Core 2 Duo işlemciler için yüksek performanslı ve zengin donanımlı bir platform.Intel’in yeni nesil çift çekirdekli işlemcileri Core 2 Duo’lar, piyasaya hızlı bir giriş yaptıktan sonra, anakart üreticileri de bu yeni işlemciler için yepyeni anakartlarını görücüye çıkarmaya başladı. Asus’un P5B Deluxe modelinin kablosuz ağ destekli versiyonu olan WiFİ-AP, Intel P965 yonga setini kullanıyor ve birbirinden kullanışlı birçok özelliğiyle performans ve işlevselliği aynı üründe birleştiriyor.

Sessiz ve Etkin Soğutma
Tamamen fansız olarak çalışabilecek şekilde tasarlanmış olan anakartın kuzey ve güney köprüleri üzerinde bakır soğutucular bulunuyor. Kuzey köprüsünden bir ısı iletim borusu yardımıyla diğer bir bakır soğutucuya aktarılıyor. Bu noktada pasif soğutmanın yetmediği durumlarda bu soğutucu üzerine yerleştireceğiniz bir fan da soğutmaya yardımcı oluyor.
Anakartın sessiz soğutma sistemi, Stack Cool 2 adı verilen bir uygulama ile birlikte daha da etkin bir hale getirilmiş. Bu sistemde anakartın ısı iletken yapısı, bileşenlerin ısısını kartın arka tarafına ileterek daha iyi bir soğutma sağlıyor. Bu da özellikle bilgisayarını en uç hız değerlerinde kullananlar için performans koruyucu bir etken olarak dikkati çekiyor.

Kablosuz Ağınız Hazır
P5B Deluxe, entegre bir kablosuz bağdaştırıcı ile birlikte geliyor. Bu da hiçbir kablo kullanmadan internete erişmenizi, diğer kablosuz cihazlarla iletişim kurmanızı ve başka kullanıcılarla kablosuz oyun oynayabilmenizi sağlıyor. Kablosuz ağınızı kurabilmek için gereken anten ise ürünün kutusundan çıkıyor. Böylece bilgisayarınızı kablosuz hale getirmek için ayrıca bir cihaz satın almanız da gerekmiyor.

Tüm bu özelliklerin yanında tümleşik bir yüksek tanımlı (HD) ses kartına da sahip olan anakart, stereo bir mikrofonla birlikte geliyor. Bu mikrofon, yüksek ses kayıt kalitesi ile VoIP aramalarınızda, online oyunlarda ve video konferanslarınızda büyük rahatlık sağlıyor.