+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Mesaj
  24
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  40

  MEME DİKLEŞTİRME

  DR ESER MIK AYDOĞDU

  1.MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINDAN ÖNCE NEYE DİKKAT ETMELİYİM?
  Ameliyat öncesi mutlaka doktorunuz ultrason veya mamografi ile memenizi kontrol etmelidir. Herhangi problem çıkmadığı takdirde ameliyat yapılmalıdır. Ameliyattan sonra çıkan dokular mutlaka patolojiye gönderilmelidir.

  2.MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NEDİR?
  Meme dikleştirme ameliyatı yerçekimi, gebelik, emzirme etkileriyle sarkan memelerin yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

  3.BU AMELİYATTA TEKNİKLER NELERDİR?
  Meme dikleştirme ameliyatlarında birçok farklı teknik uygulanabilir. Uygulanacak cerrahi teknik memelerin büyüklüğüne, sarkmanın derecesine, derinin elastikiyetine ve cerrahın tercihine göre değişiklik gösterir. Hafif sarkma olan kişilerde sadece meme başı etrafında iz kalacak şekilde yapılan cerrahi girişimler yeterli olabilmektedir. Ancak daha fazla sarkma olan kişilerde meme küçültme ameliyatlarında olduğu gibi meme başı çevresinde ve meme başından aşağı doğru uzanan dik bir kesi izi oluşacaktır. Nadiren ileri sarkma olan vakalarda ise meme altı kıvrımında da kesi ve dikişler gerekebilir. Bu durumda ters T şeklinde bir iz oluşacaktır. Meme dikleştirme ameliyatlarında sarkmış ve elastikiyetini yitirmiş derinin çıkartılmasının yanısıra meme bezine yeni şekil ve form vermek için birtakım toplayıcı ve asıcı dikişler konur.
  Eğer meme hacmi küçülmüş ve memelerin içi boşalmış ise aynı seansta meme bezinin altındaki göğüs kası altına silikon meme protezleri yerleştirilebilir. Meme protezleri hem memelerin dikliği ve gerginliğini arttıracak hem de meme üstündeki bölgede kalıcı bir dolgunluk oluşturacaktır.

  4.MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATLARINDA NE GİBİ PROBLEMLER YAŞANIR?
  Meme dikleştirme ameliyatları sonucunda meme başında duyu kaybı oluşması ihtimali çok düşüktür. Meme dikleştirme ameliyatları emzirme fonksiyonunda bir kayıp oluşturmaz. Ancak, bu ameliyat sonucunda kalıcı izler oluşmaktadır. Bu nedenle cerrahın ameliyat öncesinde hastaya bu izleri ve elde edilecek sonucu detaylı olarak açıklaması çok önemlidir. Çünkü az miktarda sarkması olan memelere böyle izlerin verilmesi hastanın kazandıkları ve kaybettikleri değerlendirildiğinde uygun olmayabilir. Ancak, ileri deformasyon olan memelerde elde edilecek sonuç izlere rağmen hasta için çok daha tatminkar olacaktır.


  altunizade beyaz köşk
  irtibat tel
  ücretsiz muayene ve sorularınız için aşağıda ki adrese mail atınız
  este.world@hotmail.com
  Konu este-world tarafından (14-01-2008 Saat 12:43 AM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Meme büyütme yaptıran var mı ????
  özgürkız Tarafından Meme Estetiği Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 28-07-2015, 12:59 PM
 2. Mukaddes meme'ler..
  sükut-u hayal Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-06-2011, 08:48 PM
 3. Meme Sigara emzik vs
  orkuorkun Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-05-2009, 10:52 AM
 4. Meme emmek
  orkuorkun Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 14-08-2008, 11:28 AM
 5. Meme Kanseri Riski
  Nil@y Tarafından Kadın Sağlığı (jinekoloji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-09-2006, 08:09 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık