Klavye ve fare setleriyle kullanıcıların büyük beğenisini kazanmış olan Microsoft, yepyeni bir fare ile tekrar karşımızda.Dizüstü bilgisayarlar için düşünülmüş Wireless destekli Notebook Presenter Mouse 8000 adlı bu yeni ürün, zamanının büyük bölümünü hareket halinde geçirenlerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

2.4GHz hızında Bluetooth bağlantılı bir lazer dizüstü faresi olan Mouse 8000, aynı zamanda hem bir slayt sunumcusu, hem dijital mürekkepli lazer işaretleyici hem de uzaktan kumanda olarak kullanılabiliyor. Bu becerikli fare sayesinde kullanıcı bir sunumun slaytları arasında gezinip lazer işaretleyici ile önemli bir mesajı vurgulayabiliyor. Dilerse de CD’deki bir sonraki parçaya geçip, dizüstü bilgisayarındaki
belgeler arasında dolaşabiliyor.

Wireless Notebook Presenter Mouse 8000'in alt tarafında, sunumlar arasında kolayca dolaşabilmek için gereken (ileri-geri ve tam ekran gibi) tüm kontrol düğmelerinin yanı sıra, önemli istatistikleri veya grafikleri vurgulamak için kullanabilen bir lazer işaretleyici bulunuyor. Farenin, yapılan analizleri paylaşırken, bir yandan da ekran üzerinde çizim yapmak amacıyla kullanabilen dijital mürekkep özelliği de bulunuyor.

Microsoft'un bu yeni ve ilginç ürünü Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, Aralık ayında 99 Dolar + KDV satış fiyatıyla piyasaya çıkacak.