Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Donanım suruculerinizi yedekleyin

Bilgisayar ve İnternet Kategorisi Donanım Forumunda Donanım suruculerinizi yedekleyin Konusununun içerigi kısaca ->> Driver Collector sol tarafta donanım kategorileri listeleniyor. Bunları sırayla seçiyoruz ve sağ taraftaki üst çerçeve içerisinde o kategoriye ait ve ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2006
  Nerden
  Eskisehir
  Mesaj
  143
  Rep Gücü
  18

  Donanım suruculerinizi yedekleyin

  Driver Collector

  sol tarafta donanım kategorileri listeleniyor. Bunları sırayla seçiyoruz ve sağ taraftaki üst çerçeve içerisinde o kategoriye ait ve sizin bilgisayarınıza bağlı olan donanımlar listeleniyor. Buradaki donanım ismi üstüne tıkladığınızda ise hemen altındaki çerçeve içerisinde ilgili donanım sürücü bilgileri veriliyor.


  Yedekleme adımlarımız çok basit. Önce sol taraftaki ilk kategoriyi seçerek başlıyoruz ve sonrasında sağ üstteki çerçeve içerisindeki donanım ismini seçerek alttaki "Copy Files" düğmesine basıyoruz. Bu işlemi her kategori için ve kategori altındaki her donanım için gerçekleştiriyoruz. Bazı kategorilerin altında donanım listelenmeyebilir. Örneği "Printer" kategorisine tıkladınız ve sağ üst çerçeve içerisinde hiçbir donanım listelenmediyse bunun iki açıklaması yapılabilir. Birinci bilgisayarınıza bağlı bir yazıcı yoktur, ikincisi ise görünmesi için yazıcı almanız gerektiğidir :)

  Kopyalama işlemini başlattıktan sonra bir müddet bekliyoruz. Zira bu zaman dilimi içerisinde ilgili donanımın sürücüleri sabit diskiniz içerisinde aranacak ve bulunduktan sonra yedekleme dizini altına yüklenecektir.  Her bir donanım sürücüsü için yedekleme işlemi sona erdikten sonra üstteki ekrandaki gibi bir uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu mesajı tamam dedikten sonra geçebilir ve bir diğer donanım sürücüsünün yedeklemesine başlayabilirsiniz.

  Unutmadan! Yedeklenen sürücüler "C:Driver Collector" dizini altına donanım adını içeren klasörler altına kopyalanmaktadır.

  downloads

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2006
  Nerden
  Eskisehir
  Mesaj
  143
  Rep Gücü
  18

  Cevap: Donanım suruculerinizi yedekleyin

  Double Driver
  Bu seferki yazılımız kesinlikle Driver Collector'dan daha üstün bir yapıya sahip. Çünkü Double Driver sürücüleri sadece yedeklemiyor, yedeklediğiniz sürücüleri tekrar Windows altına geri yükleyebiliyor :) Double Driver, Driver Collector'ın aksine bir kurulum paketi içeriyor. Bu yüzden öncelikle kurulum işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor  Yazılımı çalıştırdıktan sonra üstteki gibi boş liste ile karşılaşacaksınız. Yazılımın üst menüsünde yer alan "Scan" düğmesine basarak Windows altında yüklü olan tüm donanım sürücülerinin listesini alabilirsiniz.  Artık Windows altına yüklü olan tüm sürücüleri buldunuz. İsterseniz "Save" düğmesi ile bu listenin txt (metin dosyası) formatında yedeğini alabilirsiniz. Ya da "Print" düğmesine basarak listenin çıktısını da alabilirsiniz. Asıl bize lazım olan "Backup" düğmesi. Yedeklemeyi başlatmak için bu düğmeye basıyoruz ve alttaki ekranda gördüğümüz gibi bir pencere bizleri karşılıyor.  "Destination" başlığı altındaki "Browse" düğmesine basarak, yedeklemenin yapılacağı dizini seçiyoruz. "All drivers" ve "Selected Drivers" dediği ise, "Tüm sürücülerin" ve "Seçili Sürücülerin" yedeklemelerinin yapılacağıdır. En alttaki seçme kutusu işaretlediğinizde ise yedekleme bittikten sonra, yedeklemenin yapıldığı dizin tarayıcı aracılığı ile görüntülenecektir. Tüm ayarlamalarımızı yaptıktan sonra "OK" düğmesine basarak yedekleme işlemini başlatıyoruz.  Kimi sürücülerin yedekleme aşamasında üstteki hatayı alabilirsiniz. Bu, sürücünün yedeklenemediği anlamına gelir. Bu tarz uyarı pencerelerini onaylamanız yeterli, yedekleme devam edecektir.  Üstteki ekranda yedeklemenin yapıldığı klasörü görüyorsunuz. Neredeyse tüm donanım sürücüleri yedeklenmiş durumda :)

  Double Drivre ile geri yüklemede yapabilirsiniz demiştik. Diyelim ki format attınız ve sonrasında yedeklerin bulunduğu klasörü sabit diskinize tekrar kopyaladınız. "Restore" düğmesine basarak yedeklerin bulunduğu dizin ve oradan da donanım ismini içeren klasör içerisine girerek formatı "inf" olan dosyayı seçmelisiniz. Sürücü Windows altına yüklenecektir. Etkisini görmek içinse tüm sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir

  downloads

Benzer Konular

 1. Donanım test programları
  YukseLL Tarafından Sürücüler (driver) ve Donanım Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 11-11-2012, 09:16 PM
 2. Facebook hesabınızı yedekleyin
  YukseLL Tarafından Üye İpuçları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-09-2012, 04:46 PM
 3. Donanım bilgilendirici program
  YukseLL Tarafından Sürücüler (driver) ve Donanım Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-04-2012, 11:56 AM
 4. wordpress sitenizi internet'te yedekleyin
  YukseLL Tarafından Wordpress Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-03-2011, 11:06 AM
 5. Donanım Sözlüğü
  dogangunes Tarafından Donanım Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 04-08-2010, 08:22 AM
Yukarı Çık