Öncelikle Selamlar Arkadaşlar. 2-3 Gün Önce Sony Bravia 40S4000 Lcd Tv Aldım Merak Edenler İçin İlk İzlenimimi Yazıyorum. Gerçekten Güzel Ve Renkler Ve Canlılık Açısından Samsung u Geride Bıraktığını Düşünüyorum.Diğer Özellikler Aslında Çok Az Kullanılıyor 5 Hdmi olacağına 3 Hdmi Olsun . İkincisi Sd Yayında Çok Kötü Şeklinde Yorumlar Var Şöyleki Ben Uydu Alıcısı Kullanıyorum.Ekranın Dibine Girmediğiniz Sürece Bozulma Olmuyor.

Şimdi Sorularıma Geçelim.

1) Uydu Alıcısının Kablo Olarak Scart Var (ki 4-5 Yıllık Ve Arızalı.) Yani Yeni Kablo Alacağım. Şimdii, Listeleyeyim Uzatmadan
a)Scart mı Komponent mi? Hangisi Daha İyi Görüntü Verir.(Ayrıca Uydu Alıcımda Ekteki Resimlerde Arka Panel Var Uyumlu mu Bakarsanız Sevinirim.) Receiver Arçelik AS-500D CI

Resim :
Birde Şu Soru Var Tv Nin Arkasında Aş. Resimde Component Girişinde 3 ten Fazla Giriş Var Bildiğim Kadarıyla 3lü Giriş Kablo Geliyor Diğerleri Ne Oluyor Acaba?

Resim :
b)Eğer Komponent Daha İyi İse İlerde Receiver Değiştirince Uyumlu Cihaz Bulmakta Zorlanırmıyım.Elimde Kalırmı Kablo?

Sizce Gözle Görülür Bi Değişme Gösterirmi?

2) Yeni Alacağım Kablo'yu Altın Girişli Alsam Gözle Görülür Bir Performans Alabilirmiyim Sd Yayında. Yani Forumda Parçalı Konulara Baktığımızda İnceleme,Sorular Vs. Çoğunluk Komponent Diyor.Ama Ben Normal Eski Bir Kablo İLe Bağladığımda Scart Biraz Daha İyi Gibi Geldi.

a)Şuanda Misal Komponent Desek Ve Altın Giriş Desek, Ben Altın Girişli Bi Komponent Alsam Şu Ankinden En Azından Gözle Görülür Bir Artış Görürmüyüm. Yani Çok Artış Olmazsa Normalden Yaklaşık 8 Katı Para Verip Altın Fiş Almaya Gerek Yok Değilmi.

3)Başta da Dediğim Gibi Eğer Komponent Kablo Desek İlerde Gelişen Teknolojiyle Bu Receiverleri Değiştireceğiz Muhtemelen.Cihaz Bulmada Zorlanırmıyım

4)** Burası Bayaa Önemli Bi Bölüm Sorum. Yani Diğerleri Olmasada Fikri Olan Arkadaşlar Lütfen Cevap Versin.
LCD Tv De Sisli , Karanlık , Veya Herhangi Siyah Bir Duvar Etrafında Ve Karanlıkta Olan Bir Yayında Kişilerin Hareketleri %50 Düşüyor. Kafaları Hareket Ettikçe Kayıyor. Adamın Hareketinden Sonra Mesela Elini Kaldırırsa Elinin Çevresinde Kısa Süreli İz Bırakıyor ki Bildiğim Kadarıyla Sony'nin Tepkime Süresi Diğerlerinden Daha İyi 8ms. Sizce Kablodan Olabilirmi? Veya Görüşleriniz.


5)Bu Sorumda Tv Alırken Birçok Özellik Yazıyor Mesela 24P True Ne İşe Yarar Acaba Menülerde Görünmüyor.

6)Pc Girişi Olarak Bir Sorum Var.Lcd Tv de (Ekte resimde de var Arka Panel) Vga Çıkışı Var Ve Onboard Kullanıyorum Ekran Kartı Olarak.Şimdi Ben Bi Ekran Kartı Alıp Dvi-Hdmi kullansam Daha İyi Sonuç Alırmıyım.Yani En Azından Ekran Kartı Alacak Kadar Farkedermi? Farketmezse VGA-VGA Kullanacağım Tekrar Yazıyorum On Board Ekran Kartım Var.

7) Performans Arttırmam İçin Sizce Neler Yapmam Gerekli Olur Sd Yayın Vs.

Arkadaşlar Teşekkür Ederim Cevaplarınızı Bekliyorum.