Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

YÜZ GERME ARTIK ÇOK KOLAY

Estetik ve Estetik Cerrahi Kategorisinde ve Yüz Estetiği Forumunda Bulunan YÜZ GERME ARTIK ÇOK KOLAY Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> DR ESER MIK AYDOĞDU ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI 1.YÜZ GERME İŞLEMİ NEDİR? Yüz germe, yüz ve boyun derisindeki sarkma ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesaj
  24
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  40

  YÜZ GERME ARTIK ÇOK KOLAY

  DR ESER MIK AYDOĞDU
  ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ UZMANI

  1.YÜZ GERME İŞLEMİ NEDİR?
  Yüz germe, yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır.
  Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç; yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine birtakım dikişlerle asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir. Günümüz estetik cerrahisinde genel eğilim derinin aşırı gerilmesi değil, yerçekimi etkisiyle gevşemiş cilt altı dokuların dikişlerle orijinal yerlerine asılarak yüzün gençleştirilmesidir. Böylece çok daha natürel sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak özellikle alt yüz ve boyun bölgesinde deri sarkmaları oluşmuş ise fazla derinin çıkartılması zorunludur.

  2.YÜZ GERME AMELİYATININ SÜRESİ NE KADARDIR?
  Yüz germe ameliyatı genel anestezi veya sakinleştirici ile desteklenmiş lokal anestezi ile yapılabilir. Yüzün tüm bölgelerinde gençleştirme yapılacak ise operasyon uzun süreceğinden genel anestezi tercih edilir. Ameliyat, yapılacak işlemlere göre 3 ile 8 saat arasında değişmektedir. Hasta operasyon süresine bağlı olarak aynı gün hastaneden çıkacağı gibi uzun süren işlemlerde bir gece hastanede kalması gerekebilir. Ameliyat sonrası elastik bir bandaj uygulanır. Deri altında birikebilecek kan ve sıvıyı boşaltmak dren konulur.

  3.AMELİYAT SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
  Ameliyat sonrası hafif ağrılar olabilmektedir. Ancak bunlar ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilir. Ameliyatın ertesi günü elastik bandaj çıkartılıp pansumanlar değiştirilir. Drenler 24 ile 48 saatte çıkartılır. Yüzdeki şişlik ve morluklar 24 ile 48 saatte maksimuma ulaşır. Bundan sonraki günlerde inmeye başlar. Ödem ve morlukları 7-10 günde büyük ölçüde kaybolmakla birlikte ödemin tam olarak kaybolup yüz derisinin normal durumuna gelmesi birkaç haftayı bulmaktadır. Dikişler 7-10. günlerde alınır. Dikişlerin alınmasından sonra hasta makyaj yapabilir ve günlük hayatına dönebilir. Hastaların ameliyat öncesi ve sonrası en az 3 hafta sigara içmemesi, yara iyileşme ve deri beslenme problemleri oluşmaması bakımından önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrası birkaç hafta güneşten korunma ve güneşten koruyucu kremler önerilmektedir.


  ALTUNİZADE BEYAZ KÖŞK
  tıklayın
  ücretsiz muayene ve sorularınız için bize mail gönderin
  este.world@hotmail.com
  Konu este-world tarafından (14-01-2008 Saat 12:38 AM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Yüz Germe
  LeGeND_SmH Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-06-2017, 06:39 PM
 2. yORULDUM ARTIK
  sevgi55 Tarafından Dert Köşesi (güzin abla) Foruma
  Yorum: 19
  Son mesaj: 21-09-2008, 03:51 AM
 3. ALIŞTIK , ARTIK
  Hamdi ÖZDEMİR Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-01-2008, 10:42 PM
 4. KARIN GERME HAKKINDA HER ŞEY
  este-world Tarafından Vücut Estetiği Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-12-2007, 02:07 AM
 5. Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)
  dogangunes Tarafından Vücut Estetiği Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-09-2007, 12:04 AM
Yukarı Çık