Notebook ve miniPC’lere olan talebi karşılamak üzere tasarlanan yüksek performansa sahip, Windows Vista’ya uyumlu yeni Kingston 2 GB`lık 800 Mhz SO-DIMM ValueRAM`ler raflardaki yerini aldı.

Kingston, yeni 800 MHz ValueRAM SO-DIMM’lerin piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olarak 2 GB kapasitedeki 533 MHz ve 667 MHz ValueRAM SO-DIMM’leri duyurdu.

Kingston Teknoloji müdürü Mark Tekunoff, ‘Mobil ve ufak form faktörlü PC’lerin gelişmesiyle yüksek kapasitede SO-DIMM hafızaya olan ihtiyaç artmaktadır. Kingston’un 2 GB SO-DIMM hafızası, miniPC’ler ve notebooklarla yüksek performans talep eden müşteriler için ideal bir bilgisayar platformu yaratmaktadır.’ dedi.

"Intel"in sunucularında FB-DIMM teknolojisini kullanmak, gelişmiş esneklik, ölçeklenebilirlik ve daha yüksek kapasite anlamına gelirken, aynı teknoloji daha yüksek hız ve performans da sağlıyor’ diyen J.K. Tsai ise, Kingston’un başlıca OEM’ler için stratejik bir FB-DIMM tedarikçisi olduğunu, Kingston’un FB-DIMM ürünlerinin bütünlük ve kaliteyi işaret eden çözümler olduğunu söyledi.

‘Yeni Kingston ValueRAM 2 GB SO-DIMM’ler laptop kullanıcıları için en üst deneyimi sağlamak üzere tasarlandı. Microsoft Windows Vista işletim sistemi piyasaya çıktığında daha fazla kullanıcı arttırılmış verimlilik, geliştirilmiş görsel kalite ve görsel stil kazanmak üzere en az 2 GB’lık sistem hafızasına geçmeyi seçecek’ diyen MSI Kanal İşletmesi Geliştirme Bölümü başkan yardımcısı Daniel Wang, MSI ve Kingston ürün değerlendirmesi ve testinde yakın bir şekilde çalıştıklarını, notebook kanalları için en iyi kalite, güvenirlik ve uyumlu ürünler sağlamada her zaman en önde olduklarını söyledi.

AOpen America, Inc. Ürün ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Liu ise, Kingston`un, Kingston hafızasının üstün kalite, performans ve bilgisayar sistemleriyle uyumluluk sağlamasını temin etmek için endüstrinin önde gelen bir kalite sürecini geliştirdirdiğini ve SO-DIMM yeni 2 GB`ın özellikle AOpen’ın miniPC ve Mini-ITX ana kart ürünleri için Valuram ailesine harika bir katılımı olduğunu ifade etti.