+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Facebook'ta Paylaşılmaması Gerekenler

Bilgisayar ve İnternet Kategorisi Facebook, Twitter, İnstagram Forumu Facebook'ta Paylaşılmaması Gerekenler Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Merhaba Konuşmak iyi gelir derler.Aslına bakarsanız bir şeyler paylaşmakta insana iyi geliyor. Bir kaç fotoğraf yüklemek, durum güncellemesi yapmak, insanlarla ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.087
  Rep Gücü
  88648

  Facebook'ta Paylaşılmaması Gerekenler

  Merhaba

  Konuşmak iyi gelir derler.Aslına bakarsanız bir şeyler paylaşmakta insana iyi geliyor. Bir kaç fotoğraf yüklemek, durum güncellemesi yapmak, insanlarla iletişim halinde kalmak.
  500 milyondan fazla insanın kayıtlı olduğu Facebook'ta, insanlar her ay 700 milyardan fazla dakikalarını geçiriyor.
  Ne yazıkki dünyanın en büyük sosyal ağında eğer güvenlik ayarlarınız zayıf ise ne kadar çok insanın sizi izleyebileceğini unutmak çok kolay.
  Bunları aklınızda tutarak Facebook'ta gösterilmemesi gereken şeyler listemize bakın.  -Facebook boşanma avukatları tarafından oldukça verimli bir yer haline geldi. ABD'de yapılan bir araştırma üst düzey boşanma avukatlarının kanıtların %81'ini sosyal ağlar sayesinde bulduğunu gösteriyor. Geveze durum güncellemelerinden ve suçlayıcı olabilecek fotoğraflardan kaçının.

  -Bazı insanlar Twitter'da takipçi arar gibi Facebook'ta arkadaş arıyorlar. Ne yazıkki zavakkı beyinlerimiz en fazla 150 arkadaşla başa çıkabilir. Markette tanıştığınız kişinin durumunu beğenirken en yakın arkadaşınızı unutabilirsiniz. Unutmayın çok fazla arkadaş popular olduğunuzu değil zayıf kalite kontrolünü gösterir.

  -İşinizden, patronunuzdan ya da müşterilerinizden nefret ettiğiniz Facebook'ta sakın paylaşmayın. Eğer çabucak kovulmak istemiyorsanız güvenlik ayarlarınızı yükseltin. Ayrıca çenesi düşük patronunuzu tanıma ihtimali olan kişiler için arkadaş listenizi control etmek de yarar var.

  -Her suçlu filmlerde gördüğünüz kadar zeki değildir. İngiltere'de 28 yaşındaki Craig Lynch adındaki hırsızlıktan mahkum edildikten sonra açık hapishaneden kaçtı. Yasalardan kaçabildiği için böbürlenen Lynch Facebook'taki durum güncellemeleriyle polis ilea lay etti. Şaşırtıcı bir şekilde 4 ay boyunca tutuklanmamayı başardı.

  -Çoğu zaman canımız bir şeyi yapmak istemediğinde bugün kendimi iyi hissetmiyorum deriz. Kendinizi yalancı çıkarmamak için Facebook güncellemelerinize dikkat edin.

  -Facebook arkadaşlarınızla organize olmanız için en iyi yer ama evde vereceğiniz özel partiden bahsetmek? Tabii halıyı kirleten, aile yadigarlarınıza zarar veren yüzlerce davetliyi istemiyorsanız. Facebook'taki davetsiz misafir hikayeleri anlatılmaya başladıkça insanların akıllandığını düşünüyoruz.

  -Tatile mi çıkıyorsunuz. Bunu hakediniz. Kabusunuz olmaması için " İki haftalığına Fransa" gibi cümleler paylaşmayın. Bunu kıskandığımız için söylemiyoruz. Bu tarz bilgileri internette paylaşmak evinizin kapısına iki hafta evde yok yazısı asmakla birdir. Adresinizi Facebook'ta paylaşmıyor bile olsanız artık internette bulmak o kadar güç değil. Hırsızlara davetiye çıkarmayın.

  -Çiftçiler içn biraz gerçeklik lütfen! Hayali ağırınızda altın bir yumurta bulmanızla ya da çok iyi büyüyen ekinlerinizle ilgilenmiyoruz. Eğer değerli vaktinizi Farmville ve benzer oyunlarda harcayacaksanız, lütfen otomatik durum güncellemelerini kapayın.

  -Pratik şakalar iyidir ama unutmayınki herkes bunları sizing kadar komik bulmayabilir. Siz eğlenirken başkaları sizin için endişelenebilir, durumu ciddi alabilir. Kimseyi gücendirmek, sinirlendirmek istemiyorsanız. Böyle şakalar paylaşmayın.

  Aptalca Yaptığınız Şeyleri - Facebook'ta Paylaşılmaması Gerekenler

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.087
  Rep Gücü
  88648
  Merhaba

  Facebook 'mahremiyet' yaptırımını kabul etti
  En büyük sosyal ağ, mahremiyet ihlali yaptığını kabul ederek Amerikalı yetkililerle uzlaşmaya gitti.  800 milyonu aşan üye sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook, ABD Federal Ticaret Komisyonu'yla (FTC) sitedeki gizlilik politikası üzerinde anlaşmaya vardı. Anlaşma gereği, Facebook önümüzdeki 20 yıl bağımsız denetime tabi tutulacak.

  Komisyon, Facebook'un 2009 yılında kullanıcılarına, "içeriklerini gizli tutabileceklerini söyleyip ardından bu içerikleri paylaşılabilir kıldığını ve kullanıcıları yanılttığını" belirtti.

  Komisyon ayrıca, Facebook'un gizlilik politikasının, "haksız, yanıltıcı ve yasaları ihlal eden" nitelikte olduğunu ifade etti.

  FTC ile Facebook arasında yapılan anlaşma kapsamında, sosyal paylaşım ağı gizlilik konusunda yapacağı deşiklikleri önceden açıklayacak ve önümüzdeki 20 yıl boyunca, her iki senede bir bağımsız denetimden geçirilecek.

  ZUCKERBERG: BAZI HATALAR YAPTIK
  Facebook'un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg, konuyla ilgili olarak yayımladığı mesajda, mahremiyet konusunda 'bazı hatalar yaptıklarını' kabul etti, özel bilgilerin korunmasına büyük titizlik gösterecekleri sözü verdi.

  Zuckerberg şöyle dedi:
  "Bilgilerinizi kimlerin görebildiğiyle ilgili şeffaflık ve kontrol sunma açısından, genel olarak iyi bir geçmişe sahip olduğumuzu düşünüyorum.

  "Bununla beraber geçmişte bazı hatalar yaptığımızı da öncelikle kendim itiraf ediyorum. Aslında, dört yıl önce yaşanan Beacon örneği ve iki yıl önce gizlilik modelimizin değişim sürecinin iyi yönetilememesi gibi çok fazla gündeme gelen birkaç hata, yaptığımız çok iyi işleri gölgeledi.

  "Facebook olarak kendimizi size ait tuttuğumuz bilgiler hakkında her zaman şeffaf olmaya adadık. Aynı zamanda, insanların paylaşımlarını görmelerini ve kontrol etmelerini sağlayan araçların gelişmesinde internet dünyasına öncülük ettik. Fakat her zaman daha iyisini yapabiliriz.

  "FTC bugün, Facebook ile de benzer bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bu anlaşmalar, ilgili şirketlerin hem ABD'de hem de dünya genelinde gizlilik konusuna nasıl yaklaşmaları gerektiğiyle ilgili bir çerçeve oluşturuyor.

  "Facebook için bu anlaşma, zaten her zaman yapmaya çalıştığımız ve yapmaya da devam edeceğimiz çalışmalar konusunda uzun vadeli net ve resmi bir taahhütte bulunmak anl***** geliyor."

  Facebook 'mahremiyet' yaptırımını kabul etti

Benzer Konular

 1. Saçlarınıza yapmamanız gerekenler
  YukseLL Tarafından Saç Bakımı Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 15-07-2015, 01:11 AM
 2. Kız arkadaşınızla paylaşmamanız gerekenler
  simqe Tarafından İnsan İlişkileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 16-03-2010, 05:12 PM
 3. Bir ilişkide olması gerekenler
  pinkmeone Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 26-01-2008, 04:33 PM
 4. Facebook Notifier - Facebook İçin Masaüstü Programı
  papir44 Tarafından Msn, icq, skype, chat, irc, mirc Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-12-2007, 05:10 PM
 5. Erkeklere söylenmemesi gerekenler
  Nil@y Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-03-2007, 12:01 AM
Yukarı Çık