+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Twitter'da nasıl TT (Trending Topic) olursunuz?

Bilgisayar ve İnternet Kategorisi Facebook, Twitter, İnstagram Forumu Twitter'da nasıl TT (Trending Topic) olursunuz? Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> TT, yani Trending Topic, Twitter üzerinde en çok bahsedilen, gündem olan konu anl***** gelmekte... Bu listeye girmek için neler yapmalısınızın ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  43
  Mesaj
  11.678
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Twitter'da nasıl TT (Trending Topic) olursunuz?

  TT, yani Trending Topic, Twitter üzerinde en çok bahsedilen, gündem olan konu anl***** gelmekte... Bu listeye girmek için neler yapmalısınızın cevabını bulmak isteyenler için önemli ipuçları.

  Gündemde olmak, popüler, güncel konular arasında bulunmak milyonlarca insanın takip ettiği bir mecrada sesini duyurabilmenin muazzam bir yolu. Gün geçtikçe kendi mesajını, sorununu, sorularını iletmek isteyen gruplar TT listesine girebilmek için örgütleniyorlar. Aynı zamanda gündemdeki konular spontane olarak TT listesinde yer alıyor. Çoğunlukla " # " imgesiyle link oluşturan TT listesinde, o an insanlar en çok neyi konuşuyor, kim ne yaptı, gündemde ne var hepsi gözlemleniyor, sunuluyor.

  Twitter, gündemi belirleyen hashtag'lerle sosyal mecraları yönlendirir halde iken akıllara takılan soru, TT listesinde nasıl bulunabilinir? Mesajını, sorununu iletmek isteyenler neler yapmalıdır?

  İşte Twitter'da TT olma yollarıyla ilgili ip uçları

  *Hashtag ya da Trend cümlesi ne kadar fazla paylaşılırsa o kadar çabuk TT listesinde bulunma oranı artar. Tweet paylaşımının kesinlikle belirli bir paylaşım hızını aşması gerekmektedir.

  * TT listesinde var olabilmek için fazla tweet değil tam tersine çok kişinin bu konu hakkında tweet atması gerekmekte.

  * Önceden TT listesinde bulunmuş bir cümle seçilmemesi yarara olacaktır. Aksi takdirde listeye yükselemeyebilir.

  * TT listesi için çabalayan kişiler twitter'da yeni hesaplar olmamalıdır. Twitter bu konuda belirli bir hesap düzeyi belirlemiş halde. Kişi, bu düzeyi yakalamadığında (takipçi, takip ettiği, tweet sayısı) TT için bir etkisi yok kadar az.

  * Konuyla ilgili gelen soru ya da RT'lere cevap verilmesi, konuyla ilgili Hashtag'i kullanarak tweet'leşmek listeye girmek için katkı sağlayacaktır.

  * Konunun içinde link, internet adresi, fotoğraf adresi olmaması gerekmekte. TT listesine girdikten sonra konuyla ilgili linkler verilebilir.

  * TT listesine girmek için çabalayan kişiler sadece bir konu hakkında çalışmalı, başka TT konularıyla ilgili çalışmamalıdırlar.

  * Liste, beş dakikada bir değiştiğinden ötürü gelecek konu, kuyruktaki önem sırası ve yukarıda anlatılan durumlara göre listede kendini gösterir. Kısaca, sizin TT listesine aldırdığınız konu, aslında bir iki saat sonra TT listesinde görünür.

  Sosyalmedya

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Yaş
  42
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Twitter hesabı nasıl kapatılır?
  YukseLL Tarafından Facebook, Twitter, İnstagram Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 28-06-2015, 03:09 PM
 2. WordPress Site Twitter’a Nasıl Bağlanır
  İnci Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-01-2015, 07:35 PM
 3. MS4004 Sakın Oynamayın Pişman oLursunuz.
  katliyzums Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-07-2010, 02:46 AM
 4. Gates twitter da ...
  mopsy Tarafından Bilgisayar ve İnternet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-01-2010, 11:44 AM
 5. ne yaparsanız ne olursunuz..?
  karaca10 Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 05-03-2009, 02:32 AM
Yukarı Çık