HP Compaq, boyutları, ağırlığı ve performansıyla göz dolduran yeni dizüstü bilgisayarını piyasaya sürüyor.Ultra Mobile PC`ler yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Ancak hala bazı dizüstü modelleri, boyutları ve performanslarıyla tahtlarını UMPC`lere kaptırmamaya niyetli görünüyor. HP Compaq`ın 12,1 inç büyüklüğündeki NC2400 modeli, yalınızca 1,29 kg olan ağırlığı ve sunduğu özelliklerle rakiplerini hayli zorlayacak.

Intel Celeron, Core Solo ve Core Duo işlemci seçenekleri ile piyasaya sürülen NC2400`nun belleği de 2 GB kadar yükseltilebiliyor. NC2400, ideal bir güç yönetimi için üç çeşit pil çözümü sunuyor. Bu sayede pil süresinde 10 saat gibi yüksek değerlere ulaşmak mümkün oluyor. Ayrıca HP Hızlı Şarj Teknolojisi de pilin yüzde 90`ını 90 dakikada şarj etme imkanı sağlıyor.

Tam Güvenlik
Cihaz beraberinde gelen HP ProtectTools yazılımı ile son derece güvenli bir iş arkadaşına dönüşüyor. TPM yerleşik güvenlik çipi ve biyometrik parmak izi sensörünü kapsayan bu güvenlik çözümü, bilgisayarınız, verileriniz ve ağ bağlantılarınız için kapsamlı bir koruma sağlıyor.