+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Bu da uzun kirpik estetiği

Estetik ve Estetik Cerrahi Kategorisinde ve Yüz Estetiği Forumunda Bulunan Bu da uzun kirpik estetiği Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Kadınlar güzel görünmek uğruna herşeyi yapıyor. Yeni estetik çılgınlığı kirpik ekimi.. Uzun, kıvrık kirpikler yüzyıllardır dişiliği güçlendiren, vurgulayan özellikler olarak

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Üye Numarası
  49776
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Samsun
  Yaş
  36
  Mesaj
  2.600
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  72677

  Bu da uzun kirpik estetiği

  Kadınlar güzel görünmek uğruna herşeyi yapıyor. Yeni estetik çılgınlığı kirpik ekimi..

  Uzun, kıvrık kirpikler yüzyıllardır dişiliği güçlendiren, vurgulayan özellikler olarak biliniyor. Bu nedenle de zaten daha çekici ve dişi bir görünüme sahip olmak için ense kıllarını artık göz kapaklarında taşıyor pek çok kadın. Kılların enseden alınması ve göz kapaklarına teker teker ekilmesi ise 1,5-2 saat sürüyor. Ekim işlemi lokal anesteziyle gerçekleştiriliyor, yani sadece göz kapağı ve ense uyuşturuluyor.

  “Türkan Şoray kirpikleriyle” göz kırpabilmenin bedeli ise 1000-2000 YTL civarında. Ancak yöntemin küçük bir sakıncası var: Ekilen kirpiklerin uzaması durmuyor! Yani zaman zaman elinize makası alıp onları kısaltmanız şart.
  Sorularımızı yanıtlayan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik-Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ve Este 7 Estetik Birimi Yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Karacalar’a kirpik ekimi için başvuran pek çok hasta var...

  Size kimler başvuruyor?
  Kirpik sorunu olanlar. Mesela yanık, kaza ya da kemoterapi ve radyoterapi alanlarda kirpikler dökülebiliyor. Nedeni belli olmayan dökülmeler de var. Bir de yaş arttıkça kirpikler azalıyor, seyreliyor ya da dökülüyor. Şu ana kadar bu hastalara kirpik ekimi yapıyorduk. Ancak artık insanlar estetik amaçlı da kirpik ektirmeye başladı. Bize her ay birkaç kişi bunun için geliyor. Ancak kirpik ekebilmek için göz kapağı kıvrımında sağlam ve sağlıklı bir doku olması şart.

  Yöntem nasıl işliyor?
  Saçlar uygun değil. Dolayısıyla enseden kıl alıyoruz. Bunlar yumuşak ve yavaş uzadıkları için kirpiğin yapısına uygun. Göz kapağının kenarına delikler açıp kılları, kökleriyle birlikte teker teker yerleştiriyoruz. Birkaç hafta içerisinde bu kıllar dökülüyor. Onlar cansız çünkü. Ektiğimiz kıl kökünün de bir uyku aşaması oluyor. Bu iki-üç ay sürebilir. İki-üç ay sonra o bölgede kirpikler tekrar uzamaya başlar. Bu kıllar yavaş uzar. Kılların kirpik gibi olabilmesi için altı-yedi ay gerekiyor.

  “20-30 kıl kökü ekilebiliyor ve orada sürekli kirpik ürüyor”

  Ekilen kirpiklerle kişinin kendi kirpikleri arasında doğal olmayan farklılıklar oluyor mu?
  Kirpikler arasında zaten doğal olarak farklılıklar vardır. Kimisi kısa, ince, kimisi uzun veya kalındır. Büyüme aşamaları farklı çünkü. Dolayısıyla yapay bir durum söz konusu olmaz. Biz sadece kendi kirpiklerinizin aralarını dolduruyoruz, kirpikleri sıkılaştırıyoruz. Kendi kirpiğinizin üstünde farklı kirpikler ya da doğal olmayan, dikkat çeken bir durum olmuyor. 20-30 tane kıl ekilebiliyor ve kökler orada artık sürekli kirpik üretiyor. İşlemi tekrarlamak gerekmiyor.

  Nakledilen kirpiklerin aşağıya ya da yana doğru uzama riski var mı?
  Ekimi yanlış yaparsanaz ters yöne uzarlar tabii. Burada kirpiklerin yönünü ayarlamak en kritik nokta. Yönünü ayarlayabilmek için zaten kökü üzerindeki kılla birlikte ekiyoruz. Kıl yukarı doğru bakmalı. Eğer kökü kılsız ekerseniz yönü ayarlayamazsınız ve kirpik rasgele uzar. Bu, çok dikkatli yapılması gereken, mikrocerrahi uzmanlığı gerektiren bir iş. Büyütmeli gözlükler hatta mikroskop altında yapıyoruz kirpik ekim işlemini. İşlemin tek bir sakıncası var: Ekilenler kirpikler daha fazla uzar. Bir süre sonra onları kesmeniz gerekiyor. Ancak yavaş uzuyorlar. Dolayısıyla hastalarımız bundan şikayetçi değil.


  “Kalça gamzesi ve kulak memesi estetiği isteyen bile var”

  Kirpik ekme dışında başka sıra dışı talepler var mı?
  Çok var. Kalça üstü gamze estetiği yaptırmak için bile gelenler var. Ayrıca kulak memesi estetiğine talep ciddi anlamda arttı; küçültme, kulak deliğinin büyümesi ya da kulak memesinin yırtılmasıyla ilgili operasyonlar yapıyoruz. Ayak estetiğine de bir yöneliş var. Nasır oluşmaması için topuklara hiyeluronik asit enjekte ediyoruz; terleme ve kokuya karşı da ayaklara botoks yapıyoruz. Bazen ikinci parmak, ayağın başparmağından daha uzun oluyor. Parmağı cerrahiyle kısaltabiliyoruz.


  kaynak

 2. #2
  Kadim
  Misafir..
  Kirpik ekimi :)
  İlk defa duyuyorum
  Kadınlar yaparsa güzellikleri için yapar lafımız yok :)

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Sözlük Yazarı onairci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Üye Numarası
  23221
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.040
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10432
  Rimel kimin neyine yetmiyor ki, bir bu eksikti zaten.
  HER NEDENLE ÇOK YAŞARSA BİR İNSAN, AKİBETİ ÖLÜMDÜR GERİSİ YALAN, BEN GİDERİM ADIM KALIR, DOSTLAR BENİ HATIRLASIN..

Benzer Konular

 1. Taşlı Takma Kirpik Modelleri
  dogangunes Tarafından Makyaj Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-12-2012, 07:57 AM
 2. eeose kirpik uzatıcı serum
  nilyesili Tarafından Makyaj Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 13-11-2011, 04:44 PM
 3. Saçtan kirpik nakli!
  dogangunes Tarafından Estetik ve Estetik Cerrahi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 28-03-2011, 01:43 AM
 4. Takma Kirpik Kullanımı
  dogangunes Tarafından Makyaj Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 24-12-2009, 04:55 PM
 5. Kirpik dibi iltihabı :blefarit
  İnci Tarafından Göz Hastalıkları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-12-2009, 08:31 PM
Yukarı Çık