tarafında duygusal yaralar almanız, kendinizi mutsuz hissetmeniz mümkün değildir. Bilakis öyle sağlam kararlar alırsınız ki, hatta öyle bir dönem geçirirsiniz ki, beklide Mart 2007 yılından beri ilk kez bu kadar huzurlu ve güvende olduğunuzu düşünürsünüz. Kolay değildir, onca zaman her türlü mücadeleyi vererek bir şeyler adına temel kurmak için nelerle savaştınız. İşte şimdi karşınıza çıkan insan veya fırsatlar sizden yanadır.

Yeter ki, geleceğiniz adına düşünün ve yeter ki artık görmek istediğinizi değil, gerçek olana yönelin. Çünkü artık, iyi niyet, empati kurmak, kendinden önce başkasını düşünmek zamanı değildir. Şimdi önemli olan sizsiniz. Hakkınız olan için mücadele bile vermenize gerek kalmadan lezzetli bir 25 gün geçirmeye bakınız. Bu yanlış bu doğrusu diyerek yaptığınız yanlışları düzeltmeye çalışın, sen yanlış bir seçimdin ve ben doğruydum diyerek gitmesi gerekenleri uğurlayın, mantıklı gözlerle dünyaya bakın. Dışarıdaki dünya şimdi size öyle güzelliklerle sunacak ki, elinizdekilerle yetinmek zorunda kalmayacaksınız. Şöyle bir etrafınıza bakın, size bakan sevgi dolu bir gözle karşılaşmanız bu süreçte mümkün olacaktır. Siz de ona bakarken, bugüne dek yaşadıklarınızı unutun. Çünkü şimdi çiçek açma zamanınız, aşkta baharı yakalama, yaşama ve hissetme zamanınız.

Not: Bu transit hakkında geniş bir açıklamayı 1 Mayıs tarihinde yayınlanacak aylık yorum köşemizde okuyabilirsiniz. Yükseleniniz hangi burçsa, yorumları o burca göre okumanız faydalı olacaktır.


H2 Astroloji Danışmanı
iremSU