Saçlarınız uzun zamandır dökülüyor ve artık iyice açıldığını düşünüyorsunuz. Ektirmeye nasıl karar vereceksiniz? İnternetten araştırma yapmaya başladınız ve alternatiflerin fazlalığı kafanızı karıştırdı.

Saç erkeğin en önemli aksesuarlarından biriyken onun yokluğu ciddi bir psikolojik sıkıntı yaratabilir. Hal böyleyken yapılacak saç ekimi operasyonu hayati bir önem arzetmektedir. Yanlış ya da normal dışı bir saç ekimi ile kişinin sosyal olarak travmaya maruz kalması ve bu ortamdan uzaklaşmasına sebep olabilir. Burada ki asıl kriter ?Eskisinden güzel olmak? ve yeni tanıştığımız kişiler tarafından böyle bir operasyon geçirdiğimizin anlaşılmamasıdır.

internetten araştırma yaparken ulaştığınız kliniklerle ilk olarak maille iletişime geçerek geri dönüş hızlarını ve ilgilerini kontrol edebilirsiniz. Daha sonra telefonla ulaşarak konuya ne kadar vakıf olduğunu ve gerçekçiliğini anlamaya çalışarak eleme yapabilirsiniz. Elinizde kalan firma 2 taneden fazlaysa ikisiyle de görüşüp klinikteki duruş, konuştuğunuz kişinin size yaklaşımı, referansları ve öncesi sonrası görüntüleri, ekibin ve doktorun ne kadar zamandır bu operasyonu yaptığı, operasyonun nerede yapılacağı gibi kriterler sizin doğru seçimi yapmanızı etkileyecektir.

Saç ekimi için;

Hastane ortamında
Referansları iyi olan kaliteli bir ekip ve uzman bir doktor
Son teknolojileri takip eden ve dünya üzerinde ki saç ekimi gelişmelerini yakinen bilen ve uygulayan,kendini geliştiren
Yapılan operasyonu teminat altına alan
Kurumsal ve dürüst çalışan bir klinik/firma,