Benzin ve motorine üst üste zam yapılması vatandaşları tasarruf yapmak için farklı arayışlara itmeye başladı. motorinle çalışan araçlara LPG takmaya başlaması diesel araç sahiplerini umutlandırdı.
d-gas, yanma sisteminin farklılığından dolayı benzinli araçlardaki gibi motorinli araçlara LPG takılamadığını, yaptığı sistemle artık bunun mümkün olduğunu ifade etti.

Sistemin patentini alarak kamyon, Tır, çekici, otobüs, minibüs gibi diesel ile çalışan araçlara LPG takmaya başladıklarını belirten d-gas" adını verdiği sistemin çevreyi kirletmediğini, motorun gücünü %25 arttırdığını ve ayrıca yakıttan yüzde 25-30 arasında değişen bir tasarruf sağladığını dile getirdi.

Şu anda sisteme talep patlaması yaşandığını, özellikle aracı diesel olup da çok yakıt kullananlar tarafından tercih edildiğini kaydeden kemal çiçek, "Sistemin maliyeti araca göre 4 bin 500 YTL'den başlatıp 12 bin YTL'ye kadar çıkabiliyor. Yaptığımız araştırmalarda 6 ile 8 ay gibi bir sürede bunun maliyeti karşılanıyor. Motorin fiyatlarına son aylarda yapılan zamların ardından dizel araç sahipleri alternatif arayışlara gitti. Diesel aracı olanlar LPG taktırmak için bize gelmeye başladı" dedi.

Sistemin tek bir tuşla çalışmaya başladığını ve 2 yıl ticari garantisi olduğunu ifade eden kemal çiçek, sistemle ilgili şu bilgileri verdi: "d-gas motorda büyük değişikliklere ihtiyaç duyulmaksızın tatmin edici derece de para kazancı sağlayan, temiz bir çevre için yakıt yönetimini bilgisayarla kontrol eden bir sistem. d-gas çiftli bir elektronik kontrol ünitesi kullanılarak buharlaşma temelli bir metot ile az miktarda LPG ve dieselin motora eş zamanlı girilmesini sağlayarak çalışıyor."

Diesel araçlarda yakıtın yüzde 70-80'inin yandığını, diğer geri kalan kötü atığın atmosfere atıldığını dile getiren kemal çiçek sistemin, dışarıya atılan bu atıkları değerlendirerek çalıştığını, bu yüzden çevre dostu bir sistem olduğuna dikkat çekti.

d-gas elektronik kısmının İngiliz, mekanik kısmının milano autogas olduğunu belirterek, "Vatandaşlar, Diesel araca LPG takılır mı diyerek şaşkınlıklarını dile getiriyorlar. Gelsinler görsünler denesinler farkı görecekler" dedi
demalotogaz.net resimlerde var.